Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiszámoltam: ha mindent...

Kiszámoltam: ha mindent kifizetek, havi 30e marad élelmiszerre. Ki lehet ennyiből hozni egy 3 fős család étkezését? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 10:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy lehetne, nekünk pont tegnap számolta ki anyukám, hogy havonta 150ezer forint simán elmegy csak kajára. Négyen vagyunk rá, és nem homárral meg kaviárral táplálkozunk.
2010. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Napi ezerből ki lehet hozni a kaját
2010. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:

150 e???

Mit esztek?

2010. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen helyzetben vagyok próbáltam a napi ezer ft-os megoldást, de nem igazán sikerült. Nagyon sokmindenről le kell mondani még akkor is, ha a legolcsóbb dolgokat vesszük, de igazából jó ha 2 hétre elég, aztán meg amit sikerült a fagyasztóba elrakni azt esszük amíg tart. Amíg van pénz addig kell olcsó akciós kajákat megvenni és tartalékolni.
2010. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
10:32 lehet, hogy így soknak tűnik, de ha mindent beleveszel, simán összejöhet.
2010. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

ha nekem 20 ból kijön két főre, akkor neked is 30 ból 3 ra ;)



rizs, szárazbab, lencse, sárgaborsó, hagyma, mirelit zöldségek, tejtermék, olaj, liszt, tojás, akciós cucc mindenhol, hús....saját márkás termékek előnyben


kenyeret, tésztát te is meg tudod csinálni otthon, vagy zárás előtt mész a boltba, akkor le van árazva a pékáru


+ sok-sok egytálételt főzz, mert abban nem látszik, hogy kevés a hús ;)

2010. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Semmi extrát. Az ebéd általában valamilyen hús- vagy halétel krumpli és zöldségkörettel, vacsorára valamilyen egytálétel, meg van itthon mindig felvágott, sajt, paradicsom, paprika, gyümölcsök, jégkrém stb... Meg persze úgy főzünk, hogy ha jön bárki, meg tudjuk kínálni valamivel. Főleg így nyáron elég gyakran beugranak barátok.
2010. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

10:32

természetesen sokmindenről le kell mondani, de csak kajára azért elég napi ezer

2010. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
46%

Semmi extra?

Már az extra hogy kétfélét főztök egy nap.

2010. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

ez teljesen normális, ez még nem luxus. ez van, sok megy a kajára, de ha nagyon megszorul valaki, akkor biztos a 30 000-t is be lehet osztani, csak hosszú távon nem túl jó. (mert nehezebb változatos étrendet kialakítani kevés pénzből és az ugye nem túl egészséges)


de pl. megcsinálsz egy lencsefőzeléket egy zacskónyi lencséből: az kb. 300 ft és elég 4 főnek ebédre. akkor jöhet grízes tészta saját lekvárral (most érdemes csinálni, hogy legyen télire), babfőzelék (ebbe már kell egy kis hús, vagy legalább valamilyen kolbász, de így se vészes)


vannak olcsó kaják, csak jól ki kell találni, hogy mikor, mit és persze, hogy mennyit, hogy semmi se menjen a kukába, amiatt, hogy megromlott

2010. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!