Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan osszam be a fizetésem?

Hogyan osszam be a fizetésem?

Figyelt kérdés

Frissdiplomás vagyok, de nem teljesen pályakezdő, az egyetem mellett dolgoztam gyakornokként részmunkaidőben 1,5 évet egy cégnél.

Így kerestem havi 80-90 ezer forintot (attól függően, hogy hány órát tudtam dolgozni), erre jött még némi tanulmányi ösztöndíj (~15 ezer forint). Ennyi pénzből kifizettem a koli díját (10e Ft), a BKV bérletet (diák: 3450 Ft), hazamentem vidékre havonta kétszer (összesen 5500 Ft), kifizettem a telefonszámlámat és a baleset biztosításomat (~4e Ft együtt). A maradék pénz bőségesen elég volt arra, hogy egyek, ruhát vegyek, tisztálkodószereket vegyek ,sörözzek a haverokkal, moziba vigyem a barátnőmet, stb. Még félre is tettem pár ezer forintot a nem várt kiadásokra (pl. amikor tönkrement a laptopom töltője, akkor sem otthonról kellett pénzt kérnem).

Aztán fél éve a koliból albérletbe költöztem, amiért 30 ezer forintot fizetek összesen, de osztozkodnom kell egy ismerősömmel egy nagyobb szobán. Az így megnövekedett kiadásaimmal is kijöttem, félre mondjuk már nem igazán raktam.

Most viszont teljes állásban fogok dolgozni, egészen jó fizetésért, és elgondolkodtam, hogy albérletet váltok, ahol egyedül laknék, vagy legalábbis saját szobában. Ennek nyilván sokkal magasabb ára lenne, de a fizetésemből futná rá, csak így drasztikusan lecsökkenne a félrerakható összeg.

Ti mit tennétek? Laknátok inkább olcsóbban még egy pár évig, hogy többet tudjatok félretenni, vagy inkább kevesebb megspórolt pénz, de addig is jobbak az életkörülmények? Végül is 4 évig voltam kolis, így már hozzászoktam, hogy másokkal egy légtérben élek, de közel 24 évesen azért már nőnek az igények rendesen...



2016. jan. 28. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Most viszont teljes állásban fogok dolgozni, egészen jó fizetésért,"

Én először is megvárnám, mennyire jó ez a munka - mivel az írásodból azt veszem ki, hogy még nem dolgozol ott. Pl. van-e próbaidő, stb. Ha bevált és még fél év múlva is azt mondod, hogy jó, szerintem akkor lenne érdemes lépni - addig meg spórolni :-)

2016. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :-)

Kicsit valóban félreérthető voltam, úgy értettem, hogy ahol másfél éve gyakornokoskodom, oda vettek fel teljes állásba, most, hogy lediplomáztam. A munka és minden egyéb marad a régiben, annyi változik, hogy mostantól kötelező 40 órát dolgoznom egy héten. Persze ezzel együtt jár a fizetett szabadság, a táppénz és egyéb dolgok is, na meg ugye a fizetés növekedése :-)

Egyébként én is úgy okoskodtam, hogy mondjuk nyárig maradok még a helyemen, aztán meglátom még, hogy mi legyen.

2016. jan. 28. 16:02
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok és akkor is azt mondom, mindenképpen várj ki egy kicsit, aztán majd meglátod, mi a fontosabb: a nyugalmad vagy a több pénz :-)
2016. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!