Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiszámoltam: ha mindent...

Kiszámoltam: ha mindent kifizetek, havi 30e marad élelmiszerre. Ki lehet ennyiből hozni egy 3 fős család étkezését? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 10:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%

Kilehet hozni de nagyon nehezen.

Mi is voltunk hasonló esetben.

pl. a Tescoban vagy más helyen olcsóbb kenyér zsemle.


pl.

reggeli, tízóra: zsemle 10-12 Ft, (3*4db)12 db= 120-140 Ft

Vagy kenyér, egy kiló= 180 Ft (van olcsóbb is, tesco)

-felvágott, májkrém: nagy csomagolásban: tescos, vagy a Metro-ban lehet nagyobb kiszerelésben olcsón kapni. Kb. 1100-1200 Ft egy kiló felvágott, az elég 5 napig. Tehát: 200ft/nap.

-egy liter tej /nap= 150 Ft

-gyümölcs: jó ha tudsz ingyen szerezni, szedni

-zöldség: szintén

Ezek drágák, de szükségesek. Van olcsóbb isPl. alma, szilva 120-200Ft kilója.


vacsora: spenót (tejjel, tükörtojással)

tescos/sparos: 100Ft+100 Ft a tojás, +kenyér pár szelet:

=300 Ft.

babfőzelék: kb. 350 ft.

tészta löncshúskonzervvel+paradicsomos öntetpor=350Ft

paprikáskrumpli: kb. 300 Ft



Tehát reggeli: 3 főre: 350 Ft

ebéd: 350 Ft

vacsora: pl. 1-1-1 főtt tojás, vagy tükörtojás kenyér+valami zöldség+szalámi= 300Ft.


Egyedül a zöldségekkel lesztek bajban, mert azok sajnos baromi drágák. De nálunk is arra megy a sok lóvé, mert a paradicsomunk még most érik csak, és csak szilvafánk van:(


Nekünk is kb. 80 ezer elmegy, pedig olcsón vásárolunk, semmi luxus:(((

2010. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
41%

ne kezdjétek már el lehurrogni, mert van mit enniük. nem azt írta, hogy kacsalábon forgó palotában laknak és őröket fogadtak a házhoz, meg hogy évi négyszer mennek külföldre.


azt figyeltem meg, hogy ha valaki itt nem tök csóró, azt már el kezdik fikázni, de hogy miért?


én voltam tök csóró, amikor ketten éltünk 80 000 Ft-ból és mindennek megnéztük az árát, mindenből tescosat vettünk, stb. és most, hogy megoldódtak az anyagi gondjaink, igenis megveszem a jobb minőségű ételt. többször van hús, zöldség, gyümölcs. néha-néha egy-egy gyorsétterembe is bemegyünk ha kedvünk tartja, de még nem sajnálta senki tőlem.

2010. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Rengeteg embernek sikerült már.

Nem könnyű

2010. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%
10:48 teljesen igazad van. de ha kacsalábon forgót írt volna, akkor se kéne lehurrogni, mások vagyunk. ez kiakaszt ezen az oldalon (meg úgy általában), hogy a jó ember csak az, aki épphogy megél, aki vesz egy kiló pulykamellett, az már szemét burzsuj. persze aztán ha meg kimész az utcára és nincs rajtad gucci, akkor meg azért néznek le. nem értem ezt az országot.
2010. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

10:32 vagyok.

Azt hiszem nem hurrogtam le senkit, csak elcsodálkoztam, mert havi 150-et kajára én nagyon sokallok, de nem vagyunk egyformák.

Mi ketten élünk, 35-40 körül megy el ennivalóra, de különösebben nem garasoskodunk. Rudi, kóla, jégkrém mindig van itthon.


Szóval csak ledöbbentem, nem fikáztam senkit.

2010. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem vagyok egy szegény ember. (gazdag sem)

De nagy bajba kerülnék, ha kötelező lenne a családomnak 150 ezer forint értékű élelmiszert havonta megenni. Nem sajnálnám, de nem hiszem, hogy megbirkóznánk vele.

De akinek ez jó, csinálja.

2010. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
51%
150 000, 4 főre, az napi 1250 Ft-ot jelent. még mindig tartom magam ahhoz, hogy simán összejön ennyi és az még nem luxus
2010. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ki lehet, mi ketten vagyunk havi 17 ezer megy el kajára, mondjuk ebben nincs benne, hogy a kisfiam ingyen kapja szerencsére az óvodai étkezést, mert ha azt hozzáadom, akkor 25 ezer lenne, bár most az 1 hónapos óvodaszünetben szerencsére elég volt 17 ezer is, nem is lett volna rá több sajnos.:-( Mondjuk ebben az is benne van, hogy kb. havonta 1-szer eszünk húst, de egyenlőre szerencse, hogy a kisfiam nem is szeretne többet, mert jobban szereti a tésztát. 28L
2010. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
66%

a havi 150e Ft-ot nem lehet leosztani napi szintre. mert bizonyos kajákból ha többet csinálsz, akkor az kiszámolva egy főre olcsó lesz. pl csinálsz egy vödör borsófőzeléket éls hozzá fasírtot. szerintem max 2000 Ft, és abból 3 ember jóllakik 2 napon át akár. akkor 2000/3/2 Ft


ha minden nap egyénien táplálkozol, tehát minden nap megveszed a kaját magadnak amit akkor megeszel, akkor összejön a napi ezres simán.

2010. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%
Én csak annyit tennék csendben hozzá, hogy képzeljétek el, ha még mondjuk cukorbeteg vagy valamilyen összetevőre érzékeny személy is található a családban, aki nem ehet meg akármilyen olcsó, rossz minőségű terméket, hanem csak diabetikus ételeket, teljes kiőrlésű gabonából készült pékárut stb. Még így is sok a 150 000 Ft négy főre egy hónap alatt?...
2010. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!