Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átlag fizetésből be mernétek...

Átlag fizetésből be mernétek vállalni ház és autóhitelt?

Figyelt kérdés
Család bevétele havi 350e. 2 gyerek, 3 szobás lakás még 5 évig havi 50 e ft hitel és egy 20 éves saját autó. Maradnátok ezen a szinten vagy bevállalnátok egy újabb autóra hitelt meg egy kertes házra? Még annyi, hogy nincs aki segítsen csak magunkra számíthatunk anyagilag. Megtakarítás is max 2 havi fizu? Hülyeség lenne beleugrani? Vagy gyáva aki nem meri bevállalni? 40F
2021. máj. 15. 21:18
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást, de nem is akartam új autót, csak a 23 évest lecserélni egy kb 10 évesre.
2021. máj. 16. 20:32
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
lakni kell valahol, de autót csak kp-ra
2021. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
66%

Jesszus, 10 éves autót vennél hitelre? 🤔


Miért nem sporolod meg az árát? Tegyél félre annyit, amennyi a törlesztő lenne. Mondjuk havi 40ezret. Egy év alatt meg is van fél milla. Az önerőddel együtt már veheted is az autót.

2021. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 jacint1988 válasza:
100%

Üdvözletem! Én 32 éves vagyok,se kutyám se macskám se rokonom. Pest mellett lakom egy lepukkant panellakásban, amin még 1,5 millió hitel van. A havi keresetem 300 és 400 között mozog túlóra függő. Vezetem a kiadásaimat, rendszerezem a szamláimat. Van 3 millió sporolt pénzem és egy 2003as autóm. Én is azon gondolkodom, hogy hitelhez kellene folyamodnom, ha valaha is csaladot szeretnék. Hiszen sokat dobna az önbizalmamom egy szép lakás és egy újabb autó.., így nem lenne ciki felhozni egy lányt a lakasba pl,

de félek a hiteltől, hiszen amit azon veszel, az nem a tiéd, hanem a banké! Ki tudja mit hoz a jövő? Autóra sosem vennel fel hitelt, mert folyamarosan veszití az árát és ahhoz jogy eljuss A-bol B-be nem kell drága autó!Szóval én azt tanácsolnám neked, hogy gondolj a jövödre és a gyerekeid jövőjére! Tanulj a pénzügyekről és spórolj jobban, a megsporólt penzedből egy reszéböl fizesd ki a hiteled, a masikból pedig fejleszd magad,tanulj nyelvet, vagy új szakmát vagy bármit amivel akárcsak havi 50nel többet tudsz keresni. A gyerekeidet fel kell nevelni, tamogatnot kell őket és azért az életet is kellene élvezni. Néha utazás pihenés stb. Szóval ne haragudj, de szerintem is kevés a keresetetek. Plusz nincs sporolt pénzetek sem elég. Azt mondják hogy minimum 6 teljes havi bér legyen meg vésztartaléknak! Ez legyen az első cél! Mert mi van ha elveszíted az állásod és nem talalsz gyorsan másikat? Mi van ha lebetegszel vagy baleset ér? Szóval szerintem felejtsd el a hitelt jó darabig és inkább alapozzd meg a pénzügyi biztonságotokat!

2021. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%
Autóra soha. Így hogy saját lakásban laktok házra se, egészen addig amíg nincs kifizetve a jelenlegi hitel.
2021. máj. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
51%
azért elég érdekes,hogy fogalmad sincs mennyi a pontos bevételetek, de még hitelt akarsz...
2021. máj. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
Ugh. Dehogy.
2021. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!