Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabadság kifizetése kötelező...

Szabadság kifizetése kötelező e vagy sem?

Figyelt kérdés
Én ha felmondtam mindig pénzben kértem ki a szabit h fizessék ki a bent mardt napokat nem akartam kivenni, hanem KP-ban. De most elvileg nem kötelező kényszerithetik a munkavállalót h vegye ki a maradékot és nem hajlandóak pénzben kifizetni? Jogszabályt nem találta mrá.
2021. máj. 19. 18:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazàn látom a külöbséget. Hogy elsejèvel már nem ott dolgozol, de az utolsó egy hétben szabin vagy. Vagyis nem dolgozol, de fizetnek. A pénzben megváltás is ugyanez, nem kell dolgozni, de fizetnek. Akkor mi a gond?
2021. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
El akart még ott téblábolni, dumálgatni, cigizni pár napot és aztán felvenni a fizut.
2021. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
én nem mondtam fel, általánosságban kérdeztem mert nem tisztázott, hiába akarsz rosszat nekem utolsó nem fog sikerülni sőt duplán vissza száll rád, bonobó
2021. máj. 19. 19:31
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
De, teljesen tisztázott.
2021. máj. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha azonnal megszunik a munkaviszony, tehat nincs felmondasi ido, akkor koteles penzben kifizetni idoaranyosan bentmaradt szabikat.


Ha van felmondasi ido, mondjuk 30 nap, akkor elkukdhet ez ido alatt szabadsagra.

2021. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
15 ös köszi a próba idő valóban azonnali
2021. máj. 20. 19:40
 17/18 anonim ***** válasza:
64%

Ha probaidon voltal, es lejart es nem hosszabitottak meg, akkor ki kell fizetnie az idoaranyosan jart szabit.


Mivel te masnap mar nem vagy allomanyban igy nyilvan szabit kiadni nem tud, utolag meg nem irhat szabadsagra olyan nap amit ledolgoztal.


Feltetelezve, hogy 3 honap volt a probaidod es ez ido alatt nem voltal szabadsagon, igy legalabb 5 napot extran ki kell fizetnie. Hisz minimum 20napod volt, aminek a negyede 5nap.

2021. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
jaja szegény sráccal kivetették próba idő utolsó előtti előtti napján rúgták ki ..lehet jobban járt volna ha azonnal felmondd és nm tölti ki a mardék napjait
2021. máj. 21. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!