Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozhatnék úgy másik...

Hogyan dolgozhatnék úgy másik cégnél 8-16, hogy mellette van home office kötetlen munkám, amiben viszont néha azonnal kell reagálnom, ami megeshet 8-16 között?

Figyelt kérdés

Van egy rugalmas állásom.

Javarészt éjszaka is tudom csinálni, vagy hétvégén.

De megesik, hogy napközben rendes munkaidőben kell pl béreket, letiltásokat, költségszámlakifizetéseket utalnom, mert a vezetők akkor küldik meg az utalási jelszavakat. Ez 4 cég.


Ha besaccolom, kb talán hetente vannak olyan pár órás munkáim így ami 8-16 végezhető csak. A többi éjszaka is megy es bármikor.


Időközben jelentkeztem másik céghez dolgozni. Az kötött munkaidős. Okt 1-én kezdek.


Én megtudnám persze úgy oldani hogy beviszem a laptopot a másik munkahelyre..

De azt sem tudom hogyan hozzam ezt fel az új helyemen, milyen alapon kérjek engedélyt vagy hogy csináljam? Suttyonban a wc-n, ebédszünetben titkolva?



2021. aug. 30. 16:58
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Muszáj a két munkahely anyagi okokbol.
2021. aug. 30. 16:59
 2/48 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg semelyik munkáltató nem értékelné hogy az ő munkaidejükben az ő munkájuk mellett vagy inkább helyett egy másik cégnek maszekolsz.
2021. aug. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy másodállásban dolgozhass, alapvetően 3 feltétele van (nagyon köznyelvien megfogalamzva):

1. Tájékoztatni kell róla mindkét munkaadót.

2. Nem mehet egyik a másik rovására, tehát a munkaidőt tiszteletben kell tartanod.

3. Nem dolgozhatsz konkurens cégeknek.


Ebből a 2., de lehet hogy a 3. sem teljesül esetedben, így nem lehet megoldani.

2021. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

De valoszinű egy munkahely sem fizetné nekem ki, amennyit bukok rajta miattuk, ha nem teszem.

Azaz engem károsítanának meg akkor.

Heti 1-2 óra csak.

2021. aug. 30. 17:18
 5/48 anonim ***** válasza:
90%

"Azaz engem károsítanának meg akkor."


Ez de aranyos mellédumálás. :)

2021. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
95%
Mivan? Téged károítanának meg??? mivel is? Azzal, hogy a fizetett munkaidődben nem engednek másnak dolgozni, plusz pénzért?
2021. aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Nem menne a munka rovására.

Nem konkurens a cég.

Főállas lenne es nem másodállás.

2021. aug. 30. 17:22
 8/48 A kérdező kommentje:

Ha nem tudom elvégezni a jelenlegi cégnek a feladataim a 2.munkahely miatt az nekem anyagi kárral járna.

Heti 1-2 óra kellene csak.

Ha ezt nem engedik en 150 ezret bukok azzal ha kirugnak.

2021. aug. 30. 17:24
 9/48 anonim ***** válasza:
81%
Jó hát akkod ezt majd beszéld meg a leendő munkavállalóddal, mert nekünk úgy sem hiszel. Csak majd ne csodálkozz ha azt mondja hogy ilyen körülmények között nem kívánnak téged foglalkoztatni.
2021. aug. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
*munkavállalóddal - munkáltatóddal
2021. aug. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!