Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minden irodai munkahelyen...

Minden irodai munkahelyen hétfőtől péntekig kell dolgozni? Hol találhatnék lazábbat?

Figyelt kérdés
Az egyetemen amit végzek (vagyis végeztem: ELTE BTK történész szak + spanyol minor) a digitális oktatás bevezetése előtt össze tudtam úgy válogatni az óráimat, hogy csak hétfőtől szerdáig kellett bejárnom, a többi szabadidő volt. Ebben az évben már csak a nyelvvizsgát kellett megszereznem, de a diplomát végül enélkül is megkaptam a vírushelyzet miatt. Így jövő év elejétől állást fogok keresni, de mindenképpen olyat szerenék, ami csak heti 3 napot tart, mert sok dolgom lenne a korábban megszokott 2 szabadnapon. Van olyan álláskereső hely, ahol eszerint is lehet szűrni és válogatni? Nem lusta vagyok dolgozni, csak Anyukám is igényelné a társaságomat (segíteni piacon bevásárolni, stb.), meg párt is nehezebb lenne úgy találni ha egyfolytában csak dolgozom. Egerbe kell hazajárnom, tehát a kétnapos hétvége mindenképpen kevés lenne így. 22/nő

#irodai munka #szűkített munkaidő
2020. dec. 14. 06:22
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk vannak félállásban páran. Ez azt jelenti, hogy 2 hét alatt dolgoznak 5 napot, tehát van 2 és egy 3 napos hetük, akkor viszont napi 8 órát dogoznak.



Mégsem mondom, hogy ez reális:

- több mint 500 emberből van max 5 ilyen.

- általában nem félállásban kezdték, hanem letettek valamit az asztalra, és most olyan élethelyzetben vannak, hogy elmehettek félállásba

- amikor leépítés volt, akkor őket nézték meg elöször, mert hiába kapnak 50%-os bért, egyszerűen rengeteg a munka, el kell végezni, és jobb egy ember 100%-os bérért 100% munkával, mint az aki csak a felét válalja. Bizonyos költségek meg nem függnek össze a bérrel, ugyanannyi például a bérszámfejtési költség egy félállásúra, mint egy teljes állásúra, csak a félállású kevesebb munkát végez cserébe


Szóval nem mondom, hogy lehetetlen így dolgozni, de nagyon álom világban élsz.

2020. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
76%

Pár éve egyébként még kamunka gondoltam volna egy ilyen kérdést. DE azóta hogy rendszersen felvételiztetek pályakezdőket, vagy gyakornokokat, és az ehhez hasonló álomvilágok elég elterjedtek manapság.


Komolyan nem értem, jó nevű egyetemről jönnek (közgáz, műegyetem, etc), középosztálybeli gyerekek, és soha nem beszélgettek anyuval-apuval arról, hogy milyen a munka? hogy működik a szabadság? mi az a munkaidő?


Mert olyan kérdések, hogy de ő csak 3 napot akar dolgozni (teljes állásban), hogy ő rögtön home office-szal kezdené, bár még azt sem tudja, hogy a gépbe hogy kell bejelentkezni, hogy dolgozni kezdene, de elmenne rögtön egy hónap szabira a nyáron.


A gyakornokoknál eleve nem teljes állásról van szó, nekik kell megmondani, hogy mennyit vállalnak. Volt aki heti 2 órát szerett volna gyakornokoskodni...

2020. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Szerintem itt sokan irigykednek, hogy ki merem mondani, hogy nem akarok minden hétköznap egy mókuskereket taposni. Megszoktam már ezt az irigykedést az egyetemi évek alatt, mikor más egyetemen tanulók panaszait hallgattam, hogy "zsinórban 3. hétvégén nem jutok haza vidékre", "vizsgaidőszak utolsó hetére is maradt vizsgám", stb. Nekem pedig a vizsgaidőszak 1 hónap pihit jelentett januárban és májusban. Idén a nyelvvizsgamentesség bevezetésekor is sokan meg tudtak volna fojtani, akik évekig éjjelente tanultak a nyelvvizsgára és sokadikra meglett nekik. Nem lóg bilibe a kezem, diplomázott felnőtt nő vagyok, ebben a világban élek, csak nem akarok beállni az egész életüket agyatlanul vègigdolgozók sorába. Eddig is mindent úgy tudtam alakítani ahogy nekem jó volt, csak most a munkakeresés kezdetével megakadtam.
2020. dec. 14. 10:08
 24/41 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem irigykedés, hanem józan ész a kommentelők részéről. Az az élet, amit te élni akarsz, az a munkaerődért cserébe kapsz, nem elérhető, de nem csak Magyarországon, máshol se. Tudnék mondani szakmákat, ahol sikerülhet, remélhetőleg megvannak a testi adottságaid hozzá.
2020. dec. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
51%

De aranyos vagy...

Hogy neked kellene az a két plusz szabadnap, mert már annyira hozzászoktál, meg anyukád is igényelné a társaságodat, és még pártalálás miatt is fontos...

Én is jártam töri szakra, hagyjuk már, szerinted milyen munkáltatót érdekel ez?

Vannak egyébként munkahelyek, ahol csak heti 20-25 órát kell dolgozni, de ott a fizu is annyi - kifizeted a budapesti albérletet és elfogyott. Ha egyébként minden hétvégén hazautazol Egerbe, nem lenne egyszerűbb ott állást keresni?


"Eddig is mindent úgy tudtam alakítani ahogy nekem jó volt, csak most a munkakeresés kezdetével megakadtam."

Ez eddig ez egyik kedvencem :) Hát igen, a felnőttek világa már csak ilyen.

2020. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
74%

"Eddig is mindent úgy tudtam alakítani ahogy nekem jó volt, csak most a munkakeresés kezdetével megakadtam."


Igen, ilyen az mikor a kis álomvilágod szembe találja magát a valósággal.

Egy diplomázott felnőtt nő vagy, egy hisztiző kisgyerek világlátásával.

2020. dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
66%

Én is kimerem mondani hogy legszívesebben egy tengerparti villába tengetném az életemet, a garázsba a menő sportkocsijaimmal.


Most akkor rám is irigykedhetnek az emberek mert ezt ki mertem mondani?


Közben bent ülök egy irodában fizetésért , ahol még ilyen bugyuta gyermekded kérdésekre is van időm válaszolgatni. Szóval már ennyivel is beljebb vagyok nálad.

2020. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
80%

Nem hiszem, hogy irigykedek, mert én már úgy kezdtem az egyetemet, hogy volt három középfokú nyelvvizsgám, és két felső, két középpel távoztam onnan. Az utolsó két évben az egyetemet se láttam belülről, csak vizsgázni jártam be, egyéni tanrenddel.


Csak aztán elkezdtem dolgozni, heti hat napot eleinte, hogy el tudjam tartani magam. 10 év munka után ott tartok, hogy hivatalosan heti 5 napot dolgozom, aktívan napi 4-5 órát, elég jó fizetésért.


Te azt kérdezed, hogy spórolhatod meg ezt a 10 évet. A válasz, hogy sehogy.

2020. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
88%

Hidd el azt a pár munkamániást leszámítva, SENKI nem akar heti 40-60 órákat dolgozni se irodában, se otthon, se máshol a fizujáért. De sajnos muszáj, mert a világ így működik, főleg ha alkalmazott szeretnél lenni.

Én is jobb szeretnék egy svájci villámban a nappaliból gyönyörködve zergéket tanulmányozni a reggeli kávém mellett, de nem ezt dobta a gép.

Viszont, ha ügyes vagy és van egy baromi jó és keresett ötleted a hőn áhított szakmádban, akkor vállalkozóként meg tudod valósítani, amit szeretnél. Esetleg keress egy sugardaddyt vagy házasodj jól egy gazdag faszihoz, aki eltart ott heti pár óra "melóért" megkapsz mindent.

Az a baj, hogy nem vagy igazán rákényszerítve, hogy pénzt keress, ha neked van 6-8 hónapod lábat lógatni a diploma után.

Nem baj, majd rájössz, hogy hol a helyed, ha mi nem is, de majd az élet megmutatja.

2020. dec. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
A saját vállalkozás végképp nem úgy működik, hogy lehet lábat lógatni, mint egy büfészakon.
2020. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!