Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 16 évesen hogyan tudnék pénzt...

16 évesen hogyan tudnék pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Sajnos pont most iskolakezdés előtt romlott el a telefonom, amit már 3,5 éve használok, szóval szeptember előtt mindenképpen be kellene szereznem egy újat, viszont az a probléma, hogy a szüleim nem tudnak csak így hirtelen kifizetni egyet, diákmunkát pedig csak nyári szünetben vállalhattam volna, aminek ugye mindjárt vége. Az angolt szinte felsőfokon/erős középfokon beszélem, szóval arra gondoltam elsőnek, hogy esetleg fordítani tudnék valahol, de hamar elvetettem ezt az ötletet, mivel rájöttem, hogy manapság elég sokan beszélik a nyelvet, tehát pont nem egy 16 évest kérnének meg a fordításra:/

Egy jópár ruhám van fent Marketplace-n is, de nem igazán viszik őket.

Az Etsy (pl. ékszerek árulása)esetleg beválhat szerintetek? Vagy valakinek van egyéb ötlete? Minden tippet szívesen meghallgatok:)


16L



2021. aug. 14. 20:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy ezt a pontozást szerintem érdemes lenne be szüntetni. Számtalanszor adtam már jó választ segítő szándékkal amit biztosra tudtam. Erre ott is le húzták aztán úgy nézett ki mitha hülyeséget mondtam volna. Xd
2021. aug. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%

11

Hát mert tudod,tipik trollok,atya Úristen,legközelebb tényleg nagy hatalmas hülyeséget mondok,oszt cső,nem igaz hogy normális kérdésre még 50% se kapjuk meg...

2021. aug. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

nyilván jobb lett volna nyár elején gondolni a nyári munkára, de még nincs minden veszve, a nyárból is van még hátra és nem csak nyáron lehet dolgozni.


egyáltalán ne vesd el a fordítást! még mindig egy rakás ember nem beszél nyelveket, pláne nem jól. egy csomó cégnél tök fontos a nyelvtudás és pont emiatt találnak nagyon nehezen embert.

akár megbízás alapú szabadúszó munkákat hirdető oldalakon is érdemes lehet körülnézni. nem biztos, hogy csak magyaroknak tudnál dolgozni. egy csomóan ilyen oldalakon keresnek szöveg gépelés, egyéb egyszerű adminisztrációs munkákra embert állandó alkalmazott helyett.


de a hagyományos állásokban és a diákunkában is érdemes lehet gondolkodni. járj nyitott szemmel, keresd a lehetőségeket. én akármerre járok, szinte megszámlálhatlanul sok eladó, felszolgáló, pultos, stb. álláshiretést látok. még egy kevésbé kedvező munkába is érdemes lehet átmenetileg belevágnod, amíg találsz egy jobbat. lehet, hogy nem fizet olyan jól, de neked a semminél mindenképp, de tapasztalatszerzésre is jó lehet. (nyilván ha nem kimondottan diák munka, akkor az adminisztratív feltételeinek, lehetőségeinek utána kell nézni, de midnenre lehet megoldást találni).


a felesleges cuccok eladása jó ötlet, érdemes alaposan körülnézni, hogy mi van még otthon, amire már nincs szükség. ha Marketplace nem megy, lehet, hogy érdemes megnézni, mi lehet az oka. talán az ár nem jó, vagy a képek, vagy a terméket nem mutatod be elég jól, kellően alaposan, választékosan. gondold át őket a vevő szemszögéből, hogy te hogyan keresnéd azt a dolgot, ha megvenni akarnád. mit írnál be a keresőbe, hol és hogyan próbálnád megtalálni.

érdemes egy idő után újra kitenni a dolgokat, kicsit változtatva a szövegen, mert az új hirdetéseket jobban figyelik, nem lapoz mindenki vissza a sok oldalt.


lehet, hogy érdemes Marketplace mellett megpróbálni máshol is, pl. Jófogás, vagy akár élőben bolhapiacokon - mondjuk itt érdemes lehet előbb menni egy kört, hogy miket árulnak, mire lehet esély, hogy el tudod adni, milyen áron.

2021. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
16%
12-es mindenki direkt lepontoz, hogy kib*sszon veled xD
2021. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
18%

14

Akkor elmehet,tudjátok hova

2021. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
elmehetek*
2021. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%

Azért azt nem mondanám, hogy elég sokan beszélik a nyelvet. De ha ilyen jól beszélsz angolul, akkor taníts, biztos van, aki fizetni a házi magyarázatáért, angol tanításért. Keress a neten hirdetési oldalt, nemcsak 50 évesek tanítanak. Igaz, nem mindegy, hogy hol laksz, vidéken esélytelen vagy 20-ad annyi óradíjért esetleg. De ha benne vagy a skype-ba, vállalod, akkor így is hirdetheted magadat.

A telefon legyen fontos a tanulásban, ha véletlenül bezárják a sulit, de ne ez legyen már a fő szempont, hogy telefon nélkül lenni...

2021. aug. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
60%
17. vagyok, tedd fel a jófogásra, vaterára a ruhákat, de ne várd, hogy 2 nap múlva jelentkeznek érte, sőt... A ruhát még postázni is kell, olcsón sem akarod adni, szóval inkább keress fordítással kapcsolatos munkát. Bár így, hogy 16 vagy, cég nem tudom, mit tudna Veled kezdeni. A magánnal meg az a baj, hogy fog fizetni, főleg, ha látja, hogy fiatal vagy. Szóval, nem egyszerű, de biztos van tanács, javaslat a neten, fórumokon, biztos már más is tett fel hasonló kérdést.
2021. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!