Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek a ma Magyarországá...

Szerintetek a ma Magyarországán lehetséges a készpénzmentes élet?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam rajta, hogy teljesen átállok az elektronikus fizetési módszerekre, száműzöm a készpénzt. Ez lehetséges ma egy vidéki megyeszékhelyen? Vagy mindig lehetnek helyzetek ami indokolja, hogy legyen nálam valamennyi kp?

2020. dec. 20. 01:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
78%
#20 Ha erre verném magam, azt írtam volna, hogy platina bankkártyám van. Mi csak válaszoltunk egy kérdésre, ami érdekes és szerintem aktuális is.
2020. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nem ezen élvezkedünk, csak feltettem egy kérdést, ami pénzügyi szempontból egyáltalán nem mindegy, és már sok fejlett állam törekszik is a készpénz teljes megszüntetésére mihamarabb (hiszen az állam kiadásai között nem elhanyagolható a készpénzlogisztika fenntartása, és a bankjegy nyomás / érmeverés stb.). Csak érdekelt, hogy a mai Magyarországon mások szerint mennyire kivitelezhető az, ha valaki önszántából, saját életét és pénzügyeit egyszerűbbé, gyorsabbá, könnyebbé és biztonságosabbá szeretné tenni. Szóval félreértés ne essék, ez nem valami fétis, csupán egy jogos és úgy gondolom aktuális felvetés. :D
2020. dec. 20. 18:07
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
Oké, akkor te nem ilyen vagy, de mondd meg azoknak a lúzer alakoknak akik állandóan ezzel büszkélkednek és erre vágnak fel, hogy ne tegyék, mert sokaknak meg pont az ő személyiségük veszi el ettől a kedvét :) Amúgy én nem szeretem azt ha az van hogy vagy lefagy a terminál vagy nem, nem tudni mennyit kell várni, beveszi a kártyát-nem veszi be, ilyesmi. Ha ez mindig kiszámítható lenne, többen választanák szerintem. Addig is lehet próbálkozni de jobb ha van kp is valamennyi.
2020. dec. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Értem a meglátásaidat, de nem ismerek mindenkit az országban :D
2020. dec. 20. 21:51
 25/29 anonim ***** válasza:
Nem is kell. Akkor vagy kemény, ha téged ismer mindenki az országban :D
2020. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Hintalow ***** válasza:
100%

kb 95%-ban lehet.

Minden számlám elektronikus, utalással intézem, a gyerek eédefizetése is kártyával fizethető az adott gazdasági intézmény honlapján. A bevásárlás magától értetődően kártyás, kb minden boltban, ami túlmutat a "panel aljában lévő 3 nm-es kisbolt" kategórián, van terminál (jan 1-től elméletileg pedig tényleg mindenhol elvárt lesz)

Még sörözni haverokkal is jellemzően olyan helyre megyünk, ahol lehet kártyával fizetni, sőt a munkahelyemen az ital/snack/kávéautomaták is kivétel nélkül kártyaolvasóval ellátottak.

Nem mondom van azért nálam párezer ft (hardveraprós eladás) de azt is már 2 hónapja hordom anélkül, hogy hozányúltam volna.


36/f

2020. dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
69%
2021. január 1.-től minden olyan kereskedő / vendéglátóhely / szolgálató, ahol van online NAV-hoz bekötött pénztár gép. Azok köteles elfogadni az elektronikus fizetési lehetőséget! Az elektornkus fizetési lehtőség: Lehet bank kártyás fizetés, Mobil telefonos fizetés, QR kódos fizetés, azonali átutalásos módszer. Ezek utobbi fel sorolások közül minimum egynek kell rendelkeznie. Még a szerelőnek és a taxinak is ha van online a NAV-hoz bekötött pénztárgépe. Tehát ez egy ujabb lépés a készpénz menetsítéséhez. De ez még mindig nem Norvégia ahol: [link] valóban készpénz nélküli társdadalom van.
2021. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
81%

Épp ma vettem egy lakótelepi lakásban egy használt szárító gépet. Nagyon klassz, alig használták, fél éves csupán....


A telefonomat használva azonnali átutalással fizettem ki az árat, az eladó mellettem állva a telefonján látta is, hogy megérkezett a pénze.


Lehetséges az élet kp nélkül. :-)

2021. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 28-as válasz író! Én a 27-es válasz író vagyok ismét. Látod lehetséges a készpénz mentes élet. Bár piacokon, illetve az olyan kereskedőknél ahol még kézzelírják a nyugtát ott még mindig csak készpénz van. De az online NAV kaszával rendelkezőknek már 2021. január 1-tól, azaz 14.-napja kötelező a Bank kártya, vagy azonali átutaláso rendszer, mobil telefonos, vagy egyéb elektronikus fizetési lehetőség elfogadása. De hozzá teszem, hogy a készpénz elfogadása még mindig kötelező. Nem úgy mint Norvégiában. Úgyanis Norvégiában, létezik még a Norvég Korona mint készpénz, de ATM-eket a legtöbb Norvég bank már 2019-ben le szerelte. Készpénzhez szinte lehetetlen hozá jutni Norvégiában, mert nem csak ATM-ek nincsennek már vagy csak alig. De a Norvég bankokban már készpénz pénztáruk sincs. Igy szinte készpénzhez jutni lehetetlen. Ezért a Norvég kereskedők a kézpénzt már nem is kötelesek el fogadni.
2021. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!