Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a kriptovaluta? Mire jó...

Mi az a kriptovaluta? Mire jó és miért gondolják néhányan, hogy ez lenne a jövő?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy a tőzsdéken időről időre felkapnak közülük néhányat, illetve, hogy hatalmas buborékok keletkeznek, de mik ezek valójában? Ki bocsátja ki őket és mi a fedezet mögöttük?

2020. dec. 17. 08:15
A kérdező szavazást indított:
Valóban, érdemes kriptovalutába fektetni
Nem érdemes kriptovalutába fektetni, kamu az egész
Az árfolyamnyereség miatt érdemes kriptovaluátba fektetni, de egyébként nincs mögötte semmi
29 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
33%

Az a valuta, amiből ilyen nagyobb, drágább, díszes kriptát tudsz venni. Az ilyenekért már nem fogadnak el forintot a gazdag temetkezési vállalkozók.


A jövő meg azért ez, mert egyre több a gazdag, aki ilyen helyre akarja helyezni a halott szeretteit, illetve már magának is előre megveszi, mint a fáraók a piramist.

2020. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
60%

Folyamatosan fejlődik a világ, egyértelmű,hogy a cryto pénz a jövő.

Csak, hogy megemlítsek néhány érdekességet:

-A vírus miatt felértékelődik a crypto pénz értéke, mivel nincs fizikai kontaktus mint a FIAT pénz esetében.

-Szinte azonnal megkapja a fogadó, BTC esetében 30 perc, LTC esetében 5 perc XRP esetében 3 másodperc kb a tranzakció időtartalma.

-A legtöbb crypto pénz folyamatosan deflálódik továbbá meghatározott értékszám áll rendelkezésre, a FIAT pénz pedig folyamatosan inflálódik.

-Rengeteg lehetőség van a cryptoba és a mögötte rejlő blokláncban és még nagyon gyerekcipőben mozog.

2020. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
44%
Azért egy komoly nagyvállalkozó mindig is trezorban fogja tartani a jó kis kézzelfogható, ropogós bankókat, nem egy képlékeny digitális térben fogja őrizni a vagyonát.
2020. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
A vírus miatti jelenlegi helyzetről meg hülyeség úgy írni, mintha ez örökké tartana. Járványok mindig voltak..
2020. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

#2 Megtennéd, hogy kicsit jobban kibontod a gondolataidat?


"Egyértelmű, hogy a crypto pénz a jövő" - Mitől egyértelmű? A konvertibilis nemzeti valuták mellett vagy helyett mi szükség van rá? Dollárral vagy Euroval is bármikor bárhol fizethetek a világon.


"Felértékelődik a crypto pénz értéke" - Egyáltalán, mi határozza meg az értékét? Mi a fedezet mögötte? Csak a belé vetett bizalom? És ha az eltűnik vagy megcsappan, akkor mi lesz vele?


" A legtöbb crypto pénz folyamatosan deflálódik" - Ennek mi az oka? A crypto pénz mögött álló kibocsátó talán nem teremthet pénzt, ha valamiért úgy látná jónak? (Tehát: nem képes rá?)


"Rengeteg lehetőség van" - Pl.: milyenek? A hétköznapi életben én még egyetlen olyan élethelyzettel sem találkoztam, ahol megérte volna crypto valutát használni.

2020. dec. 17. 10:47
 6/38 anonim ***** válasza:
47%

"A hétköznapi életben én még egyetlen olyan élethelyzettel sem találkoztam, ahol megérte volna crypto valutát használni."

Például megérte volna használni, most novemberben bitcoint venni, azóta több mint kétszer annyit ér.

Persze csak ennyit ér, ez igaz hogy megenni nem tudod, se inni, szexelni se lehet vele.

2020. dec. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

"Mitől egyértelmű? A konvertibilis nemzeti valuták mellett vagy helyett mi szükség van rá? Dollárral vagy Euroval is bármikor bárhol fizethetek a világon."


Maga a pénz folyamatosan fejlődik mint az embereiség. Az emberi természetből adódóan, mindenkinek minden kell azonnal felgyorsult a világ, és erre a cryto jelenti a gyors megoldást, nem tudom, elképzelni, hogy a papír pénz legyen a jövő. Persze én sem látom a jövőt, viszont a jövőben is megeshet, hogy bármikor fizethetsz bárhol a világon crytoval.


"- Egyáltalán, mi határozza meg az értékét? Mi a fedezet mögötte? Csak a belé vetett bizalom? És ha az eltűnik vagy megcsappan, akkor mi lesz vele?"


Én szerintem éppen ez volna a pénznek a lényege, a belé fektetett bizalom. Megnézed a Fiat pénzt egy állam áll mögötte aminek úgyan úgy meg vannak a hátrányai elég megnézni, hogy most mennyi az US államadóság és várhatóan 4 év múlva mennyi lesz. Nyomtatják a pénzt a semmiből, és z a pénz bekerül a gazdaságba. Vagy nézd meg a tőzsdét, hogy mit csinálnak vele évtizedek óta, ez nem fenntartható. Ezért is növekszik az arany és a bitcoin értéke mert az emberek menekítik a pénzüket.


"" A legtöbb crypto pénz folyamatosan deflálódik" - Ennek mi az oka? A crypto pénz mögött álló kibocsátó talán nem teremthet pénzt, ha valamiért úgy látná jónak? (Tehát: nem képes rá?)"

Ezt így elég hosszú lenne leírni a lényeg az, hogy például a BTC esetében létezik egy maghatározott készlet ami 21 millió ennyi van és kész. És független a rendszer mindenkitől és mindentől! A deflációt az okozza, hogy folyamatosan kierülnek úgy mond bitcoinok azzal, hogy bizonoy emberek bent "felejtik" a pénzüket. Elég csak az alapítóra gondolni akinek kb 2 millió bitcoinja van bent a mai napig nem nyúlt hozzá, vagy ott van például a canadai befektető aki meghalt és magával vitte a sírba a több millió értékű crypto készletet. Ezek a készletek elérhetetlenné válnak így "kikerülnek" a rendszerből. De elég ha a freebitcoinon rákattintasz a clam gombra az a bitcoin amit kapsz az hozzád kerül, ha kikéred a számládra és ha nme nyúlsz hozzá akkor ugyan úgy kikerül a rendszerből. Ez okozza a deflációt, még a fiat pénz ha megnézed évente inflálódik, az államok a semmiből hoznak létre pénzt. Ha jól tudom a forint éves inflációja jelenleg 3%. Ami azt jelneti, hogy jövőre 3%-al fog kevesebbet érni a pénzed mint most.

""Rengeteg lehetőség van" - Pl.: milyenek? A hétköznapi életben én még egyetlen olyan élethelyzettel sem találkoztam, ahol megérte volna crypto valutát használni."

Erről könyvet lehetne írni szerintem annyi lehetőség van a cryptoba.

Itt van egy videó amit érmdes megnézni a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=S5kFRjUVfXc

2020. dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Szerintem nem a papírpénzt kell összevetni a crypto valutával, hanem a számlapénzt. Egy bankkártyával gyakorlatilag most is bárhol fizethetek a világon. Ehhez képest mit ad a crypto?


"meghatározott készlet, ami 21 millió" -> tehát akkor ez egy mesterséges szám, ami bármikor akár a tízszeresére növelhető?


A többi választ köszönöm!

2020. dec. 17. 12:45
 9/38 anonim ***** válasza:

""meghatározott készlet, ami 21 millió" -> tehát akkor ez egy mesterséges szám, ami bármikor akár a tízszeresére növelhető?"


Épp ez a lényeg, hogy nem növelhető. Hasonlít az aranyhoz abból is meghatározott mennyiség van a földön.

2020. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
80%

"Folyamatosan fejlődik a világ, egyértelmű,hogy a cryto pénz a jövő."


Egyáltalán nem egyértelmű, sőt, az összes alkalmazási terület közül a blockchain fizetőeszközként tudott a legkevesebbet felmutatni. Eredet ellenőrzésénél (pl. szerzői jogok vagy értékes egyedi javak nyomon követése) sokkal nagyobb sikere van.


"-A vírus miatt felértékelődik a crypto pénz értéke, mivel nincs fizikai kontaktus mint a FIAT pénz esetében."


Nem mintha klasszikus pénzeszközökkel lenne. Van bankkártya, mobilfizetés, átutalás, stb.


"-Szinte azonnal megkapja a fogadó, BTC esetében 30 perc, LTC esetében 5 perc XRP esetében 3 másodperc kb a tranzakció időtartalma."


A 3-5 másodpercet az azonnali átutalás óta a sima bankrendszer is tudja.


"-A legtöbb crypto pénz folyamatosan deflálódik továbbá meghatározott értékszám áll rendelkezésre, a FIAT pénz pedig folyamatosan inflálódik."


A FIAt pénz is tud deflálódni, lásd Japán. Csak az nem biztos, hogy jó nekünk, mert a deflálódó fizetőeszköz bünteti az őj beszállókat és azokat, akik újabb gazdasági erőforrásokat aknáznak ki. Ezeket ez erőforrásokat csak korlátozott mértékben válthatják pénzre, mert az össz pénzmennyiség véges.


"-Rengeteg lehetőség van a cryptoba és a mögötte rejlő blokláncban és még nagyon gyerekcipőben mozog."

12 éves a technológia, de alig jutott valami használhatóra. A gyakorlati felhasználási területek nagy részében egy adatbázis egyszerűbb és olcsóbb megoldás, nagyon kevés olyan terület van, ahol a blockchain technológiai előnyt jelent. Ott nyilván egyre inkább ezt használják, csak azoknak kevés közük van a fizetéshez.

2020. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!