Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltak a bitcoin...

Mit gondoltak a bitcoin mostani arfolyamarol?

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 06:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ha igaz lenne amit magadrol allitasz akkor tudnad hogy csak a realizalt befektetes szamit nem pedig egy elmeleti ertek. Es az irasombol ertelmezhetned hogy most nem szalltam ki vagyis csak akkor derul ki mennyit hozott ha ugy döntök hogy realizalok (kiszallok) . Ennyit a nagy hozzaertesedrol.
2021. jan. 24. 13:40
 12/15 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom róla, hogy bizonytalan vagyok :)

Ezért egy fityingem sincs bitcoinban, ha kriptóba tennék pénzt az altcoin lenne minden kétséget kizáróan.

2021. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

10-11

A legjobb gyerekkori barátaim is informatikusok, mérnökök (együtt jártunk gimibe matek-info osztályba) ahogy nagyon sok ismerősöm is és nincs velük semmi bajom. Természetesen elég energiabefektetéssel te is tanulhatsz a befektetésekről, mint ahogy én is a programozásról, egyikhez sem kell diploma.


A történelem legnagyobb tőzsdei emelkedésében mindenkinek könnyű volt az utóbbi néhány évben óriási hozamokat elérni. A kérdés hogy ti foglalkoztatok-e már ezzel az előző válság alatt/előtt, vagy az utóbbi 5-10 évben kezdtetek el tőzsdézni, amikor minden az emelkedésről szólt. Erről még nem olvastatok, hogy az első igazi nagy válság személyes átélése után mondják a legtöbben, hogy már tényleg eleget láttak a tőzsdén? Kb ez lenne a lényege annak, amit mondani akarok. És hogy a pénzügy, befektetés, tőzsde világa nem olyan racionális, logikus, egzakt, mint amilyen pl a programozás. Iszonyú sok múlik az emberi tényezőn, ez az egyik oka amiért nagyon érdekesnek tartom és ez lett a szakmám.


Én alkalmazott vagyok és fizetést kapok azért, hogy ezzel foglalkozom, nem első sorban a saját pénzem kezelem, de az utóbbi 5 évben meg 2,5x-eztem a kockáztos helyekre fektetett pénzem, ha érdekel. De mondom, ez az utóbbi 5-10 évben nem volt nehéz, mert nem volt nagy igazi válság, tőzsdei esés. Egy IT-s ismerősöm ősszel kezdett játszani a tőzsdén és 1 millióból csinált 3 milliót pár hónap alatt, de ez így semmit nem mond önmagában.

2021. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én igazából azt, hogy bár van Bitcoinom, többet hoz a konyára nekem, ha így szépen eloldalazgat még egy darabig, picit lenyomva magával időnként az altokat amik mindig vissza pattannak.


Nagyon sokan beleugrottak a hype hatására 40-42 környékén és igen ez benne volt a pakliba. Ezt meg kell tanulni leküzdeni a BTC esetén, hogy magas áron veszi az ember alacsony áron meg eladja. Mindenkinek azt tanácsolnám mielőtt beleugrik, hogy tájékozódjon, fontolja meg alaposan, csak olyan pénzt kockáztasson, ami esetleg 3-5 évig nem fog hiányozni, sőt aminek az elvesztését el tudja viselni. Valaki rendszeres megtakarításának pl max 10%-a. Ugyanígy ha most lement az ára és magasabb áron vette valaki, tájékozódjon, nem szabad belőle kiugrani ész nélkül, sem ész nélkül.

Sokunknak jó ha áron alul eladják többen, mert akkor mi többen olcsóbban megtudnánk venni. -Tényleg azt érdemes tudni, hogyha lekérdezed az árát és akár veszteséged van akár nyereséged, az realizálatlan. Amikor belevágsz egyszerűen fel kell készülni arra, hogy lehet, hogy másnapra vagy semmit nem és vagy teszem az 30-40 vagy több százalékkal lemegy az ára. Ha valaki a kölcsön pénzt, rezsipénzt, kaja pénzt vagy a az albérlő kaucióját rakta bele, akkor ott bizony sajna lehet olyan helyzet, hogy veszteséget kell realizálnia.


Kis összegekkel, rendszeres átlagáras befizetésekkel és a vesztesek nyugalmával érdemes ebbe belevágni. Nekem jó ez az árfolyam, de tudom és megértem, hogy sokaknak nem.

2021. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha valaki tényleg fanatikusan hisz a blockchain technológiában, és a Bitcoinban akkor vegyen egy jókora adag BTC-t és 10 évig hozzá se nyúljon. Ha igaz mind az amit állítanak róla, akkor 10-20 év mulva ha még mindig lesz bitcoin, akkor 1millió dollárt fog érni. Ha valaki ebben kételkedik, akkor csak a rövidtávú árfolyamingadozásokat kihasználva is profitálhat rajta. Én hiszek a mögötte lévő technológiában, abban viszont kételkedek hogy tényleg a BTC lesz a befutó általánosan elterjedt kriptovaluta. Úgy kell tekinteni rá hogy várni nem szabad tőle semmit, de ha esetleg jól jársz vele akkor örülni neki. Temetni, meg "lufizni", ki fog pukkadni szerintem hülyeség. Túl sok intézményi befektető tolt már bele súlyos milliárdokat, ahhoz hogy kipukkadjon.
2021. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!