Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minden megtakarításunkat...

Minden megtakarításunkat gépkocsinyeremény betétbe? Vagy ilyen rövid időre is megéri az állampapír?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1,5 év múlva szeretnénk lakást vásárolni, emiatt egyelőre havi 200 000-at majd pár hónap múlva havi 5-600 000 forintot szeretnénk eltenni. Eddig gépkocsinyeremény betétben nagyjából félmillió forintunk van, mivel nem akarjuk csak úgy a számlán hagyni a pénzt ezért ide pakolgatnánk be a többit is.


Mennyire rossz ötlet ez?


Tudom ott vannak az állampapírok de ahogyan számoltam olyan végtelenül keveset kamatozik ennyi idő alatt, hogy nem is éri meg. Vagy szerintetek igen?


Ti hova tennétek a megtakarított pénzeteket ha nagyjából 1,5 év múlva szükségetek lenne rá?



2021. ápr. 6. 17:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom hogy ez a sok criptocoinos válaszoló csak trollkodik, vagy komolyan gondolják ezt?

Ezt az 1 millió bukást én sem értem. Ha van bent 10 millió forintjuk bő fél évig (mert ugye nem egyszerre teszik be, hanem folyamatosan) akkor az nagyságrendileg 2-300 ezer forint kamatveszteség (nem néztem meg pontosan mennyi a kamat) Még a 800 ezertől is távol van amit írt a 7-es válaszoló.

2021. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

10-11.


Köszönjük a pontosítást, akkor nem 1 milliót bukik, hanem fél milliót. A dolog szellemén, lényegén nem változtat, hogy ennyi pénzért kár nem lehajolni, ha gyakorlatilag 1-2 óra ügyintézéssel lehet megkeresni.


1 milliót írtam, mert a kérdező 500-600 ezret szeretne eltenni több, mint 1 éven keresztül és nyilván az ingatlanvásárlás sem úgy megy, hogy 1,5 év múlva eldönti, hogy akkor most lakást vesz, aztán biztosan meg is veszi álmai lakását 2 héten belül. Lehet 2 évig elhúzódik a dolog és akkor már 10+ milliót tett félre 2 év alatt.

Illetve 1 milliót írtam, hogy érzékeltessem a nagyságrendet. Tehát hogy nem 20 forintot bukik a kérdező, de nem is 20 milliót. A lényeg, hogy a kérdező a válasz szellemével kerüljön tisztába, hogy miért állampapírba tegye a pénzét.

2021. ápr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!