Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen munkahely az ahol az...

Milyen munkahely az ahol az egészségügyi szükségletet nem lehet elvégezni?

Figyelt kérdés

Adott a munkahelyem Lidl. Korábban nem volt semmi gond ha kimentem a műszakban mosdóba. De újabban szóltak hogy ez így nem fair a többiekkel szemben hogy én kimegyek egy műszakban 5-6x 5-6 percekre míg a többiek csak 1-2x és elintézik 2-3 perc alatt. És ha jelentik ezt majd a területvezetővel felé akkor gondban leszek...

Mondtam a vezetőmnek hogy ez azért nem így van ahogy be van állítva. Egy műszakban max 2x szoktam kimenni, az hogy 5 percre az igaz. De senki sem egyforma. Mondtam ha nem hiszi el nézze vissza kamerán hogy nekem van igazam. Azt mondta ez nem így működik. A többiek ezt mondták, és a kint töltött időmet is mérték.

Akkor mondtam hogy tudom hogy nem kell, de akkor csippantok a terminálon, és itt is letudod majd ellenőrizni. Erre is azt a választ kaptam hogy nem kell...

Végül mondtam hogy elharmadolom a szünetemet és nincs gond, megvan oldva. És erre pedig azt kaptam hogy ezt sem lehet.

Menjek el orvoshoz, vizsgáltassam ki magam, szerezzek egy papírt, védjem le magam és probléma megoldva.

Nem tartom normálisnak hogy nem iszok egész műszakban folyadékot emiatt. Így fog tönkremenni a vesém.


2021. szept. 21. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lidl.. no comment. Annó ~2011-ben dolgoztam ott. 6 órásként papíron, valójában 8+ órásként. amikor szóvá tettem, hogy vegyenek át teljes állásba, teljes bérért, akkor "majd megbeszéljük szöveg jött. Amikor meg 6 óra után felálltam meg hazamentem, akkor még a kapunál se jártam, de már csörgött a telefon ,hogy "hova megyek"


Az egyik hulladék munkahelyek egyike.

2021. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
En is ezt hallottam h a lidlnel rosszabb nem sok van... Figyelj, vegezd a dolgod ugy ahogy eddig, ezert nem tudnak kirugni, ha igen akkor munkaugyi birosag.
2021. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak gané cégek, a Lidli az pont ilyen. Én fosnám telibe, ki mit mond, vagy ha nagyon pampognak, odacsinálnék az üzlet közepére.

Udvariasan, de határozottan mondd meg neki, hogy nyugodtan szóljon a területi vezetőnek. Nem a pötsödet lóbálni mész ki ennyiszer.

2021. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hozzátennék a sztorihoz még annyit hogy egyrészt megjártam már korábban a pennyt, ott is ez volt illetve másik lidlben is.

Egész napra beültetnek kasszába, egész nap ülök ami persze jó, jobb mint a pennynél ahol meg le sem ülhetsz és a derekad leszakad, de a sok üléstől rám jön a pisilhetnék. És a nőknél, jelen esetben ez rám is vonatkozik, különösen nem tesz jót ha visszatartom.

2021. szept. 21. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajtó + munkaügyi bíróság
2021. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Annál a résznél nevettem volna fel, amikor azt mondta, hogy "megmondalak a területi vezetőnek". :D Miez óvoda? Ha ő nem tud kezelni egy "problémát", akkor megmond másnak? :D

Megjegyzem, miért neked kell alkalmazkodnod a többiekhez? Miért nem járnak ki a többiek is gyakrabban pisi szünetre, mert neked más a szükségleted? Ha már igazítani kell egymáshoz, akkor így lenne a fair, nem?

Szóval szerintem nevetséges... Nem foglalkoznék vele. "Mondjon meg!" :D

Ha ezért kirúgnának sem a munkaügyi bíróságra mennék (ha ki akarnak rúgni, úgy is megtalálják a hivatalos módját), hanem az rtl házon kívülbe mondjuk, csináljanak pár jó rejtett kamerás felvételt, riportot még az utolsó munkanapom előtt. :D

2021. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elég érdekes dolgok zajlanak bent. Legutóbb 1 héttel ezelőtt lebetegedtem. Az orvosom vidéken van ahol szüleim is élnek és nem Pesten ahol dolgozok. Betelefonáltam vasárnap hogy nem megyek be emiatt. A vezető mondta hogy nem ám 1 hétre kiíratom magam, nincs ember akit behívjanak helyettem mert hat másik ember beteg rajtam kívül. (nem az én problémám, oldják meg). Aztán hétfőn voltam dokinál, kiírt egész hétre, mondta hogy menjek vissza a következő hétfőn. Szóltam a cégnek hogy ez van, ezt mondta a doki, kövi hétfőn jelzek hogy meggyógyultam-e. Erre szombaton felhívott a főnököm, ki volt akadva hogy hétfőn sem megyek, kedden meg leltár, nem hallatszik a hangomon hogy beteg vagyok, az orvos ha kérem akkor is kiír ha semmi bajom, és akkor menjek tp-re amikor beteg leszek tényleg. Még egy ilyen beteg egy céget, egy főnököt.. 🤦‍♀️
2021. szept. 27. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!