Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Főnököm bejött covidosan?

Főnököm bejött covidosan?

Figyelt kérdés

Múlt hét szerdán volt pozítiv a gyors tesztje és haza ment. Hogy beszélt-e s háziorvosával, azt nem tudom (szerintem nincs benne a rendszerben). De erre ma bejött. Igaz, be van csukva az irodájának az ajtaja, de előbb is hallottam, hogy kiment a konyhába. Egy kis cég vagyunk, pár kollegával, egy iroda házban.


Nagyon fel vagyok miatta háborodva és gondolkodom a felmondáson (több gond is van ezzel a céggel, már érik bennem ez egy ideje). Párom szülei oltattlanok eleve, hétvégén direkt ezért nem mentünk át hozzájuk. Erre ez a hólyag főnököm gondol egyet, mert unja a karantént és bejön. Azt se tudjuk, hogy beteg még. Be vagyunk oltva, Én beteg is voltam már. Nem magam miatt, hanem a szűlök miatt aggódom. Túl reagálom a dolgot?



2022. jan. 18. 13:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Igen, túlreagálod. A gyorsteszt megbízhatatlan, elég nagy százalékban ad falsch eredményeket. Honnan tudod, hogy a többi tesztje nem lett negatív? Esetleg csinlátatott pcr-t?
2022. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Egyrészt beteg volt a hétvégén, panaszkodott, hogy rosszul van.


Írtam, hogy kétlem, hogy beszélt a háziorvosával. Ha beszélt volna, akkor csinálnak neki pcr tesztett, ami ha pozitív, akkor hatósági karantént rendelnek el neki.

2022. jan. 18. 13:29
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

És akkor mi van? A boltban, buszon, utcán is simán találkoztál már covidossal. Szerintem a két év alatt már mindenkin átment, egyszerűen nem lehet elkerülni. Rajtam is, rajtad is, mindenkin.

Én fel is oldanék minden korlátozást. (tudom, nálunk nem sok van, de máshol még vannak bőven)

2022. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha a szülők miatt aggódsz, akkor csináltass magadon tesztet, hogy megtudd fertőző vagy-e. Nem csak a főnöködtől tudod elkapni.
2022. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Arról nem is beszélve, hogy orvos nélkül is lehet pcr-t csináltatni.
2022. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nálunk is van gyorsteszt (garatteszt). Az mutatta ki neki is, hogy covidos. Nekünk az negatív lett most pénteken.


Én csináltassak Pcr tesztett több tízezer forintért a saját pénzemen, mert a kedves főnökököm nem bír megülni otthon a seggén még pár napig?


Én kívánok neked 1 és 3 ilyen kollegát és főnököt.

2022. jan. 18. 13:55
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Miért kívánsz nekem rosszat? Én baromira nem értelek. Honnan tudod, hogy nem ment el valami mobil pcr laborba és csináltatott tesztet? Vagy hogy nem csinált-e otthon még 3 gyorstesztet, ami mind negatív lett? A rosszullét egy simán megfázás is lehetett vagy bármi. Ítélkezés helyett, előbb jó lenne infókat gyűjteni szerintem.
2022. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Azért azt elmondanám az itteni hozzászólóknak, hogy a gyorsteszt lehet fals, DE!

Mentős mondta, hogy ha negatív, akkor kell PCR teszt, de ha már a gyorsteszt is pozitív, akkor nem csinálnak PCR-t, mert akkor tuti covidos az illető.

2022. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Nem azért nem csinálnak a pozitív gyorsteszt után pcr-t, mert tuti covidos az illető. A gyorsteszt megbízhatatlan. Ez tény, ezt senki nem vonja kétségbe. De egy teszt nem teszt, nem tudom miért kell messzemenő következtetéseket levonni ebből.
2022. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az egyik kollegám mondta az előbb, amikor megjegyeztem, hogy mennyire bosszant a dolog, hogy a mentősök csináltak neki gyorstesztett (ami szintén pozitív lett). Most elment az irodából.


Feltételezem, rá nem vonatkoznak a kötelező karanténszabályok, azért járkáll ki, be.


Azért vannak kitalálva ezek a szabályok, hogy figyelmen kívül hagyjuk őket. Úgyis mindenki elkapja, akkor nem mindegy, hányan hallnak még meg?



Tényleg siralmas itt egy, két ember gondolkodása.

2022. jan. 18. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!