Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minden irodai munkahelyen...

Minden irodai munkahelyen hétfőtől péntekig kell dolgozni? Hol találhatnék lazábbat?

Figyelt kérdés
Az egyetemen amit végzek (vagyis végeztem: ELTE BTK történész szak + spanyol minor) a digitális oktatás bevezetése előtt össze tudtam úgy válogatni az óráimat, hogy csak hétfőtől szerdáig kellett bejárnom, a többi szabadidő volt. Ebben az évben már csak a nyelvvizsgát kellett megszereznem, de a diplomát végül enélkül is megkaptam a vírushelyzet miatt. Így jövő év elejétől állást fogok keresni, de mindenképpen olyat szerenék, ami csak heti 3 napot tart, mert sok dolgom lenne a korábban megszokott 2 szabadnapon. Van olyan álláskereső hely, ahol eszerint is lehet szűrni és válogatni? Nem lusta vagyok dolgozni, csak Anyukám is igényelné a társaságomat (segíteni piacon bevásárolni, stb.), meg párt is nehezebb lenne úgy találni ha egyfolytában csak dolgozom. Egerbe kell hazajárnom, tehát a kétnapos hétvége mindenképpen kevés lenne így. 22/nő

#irodai munka #szűkített munkaidő
2020. dec. 14. 06:22
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Sehol ami normalisan fizet. Nem fogod megkapni a pénzt amit egy 5 nap 8 oraban dolgozo megkeres. Max arra tudsz ra keresni hogy reszmunkaido, de azok se ugy szoktak lenni hogy hetfotol szerdaig, hanem pl delutanonkent xy ora. Szoval kb 1 a tizezerhez az eselyed.
2020. dec. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pénzéhes, például autóm sosem lesz, jogsit sem akarok. Csak normálisan megélni így, hogy már kezemben a diploma. Igen, a részmunkaidős állások is H-P tartanak, ezért kérdezem, hogyan keressek ami nekem jó lenne.
2020. dec. 14. 06:48
 3/41 anonim ***** válasza:
87%
Üdv a felnőttek világában!
2020. dec. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
77%

Én már az egyetemen sem értettem ezt a lébecolást, de hogy munkát is úgy keres valaki, hogy ezt folytathassa, az elég gáz. Persze könyvtár-ruhatár-büfé szakon végzett, nem kéne meglepődni.


Amúgy mostanában az emberek örülnek, ha kapnak egyáltalán bármilyen állást. Nemhogy extra igényeik legyenek.

2020. dec. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj keresni részmunkaidős állást, de elég kicsi az esélye, hogy találsz. Gyakornoki pozíciókat szoktak hirdetni heti 20 órában, olyan időbeosztással, amit te keresel, kb. bruttó 100-130 ezerért. De ha már nincs hallgatói jogviszonyod, akkor ez is elég esélytelen. Plusz ebből sehogy nem fogsz megélni.


Nem tudom, mihez értesz, de ha van, ahol szerződés vállalkozóként tudsz dolgozni, az is megoldás lehet.

2020. dec. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol heti 1-2 nap home office van, olyankor sok kollégám már leutazik a családhoz. Persze akkor is dolgoznia kell, de teheti vidékről.



Amit viszont tudnod kell, hogy ilyen típusú irodai munkákra van a legnagyobb kereslet, mert mindenki aki diplomázott (akár érettségizett), az ilyen munkát szeretne. Cserébe az utóbbi évek folyamatos digitalizációja pont ezeket a munkaköröket rombolta tömegesen, így aztán ha feladunk egy hirdetést ilyen melóra akkor sorállás van érte.

2020. dec. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
70%

Már ne is haragudj, de szerinted majd a történész dipomáddal kapkodni fognak utánad a munkáltatók?


Főleg, hogy heti három napot (20-25 órát) akarsz majd kényelmesen dolgozgatni?


Viccnek is rossz.


Tessék benézni akármelyik közgazdasági egyetem épületébe. Több ezer hallgató jár a különböző közgazdasági képzésekre, többek között én is és van egy rossz hírem, irodában vagy kapcsolódó területen szeretnénk majd dolgozni!


Így is nehéz mostanában állást találni, még képzett embereknek is. Úgy gondolod, a lőtéri kutyán kívül bárkit érdekelni fog, hogy te heti háromban, egy btk-s diplomával annyi pénzt akarsz keresni, amiből kényelmesen elvagy?


Ehhez már arc kell.


Javaslom, nézelődj a helyi tescoba állásért és tanulj egy kis alázatot az életben.

2020. dec. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem húzd ki a kezed a biliből.
2020. dec. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Nem értem egyesek felháborodását. Nem mindenki tudja a gazdasági és műszaki dolgokat megtanulni, nekem máshoz van tehetségem. Azt tanultam ami érdelelt, diplomát is szereztem, most pedig állást keresek vele (csak nem H-P jelleggel). Nem vagyonokat akarok keresni, csak tisztességesen megélni munkából.
2020. dec. 14. 08:45
 10/41 anonim ***** válasza:
75%
Összegezve van egy büfészakos diplomád, és azt várod hogy heti három nap munkából meg tudj élni. Itt lenen már az ideje felnőni.
2020. dec. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!