Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minden megtakarításunkat...

Minden megtakarításunkat gépkocsinyeremény betétbe? Vagy ilyen rövid időre is megéri az állampapír?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1,5 év múlva szeretnénk lakást vásárolni, emiatt egyelőre havi 200 000-at majd pár hónap múlva havi 5-600 000 forintot szeretnénk eltenni. Eddig gépkocsinyeremény betétben nagyjából félmillió forintunk van, mivel nem akarjuk csak úgy a számlán hagyni a pénzt ezért ide pakolgatnánk be a többit is.


Mennyire rossz ötlet ez?


Tudom ott vannak az állampapírok de ahogyan számoltam olyan végtelenül keveset kamatozik ennyi idő alatt, hogy nem is éri meg. Vagy szerintetek igen?


Ti hova tennétek a megtakarított pénzeteket ha nagyjából 1,5 év múlva szükségetek lenne rá?



2021. ápr. 6. 17:37
A kérdező szavazást indított:
Gépkocsinyeremény betétbe tenném
Állampapírba tenném
Egyéb, leírom kommentben
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Attll fugg mennyire akarsz kockaztatni, most a crypto eve van, ev vegeig a mostani 60k usd os arfolyam akar 400k ra is felmehet realis keretek kozt maradva. Persze lehet hogy nem jon ossze risk/reward. Az en penzem bitcoin/ethereum/GME-be van... Kockazatos de sztem megeri.
2021. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Az állampapírba betenni és benn tartani 0 forintba kerül, illetve amikor kivennéd idő előtt, akkor 0,25% a kivételi költség, ami gyakorlatilag az elején is 1 havi kamat. (Tehát csak akkor nem érné meg betenni, ha 1 hónapnál rövidebb időre akarnád.)


Nagyságrendileg 1 millió forintot buktok azon, hogy gépkocsinyeremény betétben van/lesz a pénzetek, nem pedig állampapírban.

2021. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Katasztrofális ötlet.


a #1 meg a vágyait adja elő valószínűségként, pedig ez max a kristálygömbből vagy kávézaccból kiolvasott jóslatok szintjével ér fel.

2021. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves második válaszoló ha nem gond kifejtenéd miért bukunk 1 milliót? Őszintén érdekel mert más kérdéseknél is olvastam, hogy a nyereménybetéteken bukhatnak az emberek.

2021. ápr. 6. 17:51
 5/12 A kérdező kommentje:
Hidd el nem kamu kérdés, a válasz egyszerű nemrég kezdtem dolgozni egyetem után, a fizetésem egy részét ami jelenleg 200 000 elrakom, párom pár hónap múlva kezd dolgozni, emiatt később már összejön az 5-600 000. :)
2021. ápr. 6. 17:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Melyik országban éltek?
2021. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

5. Te hülye vagy? Csak mert te nem ismersz jómódú, vagy gazdag embereket, hidd el Magyarországon is százezer, vagy inkább milliószám vannak. Arról nem is beszélve, hogy a kérdező konkrét élethelyzetét sem ismered.


4. Azon buksz, hogy az állampapírban kapnál kamatot a pénzedre, a gépkocsinyeremény betétben pedig nem kapsz. Szerintem ez már érthető így.

Nyereménybetétben kapsz 0 forint kamatot amíg gyűjtögetsz a lakásra.

Állampapírban kapsz 1 millió forintot.


Ez az 1 millió most csak nagyságrendi, lehet 800 ezer, lehet 1,3 millió. Mert nem tudom, most lehet eltesztek 4 hónapig 200 ezret, aztán még 14 hónapig 500 ezret és ez a végéig annyit kamatozik. De ehhez a pénzhez tényleg nem kell semmit csinálni, csak állampapírba tenni a pénzt és mondjuk 1 óra elintézni. 1 órába kerülne 1 millió forintot "keresni". Szerintem megéri.

2021. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Közben törlésre kerültek válaszok, nyilván nem a kérdezőnek írtam, hogy "hülye vagy?", hanem egy ostobaságot író válaszolónak, akinek azóta törölték a kérdését.
2021. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha nem kamatozik a pénzed, akkor évente 4%-ot veszít a pénzed az értékéből. 1 millió forint megtakarításból elveszítesz 40 ezer forintot, csak 1 év alatt. 5 millió esetén már évente 200 ezer mínusznál tartsz. Ezért kell változó kamatozású állampapírt vásárolni. Pláne, hogy az inflációt elengedte a Nemzeti Bank, szóval még nőni fog a közeljövőben a mértéke. Fura, hogy ezt az emberek nem tudják, akik "párnacihában" tartják a pénzüket.
2021. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

5% állampapír kamattal számolva egy év alatt akkor lehet 1millat keresni, ha bent van 20milla egész évben. (mínusz infláció...)


Szóval azt az egymilliót nem tudom honnan vettétek...

2021. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!