Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan van az embereknek...

Hogyan van az embereknek pénze házvásárlásra?

Figyelt kérdés

100 milliós házra?

De akár csak egy 30 milliósra is.


Akik nem öröklenek pénzt


2021. dec. 23. 09:32
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
53%

24. A 23-as vagyok. Autóval járok fel Pestre, a cég fizeti a benzin egészét támogatásképp. Szóval nem rohadt sok pénz autóval feljárnom. (Ráadásul amúgy is csak heti 2x megyek.) És nem viccelek, kb. tényleg 1 óra az út, mert a munkahelyem Kispesten van vagyis pont Szolnok irányából jövet van közel Pesten belül, tehát nem Budán vagy nem kell átmennem a fél városon Pesten belül, amíg eljutok a munkahelyemre.


25. Te miről beszélsz? Szolnokon Egy elfogadható 1,5 szobás lakás kb. 70 ezer forint bérleti díjért van már kiadó. Az rezsivel együtt 100 ezer. Akkor is bőven el tudnék tenni, csak nem 400, hanem 350 ezret. Még azért az sem rossz. És csak szólok, hogy a szüleimnek is adok havi 50 ezer forintot a rezsire így itthon élve, illetve magamnak veszem az ételt többnyire. Nem gazdag családból származom, hanem jelenleg konkrétan többet keresek, mint a szüleim ketten együtt. Nem azért költöztem haza, hogy minden fillért kifacsarjak a szüleimmel lakásból, bár tény, hogy így jövök ki a legolcsóbban, de adok nekik is annyit, hogy ők se jöjjenek ki negatívra abból, hogy a gyerekük otthon lakik velük. Az itthon lakás nem kizárólag anyagi okokból történik, hanem amúgy is közel állok a szüleimhez, lelki értelemben jó családom van és szeretek itt élni most és az ő szeretetükben létezni. Nem vagyok kiszolgálva sem, egészséges a viszonyunk és a házban is bőven elférünk hárman.


27. Budapesten a szolgáltatások is drágábbak, nem csak a lakhatás. A fodrász, az edzőtermi bérlet, stb. Ezek Pesten mind drágábbak, mint vidéken. A boltban az élelmiszer ugyanannyiba kerül kb. talán mindenhol. Szerinted mi olcsóbb Pesten?


29. Amit írsz, az nagyon szakmafüggő. Ezen kívül én pl. beszélek felsőfokon angolul, a szakmám is iszonyú keresett itthon és világszerte is, ennyi idősen éppen már rengeteg benne a tapasztalatom, szóval könnyen tudnék mozogni, ha úgy adódna ezt látom.

2021. dec. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi pl gyakorlatilag nulla vagy nagyon minimális segítséget kaptunk a családtól, nem sokmilliókat.

A párom 34 én meg 24 voltam mikor Monoron házat vettünk 3 éve.

Én 16 éves korom óta, a férjem 20 éves kora óta dolgozik szóval 14 meg 8 év munka már volt mögöttünk, spóroltunk amennyire tudtunk.

Volt kb 4 milliónk eltéve mikor vettünk, ez mind a saját munkánk után elrakva. Volt a páromnak egy 8 év után lejáró Fundamentája amit fizetett 8 éven át, abban volt 2.5 millió körül a saját befizetés önerő.

További pénzek amik akkoriban pont beestek:

- A párom nagymamája eladta a földjeit és adott nekünk is 600 ezret

- Tartottunk egy 30 fős kis esküvőt, egy egyszerű polgári szertartás meg egy éttermi ebéd, kb 300 ezret költöttünk rá és kaptunk 1.1 millió nászajándékot, szóval ott 800e pluszra jöttünk ki

-1 gyerekre csokot vettünk fel, mert már terhes voltam, 600e

-A páromnak beesett egy ajándék pénz, egy sok évvel azelőtti munkahelye fizetett nekik még anno valami biztosítást vagy nyugdíjvalamit vagy mit, kb nem is tudott róla, amíg ott dolgozott 6 évig fizették pedig, és lejárt a 10 éves várakozási idő, és kapott 600 ezer forintot, ez full ajándék volt a sorstól

- Kaptunk a 2 tesómtól 50-50 ezret "bútorhozzájárulásként" az új házunkhoz

Szóval még sok ilyen apróból is összejött pénzt.

24 millióért vettünk házat, átlagos állapotú, 100 nm, városközponti, kicsi kert 400 nm

Fundamentás hitellel vettük, az ügyintézőnk nyitott egy másikat a nevünkre amire áthidaló kölcsön lett, a lejártra meg a sima.

Havi 80e a törlesztő.

Albira Pesten a 8kerben már 100e+rezsi fizettünk a végén, állandóan emelt a tulaj..

Nekünk pl így, de a legtöbb ismerősöknek ugyanígy.

2021. dec. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Monoron most a legolcsóbb ingatlan egy 36 négyzetméteres garzonlakás 24 millióért. Hogy az istenbe fordult ki a világ így a sarkaiból? Ma mire menne az ember annyi önerővel, mint amennyiért ti vettétek? Minden túlzás nélkül egy mélygarázs helyet nehéz lenne kisakkozni belőle :D
2021. dec. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
72%
Kb :/
2021. dec. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!