Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabad pénzt fénymásolni...

Szabad pénzt fénymásolni otthon játéknak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
igen
2021. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem drágább a tinta, mint venni. Csak hirtelen:


[link]

2021. okt. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem szabad, a tintapatronrendorseg azonnal tudomast szerez rola es lecsuknak tiltott fenymasolasert.
2021. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Fenymasolassal nem sokra mesz, a biztonsagi elemeket a fenymasolok es scannerek felismerik es egyszeruen nem nyomtatjak ki.


Egyebkent par orszagban konkretan torvenyellenes is.

2021. okt. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Valszeg nem fog mukodni, a legtobb scanner meg fenymasolo felismeri hogy penz, es nem fog nyomtatni


Amugy meg szabad, ha egyertelmuen jelzed a penzen hogy jatek penz. Pecsetelovel vagy barmivel tuntesd fel tajta hogy JATEK, vagy direkt szinezd at, vagy hasonlo...

2021. okt. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Simán nyomtattam a gyereknek játékpénzként. Addig nincs baj, amíg otthonról ki nem kerül.

Ha kikerül, abban az esetben nincs baj, ha egyértelműen jelezve van rajta, hogy nem igazi (másolat/játékpénz/érvénytelen stb.).

Viszont nyomtatványboltokban, papírboltokban lehet venni ilyesmit játéknak.

2021. okt. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
#4 és #6 ti hogy lehettek szabadlábon ennyi ésszel?
2021. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a problémád 7-es?


Értő olvasás:


Pénzhamisítás


389. § (1) Aki


a) pénzt forgalomba hozatal céljából utánoz vagy meghamisít,


b) hamis vagy meghamisított pénzt forgalomba hozatal céljából megszerez, az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít,


c) hamis vagy meghamisított pénzt forgalomba hoz,


bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a pénzhamisítást


a) különösen nagy vagy azt meghaladó értékű pénzre vagy


b) bűnszövetségben


követik el.


(3) Aki pénzhamisításra irányuló előkészületet követ el, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(4) Korlátlanul enyhíthető annak a büntetése, aki valódiként jogszerűen szerzett hamis vagy meghamisított, kisebb vagy azt el nem érő értékű pénzt forgalomba hoz.


(5) E § alkalmazásában


a) pénz: a törvényes fizetőeszköznek minősülő, vagy jogszabály, az európai uniós jogi aktus vagy a pénzkibocsátásra jogosult intézmény hivatalos közleménye alapján a jövőben, meghatározott időponttól annak minősülő bankjegy és érme, továbbá a forgalomból kivont bankjegy és érme, ha annak törvényes fizetőeszközre történő beváltására jogszabály vagy az európai unió jogi aktusa alapján a kivont bankjegyet, illetve érmét kibocsátó állam nemzeti bankja köteles, vagy arra kötelezettséget vállalt,


b) a bankjeggyel azonos megítélés alá esik a sorozatban kibocsátott, nyomdai úton előállított értékpapír, feltéve, hogy az átruházását jogszabály vagy az értékpapírra rávezetett nyilatkozat nem korlátozza vagy zárja ki,


c) pénz utánzásának kell tekinteni a forgalomból kivont pénz olyan megváltoztatását is, hogy az forgalomban levő pénz látszatát keltse,


d) pénz meghamisításának kell tekinteni olyan jelzés alkalmazását vagy eltávolítását is, amely annak megjelölésére szolgál, hogy a pénz csak meghatározott országban érvényes, illetve a pénz nemesfémtartalmának csökkentését is.


(6) A külföldi pénz és értékpapír a belföldivel azonos védelemben részesül.


Pénzhamisítás elősegítése

390. § (1) Aki pénzhamisításhoz szükséges anyagot, eszközt, berendezést, gyártási tervet, műszaki leírást vagy számítástechnikai programot készít, átad, elfogad, megszerez, tart, az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít, vagy forgalomba hoz, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a pénzhamisítás elősegítését bűnszövetségben vagy üzletszerűen követik el.


Ha én lemásolom a pénz egyik oldalát mondjuk, mert régi nyomtatóm van, ami még nem rendelkezik olyan opcióval, hogy letiltja, az nem hamisítás. Ha lemásolom mindkét oldalát és jelzem rajta, hogy "játékpénz, nem valódi stb.", akkor az sem hamisítás.


A bűncselekményt akkor követem el, ha "forgalomba hozatal" céljából teszem mindezt (gyártom, mint állat, hogy azzal fizessem ki a hitelezőimet), vagy egyébként már forgalomba is helyeztem (betettem a pénztárcámba, mert azzal szándékoztam fizetni a boltban, amit meg is tettem).


Van még kérdés büntetőügyben jártas kollégám?

2021. okt. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!