Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átlag fizetésből be mernétek...

Átlag fizetésből be mernétek vállalni ház és autóhitelt?

Figyelt kérdés
Család bevétele havi 350e. 2 gyerek, 3 szobás lakás még 5 évig havi 50 e ft hitel és egy 20 éves saját autó. Maradnátok ezen a szinten vagy bevállalnátok egy újabb autóra hitelt meg egy kertes házra? Még annyi, hogy nincs aki segítsen csak magunkra számíthatunk anyagilag. Megtakarítás is max 2 havi fizu? Hülyeség lenne beleugrani? Vagy gyáva aki nem meri bevállalni? 40F
2021. máj. 15. 21:18
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

#20

Nekem két állásom van, így keresek havi 960ezer bruttót. Nincs új autóm, se hitelre se készpénzre.

Nem engedhetem meg magamnak sajnos.

(persze ki tudnám fizetni erőn felül, de nem ez a cél)

2021. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

De csórók vagytok, csak ezt te nem látod be. 2 havi megtakarítás van a számládon, hitelre akarsz lakást autót venni az = a csórósággal.


El kell fogadni és tenni ellene. Az meg csak kifogás, hogy békés megye.. ott is van internet, ha értenél bármihez, mit a neten keresztül lehet végezni, akkor akár amcsi cégnek is bedolgozhatnál otthonról, a havi jövedelmetek többszöröséért.

2021. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

Új autót semmiképpen nem vennék. Kb 10 év körülire gondoltam. Az aki meg havi 960 bruttóból nem engedhet meg valami egyszerű autót annál már gondok vannak a pénzkezeléssel, vagy annyira sz@rrágó, hogy az félelmetes.

Az utolsót kérdezném mi az a munka amit neten lehet végezni? Nyitott vagyok a lehetőségekre. Csak lehet szűk a látóköröm.

2021. máj. 16. 10:55
 24/47 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy nincs autóm. Azt mondtam, hogy új autót nem engedhetek meg magamnak. Szted egy évnyi BRUTTÓ fizetésének megfelelő összeget szabad autóra szánni?


Mert szerintem max 6 havi NETTÓ az amennyiért autót érdemes venni...

2021. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
960e bruttó az kb. 640e nettó, ha ez egy család összes bevétele lenne, ahogy a kérdezőnél a 350e az valóban nem túl sok pénz, és nem igazán elegendő egy új autóra. Esetleg a legolcsóbb Daciákra.
2021. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Lehet nem vázoltam fel megfelelően a képet, a lakàsom kb 20m ér. Ebből van 3m hitel rajta. Van egy 500e ft-os autóm. Namost ezt cserélném majd egy olyan kertes házra ami kb 25 m, az autó meg max 1.3m.
2021. máj. 16. 11:38
 27/47 anonim ***** válasza:

Értjük mi, csak nehéz mit mondani erre. 10+ éves autóra hitel nagyon rossz ötletnek hangzik. Nem csak azért, mert nem jön ki a matek, hanem leginkább azért, mert rettenetesen felelőtlen dolognak hangzik. Ha nem tudsz félretenni 1M Ft-ot értelmes idő alatt, akkor hogy fogod kifizetni ha történik valami vele, stb.


Házra még csak-csak érthető az újabb hitel, bár ha nem sürget semmi, ott is inkább akkor, ha az előzőt törlesztettétek...

2021. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Érthető amit mondasz! Utánaszámoltam rendesen és a havi jövedelmünk 410e pontosan. Bár sokat nem változtat. De nem is fogok belemenni ilyenbe még egy darabig. Csak kíváncsi voltam a véleményekre. Kicsit meglep, hogy ennyivel le lettem csórózva. Egy tűzoltó, rendőr, ápoló sem keres jobban.
2021. máj. 16. 12:07
 29/47 anonim ***** válasza:
Egy tűzoltó, rendőr, ápoló is csóró, mit nehéz felfogni ezen?
2021. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

"Egy tűzoltó, rendőr, ápoló sem keres jobban."


nem is telik nekik családi házra sajnos...


Ez van. Jobb tisztán látni.

2021. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!