Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan van az embereknek...

Hogyan van az embereknek pénze házvásárlásra?

Figyelt kérdés

100 milliós házra?

De akár csak egy 30 milliósra is.


Akik nem öröklenek pénzt


2021. dec. 23. 09:32
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
75%

"Annyira nem lehetsz tudatos, hogyha Pesten vettél egy túlárazott lakást, miközben olyan a szakmád, hogy home officeba simán lehet csinálni, azaz teljesen mmindegy hol laksz. Mi Kecskeméten frekventált kertvárosi részen vígan tudtunk házat építeni, addig Pesten ebből egy lepukkant régi lakásra tellene"


Először is, Kecskeméten lassan olyan árak vannak, mint a fővárosban. Ezt pont nézegettem én is 1-2 éve.

Másodszor meg nem vettem semmit, pont ezt írom. Nincs rá pénzem és ha lenne, akkor is nagyon elgondolkodnék, hogy én bele akarok-e tenni 40-50 milliót egy panelbe / régi lakásba.

Harmadrészt meg értem én, hogy most nagyon megy a homeoffice, de én nagyon kevés olyan helyről tudok, ahol az első lezárási hullám után is full homeoffice maradt. Nekem is most heti 2 napot "ajánlott" bejárni, de nem szeretnék Kecskemétről, meg hasonló városokból rohangálni heti 1 alkalommal sem.

Negyedrészt pedig nagyon megnehezíti a munkahelyváltást a jövőben, ha te csak olyan helyeket nézel, ahol teljes HO van, állandóan.

2021. dec. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
48%
Én nem keresek olyan munkát, én nem home officeban dolgozom, csak mondom, hogy a tudatosság ez lenne.
2021. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
53%

21. Én Pesten éltem néhány évet a járvány előtt, de amúgy szolnoki vagyok. Egyből mondtam fel az albit és költöztem haza, amikor home office-ba raktak tavaly márciusban. 1,5 év után most nem rég kellett megint elkezdeni bejárni, de heti 2 napon kell menni csak. Az pedig simán belefér, hogy heti 2 napon felmenjek Szolnokról Pestre kb. 1 óra alatt, majd hazavigyem szépen a pesti fizetést a vidéki városomba. Jelenleg havi közel 400 ezer forintot tudok spórolni és ennek több, mint felét azért, mert nem Pesten égetem a pénzt egy albira. Majd meglátom pontosan mit csinálok a pénzzel, de szeretnék pár év múlva egy lakást venni nem tudom még hol.


27/F

2021. dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
61%

23: ha beleférne a heti 1-2 bejárás a szüleimtől és lakhatnék ott állandóan, akkor én is ezt csinálnám. De nekem a szülőkig kb. 3 óra az út (autóval lenne mondjuk 2, de azzal meg egy fillért nem spórolnék az üzemanyag miatt) és annyira nem is akarnék a nyakukon élni a fél felnőtt koromban.

Plusz gondolom neked sem egy óra, az az egy óra. Szolnokon is oda kell jutnod a vonathoz, az lerak valahol és akkor még Bp-en belül is utaznod kell. Vagy hát autózol, de az meg rohadt sok pénz.

Átgondoltam én ezt már többször, nincs jelenleg számomra jobb megoldás, mint albérletet fizetni, amivel nem is lenne semmi bajom, mert a fizetésem kb. hetedét költöm egy lakás bérlésére és nagyon azt érzem, hogy hiába rakok félre havonta százezreket, így sem kerülök közelebb semmihez, mert még most is mennek felfele az árak.


Inkább csak példának hoztam fel magamat arra, hogy (kivételes és speciális esetektől eltekintve) nem lehet önerőből, hitel és/vagy szülői támogatás nélkül a huszas éveidben szimplán munkából venni egy korrekt ingatlant. Persze, anyáméktól odébb mennék 2-3 faluval és akkor ott én is tudnék venni a jelenlegi megtakarításomból 3 kertesházat, csak hát mi a franckarikát kezdek én ott? Menjek gyárba minimálbérért, mint a helyiek nagy része?

2021. dec. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
73%

23:

Mindjárt más lenne a képlet, ha vidéken is fizetned kellene a bérleti díjat, akkor felét már nem spórolnád meg annak a 200 ezernek.

2021. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
48%
Itt Kecskeméten mi több lakást is adunk ki, garzon, 70ezer+ rezsi (ami 15ezer). Nem egy nagy összeg, pláne nem egy pesti fizuhoz
2021. dec. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

26:

Ja, de hasonló lakás 150 lenne, a rezsi hasonló, tehát a különbség csak 75 ezer lenne. A munkahelyváltás meg neccesebb úgy, hogy remote dolgozol, kisebb a választék, van ahol mehet a remote, de csak idővel, így ez a különbség simán visszajön hosszútávon jobb bérben. A lakhatáson kívül pedig majdnem minden Budapesten olcsóbb.

2021. dec. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lenne a remote választék kisebb, mikor gyakorlatilag a világon bárhova dolgozhatsz?
2021. dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
41%

"Hogy lenne a remote választék kisebb, mikor gyakorlatilag a világon bárhova dolgozhatsz?"


Úgy, hogy munkavállalóként nem olyan egyszerű a világ bármely részére remote dolgozni. Pont nemrég intézte el a haverom ezt egy német céggel, hát nem volt könnyű lepapírozni, külön szakembert kereshetett hozzá itthon, aki ért a német oldalról is a munkáltatói és adózási szabályokhoz, meg a magyarhoz is.

Vállalkózként valóban lehet mindenhová, csak akkor meg jusson eszedbe, hogy veled fog versenyezni a román, az ukrán, az orosz, a kínai meg az indiai szakember is és nem lesz az evidencia, hogy te megkapod csak úgy mondjuk a német átlagkeresetet :) Plusz most verték szét a KATA-t, szóval vagy trükközöl, vagy majdnem olyan adót fizetsz, mint a munkabérre tennéd, csak épp nem fog semmilyen törvény úgy védeni téged, mint egy munkavállalót.


Ha meg magyar cég ír ki teljesen remote állást, ott sem a budapesti bért akarja kifizetni, pont azért akarnak távmunkát, hogy spóroljanak :)

2021. dec. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
89%
Csok kiralyok.
2021. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!