Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha vennék egy ingatlant akkor...

Ha vennék egy ingatlant akkor mi a jó abban a tulajdonosnak hogy mindenképpen azt akarja kézpénzzel fizessek neki??

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem. Mondom neki csak utalás. Neki nem jó kézpénzt akar. nem értem hogy képzeli hogy majd ki veszek neki ennyit. Amúgy is nem fél hogy hamis pénzt kap?? Úgy felbszott hogy elküldtem a halál fszára nem kell az ingatlan, és még ö volt ki akadva. szóval nem értem hátha valaki tudja minek akar kézpénzt mindenképpen? Bolond lehetett?

2021. febr. 19. 18:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%

"6. De probléma igenis. Én ennyit nem veszek ki 2021-ven. Természetesen nem kell már az ingatlanja. Nem az őskorszakban vagyunk."


Nem probléma, csak Neked! Valóban nem az őskorszakban vagy. Magadról nyilatkozhatsz, másokról inkább ne tedd, mert nem tudhatod. :)


Én a magam részéről besétáltam a bankba az eladóval, és a banki pénztárból vitte el saját maga a pénzét oda, ahova akarta. Vagy elvittem én az ügyvédhez, és ott fizettem ki, ha a távolság közöttünk nagy volt. Nem az őskorban, hanem mostanában. Egyesek ezt (tévesen) felelőtlenségnek tartják, én viszont nem.


Fogadjuk el, hogy Te így gondolkodsz, én pedig másképp. Te parázol, én nem, Te sajnálod az X ezer forint költséget a banktól egy ingatlan vásárlásnál, én nem, Te csak "digitálisan" tudsz gondolkodni, én másképp is.


Nem vállalod be, tehát nem a Tied lesz az ingatlan. Eközben láthatóan nagyon nem vetted tudomásul, hogy nem vagyunk egyformák, egyébként nem írtad volna ki a felháborodott kérdésed. Érezhetően az eladót okolod azért, hogy lemaradtál erről az ügyletről -> "nem értem hogy képzeli hogy majd ki veszek neki ennyit."

Pedig kizárólag Te tehetsz róla, mert a kért feltételt nem voltál hajlandó teljesíteni. Nem az volt az ok, hogy nem tudtad, hanem hogy nem voltál hajlandó.


"hátha valaki tudja minek akar kézpénzt mindenképpen?"


Opciók:

- nincs bankszámlája (Julcsi néni Bivalyröcsögéről)

- van bankszámlája, de hatósági átutalási megbízással terhelt (tele van hitellel/kölcsönnel, amit nem tudott, vagy nem akart kifizetni)

- van a bankszámlájának társtulajdonosa, és nem akarja, hogy tudjon az ügyletről,

- olyan tervei vannak a kapott összeggel kapcsolatban, ami szintén készpénzes fizetést igényel.


Megbeszéltük, jó? Nem feszegetem tovább, részemről ennyi volt...

2021. febr. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
ügyvéd előtt történik az adásvétel gondolom, tehát az ügyvéd előtt kell átadni a vételárat.
2021. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!