Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kapott már más is a Országos...

Kapott már más is a Országos Adatbázis Kft-től kéretlen számlát? Semmiféle előzetes megbeszélés nélkül kaptunk egy számlát ettől a cégtől a 2020-as évre kiállítva. Mindezt úgy, hogy soha nem hallotunk róluk. Ráadásul a cég 2021-ben alakult.

Figyelt kérdés
Sajnos most már nem lehet csak úgy kidobni az ilyen számlákat, mert a NAV-hoz be lett küldve. Egyenlőre azt a tanácsot kaptuk, hogy mindeképpen stornóztassuk a számlát velük.

#csaló cég #országos adatbázis kft #kéretlen számla #hamis szerződés
2021. márc. 19. 19:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Régebben a Telefonkönyv kiadó próbálkozott ilyenekkel velem. Ledaráltam iratmegsemmisítőn és kidobtam. Sosem volt vele gond.

Magyarországon szerződés, vagy vásárlás kell ahhoz, hogy fizetési kötelezettséged keletkezzen. Ha valaki heccből a nevedre számlákat állít ki, azt nyugodtan kidobhatod. Se szerződés, se vásárlás...

Mással szórakozzon.

2021. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha odamegyek pofán az verem az ilyen cég ügyvezetőjét és feldugom a számláját a s..gébe akkor vajon megsértődik ?
2021. márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Minket ma hívott ez a cég, hogy lejárt az éves nem tudom milyen hirdetése a cégünknek, kérjük-e továbbra is, vagy lemondjuk és küldenek egy 30.000ft-os számlát. Wtf? 🤨 Nincs is egy éves se a mi cégünk, se ez az Országos Adatbázis Kft.
2021. márc. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Krisztina0277 válasza:

Én még március elején kaptam tőlük számlát (+ szerződést). Sok ével ezelőtti irodai asszisztensi munkám alatt találkoztam már hasonlóval, így különösebben nem lepődtem meg. Amúgy már a kísérőlevél megfogalmazása is furcsa volt, aláírás pedig egyáltalán nem szerepelt, csak a cég neve. Vettem a fáradságot, és a cégjegyzékben szereplő ügyvezető hölgyikének írtam egy e-mailt, hogy villámgyorsan sztornózzák a számlát, ha jót akarnak. Két nap múlva meg is küldték.

Kedvességből azért tettem egy FB posztot is, hogy ott is terjedjen a csalók híre.Természetesen a könyvelőm felé is jeleztem a dolgot.

2021. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
A mi cégünknek febr.-ban küldtek egy 350 e Ft értékű számlát ettől az Országos Adatbázis Kft.-től. Csak félretoltuk, mert ugyan tudtuk, h ilyen szoláltatást nem kértünk, de mégiscsak egy szla,fiz.határidővel, stb., ezért nem mertük kidobni, de ki sem fizettük, vártuk mi lesz. Ma megnézettem a könyvelővel, benne volt a NAV adatbázisban, ill. márc.16-án stornózták is. Egyébként ez egy nyilvánvaló csalás. Jelentette már ezt vki vhol? Foglalkoznak hivatalos szervek a témával?
2021. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik mindenki másra vár, hogy feljelentse őket, ők meg gond nélkül működnek 2020 októbere óta.
2021. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Yoda_m válasza:

Nyugodtan kidobhatod a számlájukat. Ha megnézed (elolvasod), akkor a szövegből is jól látszik, hogy még őszerintük is csak akkor jön létre köztetek szerződés, ha aláírva visszaküldöd (írásbeli szerződéskötés), vagy kifizeted (szerződéskötés ráutaló magatartással).

Éppen ezért nem is valószínű, hogy sikeresen perelnéd őket csalással.

Ami pedig a számlák NAV-felé történő jelentését (pontosabban az adatszolgáltatást) illeti, mindazon számlákra, amiket nem fizetnek ki nekik, kiállítanak egy sztornó-számlát (kb. visszáru-számlát) negatív összeggel, és azt is ugyanúgy jelentik a NAV felé, szóval ez rád nézve semmivel nem jár, az eredmény nulla.

2021. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Uh, engem most hívott egy hölgy (ismeretlen számról), hogy meg akarom e hosszabitani a hirdetést.....mondom, milyen hírdetést?

És mondta hogy hát már egy éve fenn vagyok a honlapjukon, meg térkép meg minden, és hogy milyen jó most 56 ezerér meg lehet hosszabítani, de ha nem, akkor le is mondhatom, és akkor küldik a lezáró számlát.


Megnéztem a honlapon ( [link] mondom a csajnak nincs benne a cégem. Azt mondja, hát mert lejárt a szerződés...

Mondom neki, én nem tudok semmi ilyesmiről, hogy önökkel szerződést kötöttem volna.

Azt mondja, de de de ha én vagyok én, akkor biztosan, hogy telefonon én szerződést kötöttem....

Mondom na, ennek kéne valami nyomának lennie, de én ilyenről nem tudok, sőt mondtam neki, abban sem tudok nyilatkozni, hogy szeretném lemondani, mert azzal elismerném, hogy megkötöttem.

Erre nem tudott mit mondani.

Mondtam neki, megnézem a levelezésem, térjünk vissza erre a kérdésre holnap.

Azt mondta, majd akkor holnap hív....

Persze nem találok semmit az emailek közt, de amúgy gondolom, hogy nem is köthettem ilyen megállapodást, mert nem akartam a cégem reklámozni.


Hát akkor azok alapján, amit fent írtatok, jobb, ha nem is beszélek vele holnap....

2022. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!