Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minden irodai munkahelyen...

Minden irodai munkahelyen hétfőtől péntekig kell dolgozni? Hol találhatnék lazábbat?

Figyelt kérdés
Az egyetemen amit végzek (vagyis végeztem: ELTE BTK történész szak + spanyol minor) a digitális oktatás bevezetése előtt össze tudtam úgy válogatni az óráimat, hogy csak hétfőtől szerdáig kellett bejárnom, a többi szabadidő volt. Ebben az évben már csak a nyelvvizsgát kellett megszereznem, de a diplomát végül enélkül is megkaptam a vírushelyzet miatt. Így jövő év elejétől állást fogok keresni, de mindenképpen olyat szerenék, ami csak heti 3 napot tart, mert sok dolgom lenne a korábban megszokott 2 szabadnapon. Van olyan álláskereső hely, ahol eszerint is lehet szűrni és válogatni? Nem lusta vagyok dolgozni, csak Anyukám is igényelné a társaságomat (segíteni piacon bevásárolni, stb.), meg párt is nehezebb lenne úgy találni ha egyfolytában csak dolgozom. Egerbe kell hazajárnom, tehát a kétnapos hétvége mindenképpen kevés lenne így. 22/nő

#irodai munka #szűkített munkaidő
2020. dec. 14. 06:22
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%
Nem fogsz tisztességesen megélni heti 3 nap munkával, irodai pozíciót nem is fogsz találni, mert egymast ölik érte a kismamák, a munkáltatónak meg jó pr őket alkalmazni arra a kevés ilyen jellegű pozícióra. Irány az aldi/lidl, ott működik ez a fajta munkavégzés, amit te akarsz, csak éppen a heti 3 nap munka az 10-12 óra/nap.
2020. dec. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
76%

9: elhiszem, hogy azt tanultad, amit szeretsz, és olyan feltételeket szabsz az álláskeresésnél, amilyet csak akarsz.


Az egy másik kérdés, hogy találsz e ilyen munkát. Az, amit szeretnél nem túl elterjedt, hogy mondjuk csak 4 napot kelljen dolgoznod.



A végzettséged miatt pedig olyan adminisztratív munkát tudsz csak elvállalni, ami gyakorlatiag betanított szellemi segédmunka, így sokan lesznek azok a konkurenseid, akiknek nem jelent problémát a heti 5 nap sem.



Szerintem egyébként ne itt pörögj, keress állást, jelezd, hogy neked mi kell, és egy idő után meglátod, hogy van e ebből kínálat



(kicsit sarkosan fogalmazva, én is meg tudom indokolni, hogy miért kellene egy Ferrarit kapnom a munkámhoz, de eddig 0db ilyen munkáltatót találtam. Nem mondom, hogy nem létezik, mert láttam a tvben, hogy van ilyen munkahely az USA-ban, de itthon, nekem még nem jött össze ;))

2020. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
64%

7-es vagyok.


Akkor miért nem keresgélsz olyan területen, aminek tanulnál?


Segíts neken egy kicsit, milyen munkakört is tudsz majd betölteni a végzettségeddel?

2020. dec. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
53%

Ha beszélnél nyelveket, bármelyik SSCben vállalhatnál részmunkaidős állást. De ugye már a diplomához kellő nyelvvizsga se ment simán.


7es, ne aggódj, nem egy ligában játszotok.

2020. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
14-es, mire gondolsz pontosan?
2020. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
42%
14: azért nem kell elájulni a közgáztól se... interjúztattam már olyan munkakörbe, ahol megfelelő volt a bölcsész és közgáz diploma is (az a tipikus lótifuti, laza munkakör, amire a kérdező is vágyik), sok különbség nem volt a jelöltek között, többet számít a rátermettség. Persze a kérdező így is npc ebben a topikban, mert a lustaságot mindenhol kiszagolják.
2020. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
83%

Aranybogár nagyon el vagy tévedve. Persze az egyetem alatt el tud kényelmesedni az ember, de amit te szeretnél az álomszerű a jelenlegi végzettségeddel.

Sajnos az ember hiába tanulja azt, ami érdekli, ha nem piacképes! Van történész ismerősöm és nem kapkodnak utána, sőt!

Én is örülnék, ha heti 3 napi munkával tudnék tisztességes bért keresni, de sajna nem ez a rendszer. Az a pénz amiből már úgy ahogy meg lehet élni olyan nettó 300 körül van (számomra), de akkor már van saját lakásod és csak rezsire kell költeni. Szóval bruttó 450 ezres fizu kéne. Ennyit az keres, aki mondjuk magasabb poziban van irodavezető, akinek elég heti 3x bejárni, mert a többi melós megcsinál mindent, de ehhez tapasztalat is kell. VAAAAGY indítasz egy vállalkozást, ami olyan szolgáltatást nyújt, amivel te havi 12-15 nap alatt meg tudsz keresni legalább annyi pénzt, hogy az adók, meg a vállalkozás kiadásai után a számodra elegendőnek tartott pénz a rendelkezésedre álljon.

A nyelvekkel lehetne valamit kezdeni magasabb szinten, de a heti 5 nap munka elvárás a legtöbb helyen. Az ismerősöm is a honvédségnél dolgozik nettó 180ért ilyen végzettséggel, ami otthonlakva elég, de albit vagy hitelt fizetni+ élni, már annyira nem.

Szerintem az emberek nagy része örülne, ha heti 3 nap melóval meg tudná keresni azt a pénzt amit szeretne, de képzeld, mindenki meg tudja oldani az életét heti 40-48- vagy akár 60 órával is, gyerek, család, idős szülő mellett.

2020. dec. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudj, de bilibe lóg a kezed. A történész nem egy olyan szakma, ami után két kézzel kapkodnának. Ennek megfelelően nem igazán vagy olyan helyzetben, hogy válogathass.

Elárulom: NEM fogsz olyan irodai munkát találni, ahol csak hétfőtől szerdáig kell dolgozni, csütörtök-pénteken meg lazsálhatsz. A munka világa nem így működik.

Olyan lehet max, hogy műszakban három nap meló, aztán három nap szabad, de akkor az nem 8, hanem 10 vagy 12 óra naponta és beosztás szerint hétvégén is lehet munka.

2020. dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
40%

15: arra gondolok, hogy neked diplomád lesz, a kérdezőnek meg csak papírja van. A történész diploma kb annyit ér, mint a lelet, amit legutóbb a bőrgyógyászaton kaptam. És akkor még elegáns voltam, hogy nem a WCpapírhoz hasonlítottam.


Persze meg lehet vele élni, ahogy mondtam, pl SSCben még karriert is lehet kezdeni vele. De azzal sajnos nem összeegyeztethető a munkakerülés.

2020. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Most már értem, mire gondolsz 14-es.


Nyílván nem garancia semmire se, hogy valaki a közgázra jár és az se, hogy btk-s, történész diplomája van a kérdezőnek.


Viszont, én szószerint a legelső félévtől folyamatosan dolgotom a képzés mellett. Kezdetben vendéglátásban, mert arra volt lehetőségem, de az elmúlt egy évben sikerült bejutnom egy könyvelő irodába és itt biztos helyem van. Eszembe nem jutott, hogy majd lediplomázok és szórják a lábaim elé a jól fizető, heti három napos állásokat.


Van egy kollégám, aki egy másfél éve végzett ott, ahol én lassan fogok és ő nekem a követendő példa, hogy tényleg jó fizetést és megfelelő felelősségi kört lehet elérni, ha az ember nem csak ül a fenekén az egyetemi évek alatt és várja a nyerő, de könnyű és jól fizető pozíciót, miután lediplomázott.


Ezért is elképesztő nekem ez a kérdés. Azért sok sikert a kérdezőnek! Talán majd felébred az álmából idő közben.

2020. dec. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!