Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen pénzügyi könyveket...

Milyen pénzügyi könyveket érdemes elolvasnia egy fiatalnak?

Figyelt kérdés
Itt állok és egy "nagyobb" összeg "hullott" az ölembe, amit örököltem, viszont a pénzügyi ismereteim sajnos átlagosak. Se a középiskolába, se az egyetemen nem volt kifejezetten pénzügy orientált tantárgy, kurzus, részben mert nem ebben az irányban tanultam, ezért próbáltam egy-két könyvet olvasgatni, amelyek ezt a témát fejtik ki. Viszont még mindig nem érzem elég biztosnak a tudásomat egy esetleges befektetéshez. Szóval Szerzők és Címek érdekelnének elsősorban, hogy miket érdemes elolvasni annak érdekében, hogy kellően tájékozott legyek a pénzügyekkel kapcsolatban. Köszönöm a válaszokat!

2020. nov. 23. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Elsősorban tankönyveket javaslom, hogy tisztában legyél a definíciókkal, pl mi a kötvény, részvény, megtérülési ráta. Szóval minden "pénzügyi és számvitel alapjai" hasznos lehet.
2020. nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre ugye vannak több éves, komoly szakok, amik még a folyamatos számonkérés ellenére sem tudják garantálni, hogy az ott végzett közgazdászoknak valóban lesz fogalmuk a pénzügyi finomságokról, befektetésekről stb. A releváns tantárgyak sok esetben nagyon erős matematikai alapokon nyugszanak. De annyit mindenképpen megtehetsz - ahogy előttem is írták -, hogy megnézed pl. a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, a pénzügy MSc, a közgazdasági elemző szakok tantervét, abban a tantárgyak listáját és a közgáz/pénzügy tárgyakhoz tartozó irodalomjegyzéket. Amúgy érdekes olvasmányok akár hobbiszinten is, de időigényes feldolgozni. És persze így sem kell azt várni, hogy tőzsdecápa leszel, de a gondolkodásodat tudja formálni, ha beleásod magad.


Ha nem akarsz kockáztatni, vagy csak biztonságban tudnád az örökséget arra az időre, amíg a szükséges tudást magadba szívod, akkor PMÁP.

2020. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes sokat olvasgatni a témában, addig tényleg jó megoldás az állampapír, amíg kitalálod mi legyen. Én a helyedben felkeresnék egy rendes pénzügyi tanácsadót is, na nem értékesítőre gondoltam! Hanem tisztességes szakembert, aki nem akar rádsózni semmit, de ez fizetős szolgáltatás, mint az ügyvéd. Vele ki tudnátok alakítani egy megfelelő portfóliót, amiben a kockázat és hozam megfelelően van megosztva. Mindenféle biztosítós embert (aki tanácsadónak hazudja magát), banki privátbankárt kerülj el messziről! Pénzügyi termékektől független embert keress, aki nem kap jutalékot azután, amit neked elad. Ha kell, menj el több emberhez is.

Addig is Kiszámoló blogot ajánlom olvasgatásra.

[link]

2020. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3.


A második hozzászóló vagyok, és ez szerintem is nagy igazság:


"Vele ki tudnátok alakítani egy megfelelő portfóliót, amiben a kockázat és hozam megfelelően van megosztva. Mindenféle biztosítós embert (aki tanácsadónak hazudja magát), banki privátbankárt kerülj el messziről!"


Hozzáteszem, egy privátbankár, ha valóban a te érdekeidet nézné (ilyen soha nem lesz), akkor azt mondaná, hogy vedd meg a most legjobban futó értékpapír-csomagot, és ne nyúlj hozzá legalább húsz évig. Viszont akkor ő éhen halna. Amennyiben tartós befektetésként tekinti az ember, nem érdemes csak egy-egy értékpapírt vásárolni, inkább igyekezni kell diverzifikálni a portfóliót, ebben segíthetnek a különböző értékpapír-indexek. A Kiszámoló blog eleinte valóban jó volt, ám Miki ámokfutása miatt egy ideje képtelen vagyok olvasni.

2020. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!