Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » NAV adószámla tartozás tévesen...

NAV adószámla tartozás tévesen - mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet ügyfélkapun keresztül a NAV-tól, miszerint adószámla tartozásom van. Ránéztem, és valóban van 26.168 Ft tartozásom. Számolgattam, és rájöttem, hogy mi lehet ez.


2018-ban elvesztettem az akkori munkahelyemet. Kb. 1,5 hónapig megkaptam a fizetésem 60%-át, majd (mivel még nem találtam munkahelyet) az önkormányzatnál kérvényeztem, hogy ne kelljen 1 évig TB-t fizetnem. Ezelőtt pár hétig magam fizettem a TB-t, mivel ekkor még nem tudtam erről a lehetőségről. 2018. szeptemberének vége felé meg is jött a hatósági bizonyítvány, miszerint egy évig nem kell fizetnem a TB-t.


Megnyugodtam, hogy legalább erre nincs gond, és folytattam a munkakeresést. 2019 elején találtam is munkát, be lettem jelentve, azóta folyamatos a biztosítási jogviszony.


Kiszámoltam, a jelenleg az adószámlán lévő tartozás forintra pontosan megegyezik a 2018 szeptember – 2019 január közötti időszakkal, amikor NEM kellett fizetnem.


Hogy tudom a NAV-nak bejelenteni, bizonyítani, hogy NINCS tartozásom feléjük? A kapott hatósági bizonyítvány természetesen megvan, mi a teendőm?



2021. szept. 2. 12:22
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Beküldtem, amit kellett, aztán vártam, és vártam, és vártam. Múlt héten lett elegem, ránéztem az adószámlámra és január 1-el kivezették a tartozást. Ami tök jó, csak azért erről egy értesítést küldhettek volna, hogy ne aggódjak.
2021. okt. 17. 08:23
 22/26 anonim ***** válasza:

Minden előírásról, törlésről, amit nem önadózással vallasz be (mondjuk bevallás keretén belül), kell, hogy küldjenek végzést/határozatot/értesítést.

Ha van ügyfélkapud, akkor valószínűleg a tárhelyedre helyezték ki ezt az értesítést, ami 30 nap után automatikusan törlődik.


Csak 'úgy' nem könyvelnek az adófolyószámlán, hiába adtál be bármit is. Mindent lepapíroznak.

2021. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Van ügyfélkapum, és nem kaptam értesítést ott sem. Ha érkezik valami a tárhelyemre, arról mindig kapok egy levelet gmail-en, így mindig mindent megnyitok. Csak arról jött levél, hogy megkapták, amit küldtem, meg valami olyasmiről, hogy ügyintézőhöz került (ekkor még nem volt rendezve az adószámla, 1-2 nappal később rànéztem).


Postán se jött amúgy semmi.

2021. okt. 19. 20:50
 24/26 anonim ***** válasza:
81%

Ez furcsa...


Végül is törölték, már ez is jó hír.

2021. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Tudom már régi a kérdés, de felesleges újat kiírni. Ez a megoldás működött akkor? Nem kell feltétlenül személyesen bemennem?
2022. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Működött, a tartozást törölték, bár erről külön nem értesítettek utána. Nem kellett bemennem sehová.
2022. máj. 22. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!