Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Irányítószám alapján be lehet...

Irányítószám alapján be lehet lőni, hogy mikor jön a postás?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem láttam a postást az utcába, nemhogy leveleket bedobálni. Sőt, még biciklivel elhaladni se láttam sehol. Így a csomagaim mindig postán landolnak és értesítővel tudom átvenni őket, de néha jól jönne ha már aznap elcsíphetném a jóembert.

Azon gondolkodtam, hogy esetleg miként van felosztva egy postás utca beosztása? Feltételezem többen fednek le egy egész kerületet, de mondjuk ha egy postásé 2-3 zóna (itt mondjuk értem arra, hogy 1081 és 1082 és 1083 is az övé), akkor be lehetne lőni, hogy mondjuk a 1082-be mikor érhet?



2021. febr. 9. 06:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahol az irodánk van egy belvárosi rész, itt a postásunk 10-13 óra között szokott jönni, a csomagos kocsi meg van hogy dél körül jön, van hogy 4 óra felé attól függ mennyi címe van.

Az otthoni címemre olyan 10-12 között szokott jönni szintén a postás. Mostanában kiseb holmikat rendeltem, amik befértek a postaládába, ha nincs rajta nyomonkövetés, azt simán bedobja, ha nem fér be, mert nagyalakú, akkor ki se hozza, csak hagy egy értesítőt, hogy külföldi, ha meg nyomonkövetett küldemény, akkor személyesen kell átvenni, mint az ajánlott levelet, illetve arról is hagy értesítőt, csak arra már a szám is rákerül.

Amúgy postásra válogatja, hallani horror sztorikat heteket késő számlákról, meg rendszeresen eltűnő küldeményekről.

2021. febr. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm hasznos válaszokat, de szeretnék megjegyezni pár dolgot.

Tudom, hogy sokan naprakészek a postát illetően, én is igyekszem az lenni. Ugyanakkor a gyakorlat néha eltér.


Szóval...

7-es: Az esetek 75%-ában csomagként érkezett a küldeményem. Még akkor is, ha olyan kicsi, hogy postaládába befér.


8-as: Én ezt értem, de nem csak az én esetem, amikor aznap akarom átvenni. És természetesen megértem, hogy a postás nem cipel 5 darab 5 kilós csomagot egy nap, de ilyenkor lehetne még egy formanyomtatvány, ami erre az esetre van.

Másfelől igen, van ez a 27% áfás cucc mindenre januártól. Nos: én 3 csomagot vettem át idén, és egyre se kellett áfát fizessek. Tény, van amit decemberbe rendeltem, de van olyan is, amit januárba. Ezen kívül több ismerősömet megkérdeztem, egyik se fizetett áfát a csomagjára, pedig idén rendeltek.

2021. febr. 9. 09:20
 13/18 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy nagy sietségemben elírtam: nem jól 1-től, hanem júl. 1-től. Tehát az nem csoda, ha Neked még nem ÁFÁ-s.


"Kínai csomagokról remélem értesültetek, hogy jól. 1-től eltörlik a 22 eurós ÁFA mentességet és mindenre megy a 27% ÁFA, akármilyen kis kütyüt vesztek (+ valószínűleg a vámkezelés költsége is, ami úgy 3.500 ft körül van)"

2021. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az bármilyen küldemény, nem fogod tudni mikor megy arra. Attól függ hova szól és mennyi küldeménye van. Csomagos kézbesítő elvileg időre kézbesít, nem csomagos az nem. Pl nálunk a csomagokat csomagos hozza, sima kézbesítőm csak levelet utalványt stb-t hoz.
2021. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 BlackSword ***** válasza:
44%
A kínai cuccok nagy része levélként jön, mivel olcsóbb... max akkor jön csomagként, ha meghaladja a levél maximális méreteit...
2021. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15-ös:

Még jó, hogy te jobban tudod én miket kaptam, mint jómagam :)

2021. febr. 9. 19:12
 17/18 BlackSword ***** válasza:
0%

A Te éves rendeléseid ezrelékben nem mérhető adatok egy posta napi kiosztásához képest... ebből kifolyólag ne vonj le következmenyt... a legtöbb ilyen küldeményhez "levélkúldemény" értesítő megy, nem csomag...

Ráadasul legtöbb csomagot nem a kézbesítő (biciklis postás) viszi ki, hanem az mpl futár kocsival...


De nyílván Te vagy a postás, hogy így osztod az eszt...

2021. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Irányítószám alapján ezt nem tudod behatárolni. A levélkézbesítök csak 1 irszámban kézbesítenek. A csomagosoknál nagyvárosban több irányítószám is előfordul, illetve vidéken 1-1 csomagos több településen is kézbesít. Egyébként az, hogy egy kézbesítö az adott helyre mikor ér, az nagymértékben függ az anyagmennyiségtől. Ez nem csak a postára, hanem az összes futárcégre vonatkozik.
2021. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!