Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Öröklėssel kapcsolatos problėm...

Lovelyne kérdése:

Öröklėssel kapcsolatos problėma merült fel a nővėremmel. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Édesanyám elhunyt.A nővėremmel fele-fele arányban örökölnėnk.Sajnos nem vagyunk a legjobb viszonyban már rėg óta,mert anno csúnyán átvágott a pėnzel apám halálakor...Ebbe most rėszeletesen nem mennėk bele ha nem baj.A mostani helyzet sem lesz egyszerű.Nővėrem minden kėppen eladná a házat, ėn viszont mivel albėrletbe tengődök kicsi gyerekkel (2 ėves) ės az ėletarsammal nem jó körülmėnyek között, ezėrt ebbe az opcióba nem akarok majd belemenni.A ház anno 7 ės fėl misiert lett megvasarolva anyám nevėre ő volt a teljes haszonėlvezője.Tehermentes.A nővėremet nem tudom kifizetni a házból, úgyhogy az nem opció.Ha tudnám kifizetnėm,de sajnos hitelt sem tudunk felvenniq.A dolog itt bonyolódik igazán. A helyzet az, hogy szeretnėnk majd beköltözni a családommal ės elköltözni ebből az albėrletből minnėl hamarabb.Kėrdėsem, hogy megtehetem azt, h beköltözök ės àlandora bejelentem magam ės a gyereket?Gondolom nem fog tetszeni neki, h bekoltoztem a családommal ės ő meg nincs kifizetve a hazból...Mi van ilyenkor?Nekem sajnos más eselyem nincs hogy kijussunk ebbol az alberletezesből.Neki megvan mindene haz joėlet stb, de tudom nem fog lemondani ezėrt a reszeről-amit nem is kėrek, mivel jogosan járna neki,de ėn meg nem tudom kifizetni belőle.A ház eladas azert sem opcio, mert ha meg jo aron el is menne tobbert mint amennyiert vette anno anyam,az eladás utáni ram eső reszbol en akkor sem tudnek normális hazat venni magunknak.:( Bírósági úton ha elkezd emiatt pereskedni mondjuk kitehet minket a házból?Vagy mihez vannak ilyen esetben jogai ami ėrint engem,ės a családomat?Halottam olyanról h kerjek birtokvedelmet a hazra miutan bekoltoztem es akkor nem tud mit csinalni velem.Meg aztan itt egy kiskorú is aki talan szamít valamit az ügyben... Az h kibaszasbol oda költoztessen valakit a hazba akar alberlőt nem teheti meg, mivel a haz nem olyan elosztasú h ez jogilag kivitelezhető legyen.Külön kėt helyrajzi szamma sem alakítható az ingatlan.Ez biztos bukta lenne neki.Max embereket kerhet meg h zaklassanak h pokolla tegye az eletemet ha bekoltozok. De ennel azert szerintem több esze van h ilyen kistilű módszert alkalmazzon.Nem tudom mire számítsak fikciozok ezerrel.Nem vagyok nyugodt de a hazrol nem fogok lemondani h eladja a fejem felöl. Valaki volt már hasonló helyzetben?

2021. jún. 29. 11:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Ha közös megegyezéssel eladjátok a házat és annak megkapod felét azzal már lehet mit kezdeni . Pl.: hitelt felvenni . Általában a hitel olcsóbb , mint az albérlet így nem kéne gond lennie a vissza fizetéssel se . Ez a legjobb opció . Max akkor nem kapnátok hitelt ha te és a párod se dolgoztok.

Viszont ha a tesód kéri , hogy árverezzék el az ingatlant az is lehet , hogy 3 millióért veszik meg . Ezt az opciót nem tudod megakadályozni még a gyerekeid miatt se . Tehát előbb utóbb bekövetkezik és sokkal kevesebb pénzed lesz a végén .

2021. jún. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%
És ráadásul a nővéred is betud oda költözni azzal akivel vagy akikkel akar . Ha te nem engeded beköltözzön fizethetsz neki bérleti díjat . Amit a bíróság behajthat tőled .
2021. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
94%
Eladjatok a hazat piaci aron, a fele penzbol kifizeted az összes hiteledet, igy 1 ev mulva mar a paroddal hitelkepesek lesztek. Remelhetoleg marad valamennyi a penzbol es lakashitelt vesztek fel amibol vesztek egy lakast. Igy a sajatban eltek es alberlet helyett hitelt fizettek.
2021. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg sajnos nincs munkám mert a kicsivel otthon vagyok gyesen.Így nem tudok hitelt felvenni.Max párom tudna.De vele nem vagyunk házasok.Arra gondoltam ha részletekbe fizetnék neki minden hónapban egy fix összeget és erről írnánk egy hivatalos papírt és kivásárolnám így a házból mintha albérletet fizetnék neki az megoldás lenne? Vagy kiadjuk valakinek és az illető amig ott lakik kifizetné neki a részét.
2021. jún. 29. 15:54
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
a részletfizetésbe a testvérednek bele is kell mennie az csak úgy működik . Ott a párod akkor házasodjatok össze és vegye fel ő a hitelt .
2021. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
91%

Minek vállaltatok gyereket a pároddal, ha eddig is nyomorogtatok?


Teljesen jogtalan a terved, mindegy milyen viszonyban vagy a testvéreddel.


Szépen adjátok el a házat és felezzétek el az árát. Az albérletből nem fogtok kijönni, de legalább anyagilag stabilak lesztek. Ne a gyerekkel csesszetek már ki.

2021. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!