Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kapott már más is a Országos...

Kapott már más is a Országos Adatbázis Kft-től kéretlen számlát? Semmiféle előzetes megbeszélés nélkül kaptunk egy számlát ettől a cégtől a 2020-as évre kiállítva. Mindezt úgy, hogy soha nem hallotunk róluk. Ráadásul a cég 2021-ben alakult.

Figyelt kérdés
Sajnos most már nem lehet csak úgy kidobni az ilyen számlákat, mert a NAV-hoz be lett küldve. Egyenlőre azt a tanácsot kaptuk, hogy mindeképpen stornóztassuk a számlát velük.

#csaló cég #országos adatbázis kft #kéretlen számla #hamis szerződés
2021. márc. 19. 19:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

2012-ben Központi Adatnyilvántartó Kft. volt

2015-ben Cégnyilvántartó Kft

[link]

[link]


Átverés. Nem fogják stornózni, miért tennék?

2021. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Részletesen el kell olvasni mit írnak mellett. Sok cég azzal trükközik, hogy kiszámláz egy szolgáltatást és az van a szerződési feltételekben, hogy a szerződés számla befizetésével a mint ráutaló magatartással jön létre. Vagy valami ilyesmi szöveg. A lényeg hogy ha befizetted az első számlát akkor már szerződött fél vagy és utána köteles vagy fizetni. Az ilyen szerződéseket nagyon kacifántos módon lehet csak lemondani.

Ha nem rendeltél semmit ne fizess. Ha van kedved és időd értesítsd a fogyasztóvédelmet. Nem tudom hogy most hogy hívják őket.

2021. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Fsms ***** válasza:
27%

Ilyenkor vissza kell utasítani a számlát egy térti-vevényes levélben. Ha nem reagálsz rá, akkor elfogadott követeléssé válik. Ez benne a trükk.

Ha visszautasítottad nem fog semmi történni utánna.

2021. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

"Ha nem reagálsz rá, akkor elfogadott követeléssé válik."


Ezt azért nem írom alá. Ha egy közjegyzői fizetési felszólításnak nem mondasz ellent, akkor válik elfogadottá a követelés. Ebben az ügyben attól még igencsak messze vagyunk. :)

2021. márc. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A kéretlen számlákat nem szabad kidobni vagy csak akár csak simán visszaküldeni. A számla ma már beküldésre kerül a NAV-hoz is, ezért mindenképpen el kell érni, hogy stornózzák és papíron megkapd tőlük a stornó számlát is.

Ennek a módja a számla reklamáció. Lehet emailben is küldeni. Az a lényeg, hogy később a reklamációt tudd bizonyítani.


Ha ez nem történik meg, akkor a számla esedékessé válik és akár behajtónak is átadhatják. Ezek a cégek erre mennek. Aza alábbi adatok a nyilvános cegjegyzékből vannak.


Itt egy minta:


címzett: Országos Adatbázis Kft, 1173 Budapest, Pesti út 17.

feladó: XY ügyvezető, ZZ Kft

tárgy: SZÁMLA REKLAMÁCIÓ: xxxx sorszám, kiállítás dátum, telj.d, fiz.hat


Tisztelt Cím!

Az Önök által kiállított xxxx sorszámú számlán szereplő szolgáltatást cégünk sem írásban, sem szóban nem rendelte meg. Cégünk Önökkel sem most, sem a jövőben semmilyen formában nem fog szerződni!

Felszólítom Önöket, hogy cégünk adatait azonnal töröljenek az adatbázisukból és az xxxx számlát azonnal stornózzák, a stornó számlát postai úton küdljék meg!


Amennyiben kérésemnek 3 munkanapon belül nem tesznek, cégünk csalás miatt rendőrségi feljelentéssel fog élni!


Város, dátum

XY ügyvezető

ZZ Kft


Ezt a levelet kinyomtatni, aláírni, lepecsételni, majd bescannelni és emailben elküldeni.


A cégjegyzék szerinti email címük: fenykepvadasz@gmail.com-re meg kell küldeni.

2021. márc. 20. 08:03
 6/18 Fsms ***** válasza:
20%

4# szerintem nézz utánna ha nem reklamálod meg egy számlát, követelést akkor az elfogadott lesz. Ráadásul ha per lesz belőle gyenge lesz a pozíciód, nyilván a végén megnyerheted a pert, de ez sem egyértelmű.

Régen valóban úgy volt, ahogy mondod. Azt új ptk hozta változást. A lenti cikkre nézz rá.


[link]


Amit írsz a fizetési meghagyásról az ok.

2021. márc. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Na és mi van akkor, ha nem kaptam meg a számlát mert a posta elkeverte, a kutya megette, a szél elfújta ?

A számlákat általában nem tértivevénnyel küldik.


Tegyük fel nincs szerződésem az adott céggel nem is hallottam róla. Ő beküldi a NAV-nak hogy számlázott nekem aztán összetépi a példányomat és 30 nap múlva küldi a végrehajtót. Én hogyan tudom bizonyítani, hogy nem kaptam meg a számlát ? Mit lehet azon bizonyítani ami nem történt meg ?

Ez komolyan így működik ma Magyarországon ?

2021. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan a 7es írja, én is furcsállanám, ha egy cég csak úgy random számlákat állíthatna ki és követelhetné a befizetést úgy, hogy akinek a nevére a számla szól, az nem kért semmilyen szolgáltatást a cégtől, nem írt alá semmilyen szerződést. És akkor a számla "címzettjének" kelljen írogatni, meg postára menni, postaköltséget fizetni, bizonyítani, hogy ő aztán nem kért semmit és ezért nem fizeti ki.

Nem inkább a számla kiállítójának kellene bizonyítania, hogy a másik fél kérte azt a szolgáltatást/terméket, amit ő kiszámlázott?

Lehet úgy számlát kiállítani, hogy tessék, fizess 1 millió Ft-ot, ha nem reklamálod meg 2 héten belül, akkor köteles vagy fizetni? Ez azért elég abszurd.

2021. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves 7/8!

Lehet "random" számlákat irogatni. Ha annak tekintünk, minden számlát, ami szerződés nélkül születik.

A való életben rengeteg számla születik szerződés nélkül és a többségük jogosan. A szerződés kötés 200.000 ezer Forint felett kötelező, alatta lehet hivatkozni szóbeli megállapodásra is. És ez benne a csavar.


Arra, hogy elveszett a számla a postán már nem lehet egy cégnek hivatkozni. 2020. júliusától minden cégnek kiállított számlát be kell küldeni a NAV-nak, ezért a cégek könyvelése, minden beérkező számlát lát a NAV rendszerében.


Egy normális könyvelő ma már ellenőrzi, hogy a cég minden számlát leadott-e papíron, amit a NAV-nál lát. És itt kibukik az elveszett számla.

Ezért a számla megreklamálása kötelező, ahogy a számla stornóztatása is.

2021. márc. 21. 07:01
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez valami agyrém.

Nem a NAV-os adatszolgáltatás miatt, hanem az új Ptk. szabályai miatt. Melyik hülye kreál ilyen szabályokat?

2021. márc. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!