Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek rosszul használják...

Az emberek rosszul használják a bitcoint?

Figyelt kérdés

Informatikus vagyok, az egyetemen tanultam a bitcoinról is, bár hozzá kell tegyem a gazdasági vonatkozása nem világos számomra.

Amit eddig le tudtam szűrni, hogy a bitcoin egy "játékpénz" , aminek tudtommal egyetlen előnye, hogy a bitcoin pénzmozgást lehetetlen visszakövetni.

Ez mind szép és jó, de erre csak akkor van ugye szükség, ha valaki valamiért titokban akar pénzt utalni: megveszi valódi pénzzel a bitcoint, átutalja haverjának, aki max. 1 héten belül visszaváltja valós pénzre.

Befektetésre viszont normál esetben értelmetlen bitcoint venni: az igaz ugyan, hogy a bitcoin véges, de ha a fent leírt módon csak átutalásra használom, akkor mindegy mi az árfolyam. Viszont pont emiatt ha valaki befektet és nyereséggel eladja, akkor azt az új belépők fizetik ki. Olyan mint egy piramisjáték. Még nagyobb probléma, hogy ha jól èrtem ha a bányák leállnak, akkor se ki se be: se bitcoint eladni, se bitcoint venni nem tud senki. Ès nem tudok garanciáról hogy miért ne állhatnak le a bányászok (akik ha jól tudom titkosítják a tranzakciókat).

Mi a véleményetek, így van, vagy van még valami plusz a bitcoinban ami elkerülte a figyelmemet?



2021. febr. 24. 16:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Az hogy nincs mogotte semmi egy nagy tevedes. Nem az van mogotte mint az altalanosan ismert pénzügyi dolgok mogott. S ez nagy különbség.
2021. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!