Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A régi időkben használt 1...

Zotya... kérdése:

A régi időkben használt 1 pengős hány forintot érne ma?

Figyelt kérdés

2021. jún. 3. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Igen
2021. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Semennyit, mert nem átváltható Forintra. Az Eurónak ellentétben pillanatnyi, folyamatosan változó értéke van a Forinthoz viszonyítva, így azt pontosan meg lehet mondani, hogy egy Euró jelen pillanatban mennyit ér.
2021. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele. Én arra gondoltam, hogyha régen valamire azt mondták, hogy 10 pengőt ér, akkor az mennyi lehetett, hogyha a mai világban számolnánk.
2021. jún. 3. 15:02
 4/5 PetheD válasza:

Át lehet számolni, de ahhoz meg kell határozni az évet. Ugyanis nem mindegy, hogy az 1930-as évek pengőjével számolunk, vagy az 1945-46-os inflációs pengővel. Kibocsátásakor (1927. január 1.) 1 kg arany értéke 3800 pengő volt. Ma kb. 17000 forint 1 gramm arany, tehát 1 kg arany 17 millió forintba kerülne.


Érdemes megnézni a korabeli valuta árfolyamokat, vagy régi árjegyzékeket keresni az összehasonlításhoz. Az 1940-es évek első felében egy teljesen felszerelt Csepel túrakerékpár 130 pengőbe került. Az 1930-as évek első felében a "Dos"-féle bevéső biztonsági ajtózár (Dose zár) 3,80-4,20 pengőbe, egy női tavaszi kabát 59 pengőbe került. Tej literenként 2 pengőért lehetett venni. 1945 augusztusában a kenyér ára 6 pengő volt, 1946 június végén már majdnem 6 milliárd pengőbe került. Ha jól tudom, az 1930-as évek végén egy napi kapáló földműves napszáma 1 pengő volt, a kaszálóé 2 pengő.


[link]


[link]


Egy hasonló kérdés:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..

2021. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
PetheD köszönöm az alapos válaszodat és az abba fektetett idődet!
2021. júl. 28. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!