Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne kártérítési...

Érdemes lenne kártérítési pert indítani a fogorvosom ellen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Aki nem szeret olvasni, kérem csak a következő kérdésemet olvassa el: Érdemes-e csekély "pénzügyi kár" (kb 80-100 Ft) plusz egy kis egészségügyi kár (de ez lehet nem az...) esetén perelni a fogorvost? Sajnos nekem ez igenis sok pénz, csak azért.



Röviden a történetem: Van egy fogam, amire kaptam egy fogkoronát tavaly júniusban. (ezenkívül az összes fogam tökéletes, és direkt elmentem időben orvoshoz, hogy megelőzzük a bajt, egy kis tömés lett belőle. Na ez nem sikerült, utána megint tömték majd jött a fogkorona - ugye ezekért mind fizettem) Utána elkezdett fájni a fogam, be is gyulladt ( a fogorvos szerint nem). 3 csinaláltam végig egy antibiotikum kúrát, 0 eredménnyel és azóta 2 és fél doboz Cataflam-ot használtam el. Többször visszamentem (4-szer) és csak lecsiszolt belőle, majd a felette lévő fogból is.

Aztán elmentem egy másik fogorvoshoz, aki mondta hogy nagyon be van gyulladva és hogy ez a fogkorona baromira rosszul lett megcsinálva, és fél év alatt elszuvasodott alatta a fog (ezen is nagyon meglepődött) Szóval most ő megcsinálja,(ez megint plusz pénz nekem) remélem jól. Az a baj, hogy a másik oldalt lévő fogaim is romlottak, (egyik beszuvasodott) mert több, mint félévig csak jobb oldalt ettem mindent.


A kérdésem az első bekezdésben van.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2021. jan. 27. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Esélytelen
2021. jan. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sejtettem
2021. jan. 27. 20:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerinted ki fog ezzel foglalkozni?
2021. jan. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát gondolom senki. Csak engem nagyon zavar, hogy az összes fogam jó volt, erre elba..tak egyet, ami hozza magával a többit és ezzel életem végig kell élnem. (20eves vagyok) Ráadásul nem kevés pénzem ment rá és nem dolgozok teljes munkaidőben, mert egyetemista vagyok.

De valóban, ezzel senki sem fog foglalkozni, elég szomorú.

2021. jan. 27. 20:55
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak megfordult a fejemben, hogy mi lenne ha... és feltettem a kérdést.
2021. jan. 27. 20:56
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
#4 mi az hogy "életed végéig kell élned" ezzel? Wow..:D komoly gondok lehetnek a fogaiddal ha már korona kell 20 évesen. Az én fogaim sem tökéletesek, vékonyak és emiatt sajnos sokszor van hogy begyullad az ínyem vagy valami de korona..én 23 éves vagyok.
2021. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jaj😂 *életem végéig ezzel kell élnem, hogy lehetnének jók is a fogaim, de elrontották.


Komoly gond? Ez az hogy semmi sem volt szinte. Túl nagyra fúrta másodjára a lyukat a fogamon és már csak koronával lehetett megmenteni.


Több fogorvosnál is voltam már és mindenkinek az az első mondata, hogy milyen szépek a fogaim. És mikor látják a fogkoronát, megkérdezik, hogy az meg hogy történt. Hát elmesélem mindigxd.

2021. jan. 27. 21:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem az összes fogam szép, fehér, fogszabályozó sem kellett, jól állnak, megvan mind. Egy gond van csak, hogy vékony a fogam és vannak kis vagy kicsit nagyobb "fehér" foltok a fogaimon, persze nem mindegyiken és ez nagyon zavar. Gondolkodtam hogy rakatok fel héjat de eddig senki sem tette szóvá csak sajnos tökéletes fogaim lehetnének ha ezek nem lennének...
2021. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem. Hát ha téged zavar és megteheted, akkor tegyél fel héjakat. (Amúgy nem tudom mennyibe kerülne, ha megtudod, akkor megköszönöm, ha leírod)

Amúgy az én fogaim is elég vékonyak elől. Felnőtt koromban (vagyis később) én is fogok héjakat csináltatni szerintem, hogy "tökéletesnek" tűnjenek.

2021. jan. 27. 21:35
 10/14 A kérdező kommentje:
És hogy ne törjenek könnyen.
2021. jan. 27. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!