Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a kriptovaluta? Mire jó...

Mi az a kriptovaluta? Mire jó és miért gondolják néhányan, hogy ez lenne a jövő?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy a tőzsdéken időről időre felkapnak közülük néhányat, illetve, hogy hatalmas buborékok keletkeznek, de mik ezek valójában? Ki bocsátja ki őket és mi a fedezet mögöttük?

2020. dec. 17. 08:15
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Nem duplazodik hanem felezodik.


Ez nagy különbség. Es nemnis lesz ennyi messze nem, osszesen 21 millio db lesz.


3 gep is elvinne, nemhogy szaz, de meg szaznal is boven lehetseges az 51%-os tamadas. (ami kb annyit jelent hogy elkezdjuk banyaszni több géppel mint amennyi eo banyassza s innentől kezdve azt csinalunk a bitcoinnal amit akarunk. De 10 millio gepet uzembe helyezni meglehetősen problémás anyagilag. Ezért vedi a nagy mennyiségű sok kézben lévő gép.

2021. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Aki nem vett az kimarad.
2021. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

31: A későbbi kriptovalutákat már úgy tervezik, hogy ne legyenek erőforráspazarlók, a biztonságosság enélkül is megoldható (mármint, ha szakemberek tervezik meg).

A Bitcoin csak azért népszerű, mert azt ismeri mindenki (lévén az volt az első). Már az Ethereum is sokkal fejlettebb nála technológiai szempontból, csak ugye azt már nem mindenki ismeri.


Áttörés majd akkor lesz ebben, vagyis egy technológiailag minden szempontból megfelelő kriptopénz (erőforrás igény szempontjából is) akkor lesz ismert széles körben, ha valamelyik ország, vagy több ország közösen létrehoz egy új kriptovalutát, mint hivatalosan elismert, törvényes fizetőeszközt.

2021. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Csak az mar nem lesz decentralizalt
2021. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Az etherium se igazan az, lehet Satosi ép ezert tunt el, hogy ez teljesen az lehessen. O hatalmas erővel tudna egy egy mondattal manilulalni ahogy Vitalik meg is teszi neha
2021. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne decentralizált annak ellenére, hogy hivatalosan használja egy, vagy több ország? A biztonság és a meghamisíthatatlanság egyik legfőbb záloga úgyis a publikus, több példányban létező könyvelés. Sok intézménynél meglenne a könyvelés egy példánya. Jelenleg a Bitcoin esetén a bányászfarmokat üzemeltetők az intézmények megfelelői, ők jelentik a jelentős többséget, magánemberek már nem nagyon bányászgatják. Ezért már a Bitcoin is csak idézőjelben decentralizált. Az Ethereum már inkább az (azt még sok magánszemély bányássza). Ha egy új kriptovaluta kalkulációit végezhetnék magánszemélyek számítógépei is, akkor még nagyobb biztonságban lenne a nyilvános könyvelés, mert még több embernek lenne meg.

Vagy ha a törvényi szabályozásra gondolsz, arra egyébként is szükség van ahhoz, hogy valami mindenhol elfogadott és stabil fizetőeszköz legyen és hogy ne lehessen manipulálni (ezt simán megteszik nagybefektetők a jelenleg létező kriptovaluták többségével, kivéve a szabályozottakkal).

Satoshi Nakamoto egy fiktív személy. Volt egy csoport, akik dolgoztak a Bitcoin kódján és tesztelték (G. Andresen, J. Garzik, N. Schneider, P. Wuille). Ők azt mondták, hogy ismeretlen, de sejthető, hogy valamelyiküknek az egyik nickje.

2021. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Ha ha nehany orszag hasznalja hivatalosan akkor 2-3 miniszterelnok osszefog s jobban tudja manipulalni mint most 2-3 milliardos
2021. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

A Bitcoin árfolyamát most is ugyanúgy manipulálják a váltók és a nagybefektetők. Meg kell nézni az árfolyamtörténetét, amely a világ legnagyobb pénzügyi hullámvasútja. Így, hogy a Bitcoin nem hivatalos fizetőeszköze egy kormánynak, szervezetnek sem, inkább a geekek használják fizetőeszközként, a többiek csak tőzsdei termékként tekintenek rá, amin lehet hasznot termelni. Tized ennyi embert sem érdekelne a Bitcoin, ha nem lehetne rajta nyerni.

Vitalik Buterin ezt nehezményezte: a kriptovalutákat nem arra használják elsősorban amire kitalálták, hogy fizetőeszközök legyenek, hanem arra, hogy árfolyamnyereségre tegyenek szert (az Ethereum még ennél is többet tud, például biztonságos dokumentum és szerződés kezelést).

Ezzel az erővel ezek az emberek vehettek volna Tesla részvényt (most sokan beszállnak abba is), amely másfél év alatt tízszeres hasznot hozott. Erre reagálva Elon Musk nyilatkozott egy olyat, hogy ne fújják már túl a részvényeket.

Szerintem a következő világválságot ezek a befektetési buborékok fogják okozni, legyen az részvény, vagy kriptovaluta.

A szabályzással lehetne elérni azt, hogy ne lehessen annyira manipulálni, ahogy most teszik és ha nem is a Bitcoin, de egy újabb kriptovaluta végre elsősorban fizetőeszköz legyen és ne befektetőeszköz. Ez a felhasználóbázisra is jótékony hatással lenne, mert sokkal többen használnának egy kriptovalutát, ha az egy hivatalosan is elfogadott, stabil fizetőeszközzé válna (gyakorlatilag mindenki használná és élvezné a gyors, olcsó, biztonságos átutalás és fizetés előnyeit).

2021. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!