Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénz beosztása tudatosan,...

Pénz beosztása tudatosan, spórolás?

Figyelt kérdés
Jelenleg két elég szerény fizetésből élünk és hiába nem költünk semmi pluszra,csak épphogy a minimális élelmiszerekre és lakhatás ra, nem igazán tudunk félre tenni. Valakinek van valami jól bevált módszere, hogy hogyan tudnánk még jobban beosztani a pénzt?

2021. okt. 26. 10:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom ki fogja a gyermekem tanitani, de nem feltetlen hiszek abba hogy a jelenlegi allami intezmenyek arra nevelnek a gyermeket amire kene. Persze irni olvasni tudni kell, de verset elemezni? Hulyesegeket tanulni? Na ez kerdeses... Amugy meg ha minden ovono tanitono elhagyna a palyat akkor par heten belul megemelnek a bereket. Nem is kicsivel... Persze ezt a magadfajta idiotak nem fogjak fel, fogalmad nincs a kereslet kinaltrol, a szabad piacrol stb...
2021. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Magántanárként korrepetálhatsz, és a fősodorban is tolhatod a hangsúlyt az óraadásra, tárgytól és kalandvágytól függően. Mondjuk a kaland pont nem itt kezdődik, csak a tanarakat ismerve vagyok kénytelen odavarrni a végére.
2021. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%

Pedagoguskent nem minimalbert keresel.

A kettotok bevetele legalabb 250k, amiből 70k a lakhatas. 180k ket főre elegnek kene lennie, boven.

2021. okt. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%
#13: Te szerintem 10 évvel ezelőtt élsz, ha azt hiszed, hogy két felnőtt megélhetésére 180 ezer "bőven" elég.
2021. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

180ezerbol csak elelmiszerre es tisztalkodasra kell kolteni. Mondjuk levonok belole 30at a berletekre ha bpiek, meg mondjuk 20at a tv, net telefonra..


130bol csak kajara es tisztalkodasra elegnek kell lennie. Ennel kevesebb jut sokaknak az orszagban.


Nem azt mondom hogy fenyuzoen lehet elni, vagy mindennap el lehet menni etterembe, de tudatosan etkezve meg talan felre is lehet rakni valamennyit.

2021. okt. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Abban a 70 ezerben kétlem, hogy benne van nekik a rezsi is. Egy átlagos lakás téli rezsije simán megvan 30-40 ezer is. Akkor kell még ételre, közlekedésre, tisztálkodásra, szórakozásra is fordítani.

De ha nem akarsz szemetet enni, akkor bizony két embernek minimum 90-100 ezer a kaja. Két bérlet az legalább egy húszas, tisztálkodás és háztartási dolgok egy tizes. Szórakozás két embernek ha nem viszik túlzásba egy húszas. Már 240-260 az összeg az albival együtt és akkor még nem tettek félre egy fillért sem, és kaka van, ha elromlik pl. a mosógép.

2021. okt. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#15


Ja, csak elelmiszer meg tisztalkodas. Ja meg ruha. Tech cuccok. Butorok. Lakasfelujitas. Elofizetesek. Auto/berlet. Nyaralás. Unnepek eskuvok stb stb.

Mi iden kb 550k-t koltottunk havonta ketten, fiatal pár, saját felujitott lakással. 180 az semmi.

2021. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Jelenleg 120 nettó a fizetésem,idén kezdtem dolgozni egy állami intézményben (csakis tapasztalatszerzés céljából). Mivel gyógypedagógus vagyok,így magánban az ötszörösét is tudom majd keresni,viszont előtte 1-2 év tapasztalat a szakmàban nem árt.
2021. okt. 27. 15:17
 19/21 anonim ***** válasza:

Gyógypedagógus??

Miért nem ezzel kezdted???

Nem tudom, helyileg hol vagy, de én még tapasztalat nélkül is "alkalmaztalak" volna a fiamhoz. Oly ritka vagy, mint a fehér holló.

Nyíregyházán várólista van az összeshez, sokan már olyanokhoz járnak, aki még nem is végzett!

6000/óra alatt nincs is!

2021. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Sajnos elég összetett ez a szakma és hatalmas nagy felelőség,így mindenképp szerettem volna egy kis tapasztalatot. Korrepetálok munka mellett alsósokat,illetve szoktam vigyázni kisgyerekekre. Tudom,hogy mekkora hiány van sajnos :(
2021. okt. 27. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!