Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lesz velünk ha még jobban...

Mi lesz velünk ha még jobban fel fognak menni az árak?Hogy fogjuk bírni?

Figyelt kérdés
Egy liter étolaj ára 600 forint,cukor is fölment 219-ről 249-re,liszt is drágult 34%-kkal,már egy 1,5%-os tej is 200 forint.És sok helyen a fizetések még mindig nem érik el a 200 ezer forintot sem.Mi lesz velünk?Muszáj lesz külföldre mennünk?Ezt a folyamatos áremelést nem fogjuk bírni?

2021. nov. 10. 16:24
A kérdező szavazást indított:
Le kell mondani bizonyos élelmiszerekről nincs más megoldás
Kevesebbet kell enni
Ki kell menni külföldre akkor kibírjuk az áremelést
Egy kormányváltás után meg fog oldódni ez a probléma
38 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
95%
Láttam a boltban nutellát 2.200 forintért. Tudom,nem létszükséglet,de korábban fele ennyi sem volt. A babkonzerv ami eddig 200 volt, most 400.
2021. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
36%

Még mindig jóléti társadalomban élünk, még akkor is, ha mi minimálbéren tengődünk, az árak az egekben, viszont rengeteg háztartásban van minimum 1 db autó, rengetegen dohányoznak, isznak alkoholt, járnak gyorséttermi kajáldákba, drága telefonjuk van, sokaknak hitelje is van..stb. De addig, amíg a dohányos nem teszi le a cigit pl. azért, hogy több étele legyen otthon, addig nincs miről beszélni. Lehet itt álszenteskedni..stb., csak nem éri meg.

Sőt, ha az emberek az egészségmegőrzésre is több hangsúlyt fektetnének, akkor nem kéne vagyonokat költeni gyógyszerekre se, és akkor lenne pénz másra.

2021. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nagyon elszálltak az árak.Nagyon kemény.És alapvető élelmiszereknek is mint tej,kenyér,tojás.Ezt nem tudom hogy fogom bírni.
2021. nov. 10. 16:33
 4/30 anonim ***** válasza:
79%

#2


Ez ilyen tipikus debil hozzáállás, hogy mondjunk le mindenről az életben, hogy kicsit jobban tudjunk élni. A valós életnek nem ez az értelme. Vagy akkor most érjük be annyival, hogy eljárunk dolgozni, meg eszünk, meg alszunk, oszt jó napot? Persze, munkába is gyalog vagy busszal menjünk, mert kocsink se legyen? Mindezt azért, mert a vezetői réteg szarrá lopja az országot a debilek nagy része meg a birkameneten tapsol hozzá.

2021. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
55%

#4

Az alkohol és a cigi hol segíti a te életedet? Csak rombolja és sok pénzbe kerül! Na, ha minimum ezeket mellőzné az ember, akkor sokat tudna spórolni.

Pl. mennyibe is kerül egy doboz cigi? Több mint 1000 Ft? Na, abból kb 1 kg húst lehetne venni, vagy 2-3 kg gyümölcsöt.

Erről csak ennyit!

2021. nov. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
59%

#5


Senki nem mondta, hogy én cigizek, csak veled ellentétben, eltudom fogadni, hogy mindenkinek más az, ami fontos. A magadfajta erre nem képes. És nem, nem kéne egy ideális világban az embernek mindenen azért spórolnia, hogy betudjon vásárolni. Ez csak nektek, Fideszeseknek az agyába van beleégetve.

2021. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
az árak mindenhol fel fognak menni. egyre több ember él a földön és egyre több étel, ivóvíz és energiahordozó kell nekik. és mivel egyre nagyobb az igény ezekre, így nővekedni fog az áruk. persze ez a jelenlegi emelkedés írhato a covid számlájára is.
2021. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
36%

#6

1. Nem vagyok fideszes (tudtommal a fideszeseké a dohánybolt, erről csak megint ennyit)

2. Általánosságban beszéltem. Ha mindenkinek más a fontos, akkor ne rinyáljon, hogy menni fog az élelmiszer ára, ha közben elfüstöl nem tudom mennyit egy nap. Kompromisszumokból is áll az élet.

Tudod, addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.

2021. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
16%
jav.: menni fog fölfelé...
2021. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%

#8


A mondás, amit használtál, abszolút nem ide való, ezt arra használják, hogy ne vegyél 20 milliós SUV-ot, ha csak 6 milliós kombira van pénzed, mert belebuksz. Azt még mindig nem tudtad megválaszolni, hogy miért kéne az embereknek, akik eljárnak dolgozni lemondani a saját kikapcsolódásukról azért, hogy enni tudjanak? És nem, senkit nem érdekel, hogy szerintetek az az adott kikapcsolódás jó vagy sem.

2021. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!