Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Főnököm bejött covidosan?

Főnököm bejött covidosan?

Figyelt kérdés

Múlt hét szerdán volt pozítiv a gyors tesztje és haza ment. Hogy beszélt-e s háziorvosával, azt nem tudom (szerintem nincs benne a rendszerben). De erre ma bejött. Igaz, be van csukva az irodájának az ajtaja, de előbb is hallottam, hogy kiment a konyhába. Egy kis cég vagyunk, pár kollegával, egy iroda házban.


Nagyon fel vagyok miatta háborodva és gondolkodom a felmondáson (több gond is van ezzel a céggel, már érik bennem ez egy ideje). Párom szülei oltattlanok eleve, hétvégén direkt ezért nem mentünk át hozzájuk. Erre ez a hólyag főnököm gondol egyet, mert unja a karantént és bejön. Azt se tudjuk, hogy beteg még. Be vagyunk oltva, Én beteg is voltam már. Nem magam miatt, hanem a szűlök miatt aggódom. Túl reagálom a dolgot?



2022. jan. 18. 13:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%

Na így már más, eddig nem volt szó mentősök által csinált tesztről is. Én nem érzem siralmasnak egyébként a gondolkodásomat, csak nem szeretem, ha alapos indok nélkül savaznak valakit. Így, hogy 2 pozitív tesztje is van, más a helyzet.

Amúgy nincs baj a gondolkodásommal, én és az egész családom is be van oltva (legtöbbünk háromszor), egyedül a kislányom nincs, de ő még nagyon pici hozzá. Amikor elkaptuk ezt a szart, akkor 3 hétig ki sem tettük a lábunkat a házból.

2022. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%

Ha fél valaki a covidtól, vajon miért nem oltat? Az ugyanilyen érdekes kérdés.


Nem szép pozi teszttel flangakni. De tele van minden teszteletlen aktív beteggel, ebben biztos lehetsz.

2022. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

"Ha fél valaki a covidtól, vajon miért nem oltat?" - attól még, hogy be vagy oltva, elkaphatod. Értem, valószínűleg nem lesz súlyos lefolyású, de azért kösz szépen. Tapasztalatból beszélek. Két oltás után kaptam el. Csak hőemelkedésem volt egy hónapig. Nem voltam igazán rosszul, de egy hónap ilyen állapot után előjött egy rakás más: hüvelygomba, torokgyulladás, ajakherpesz, hajhullás stb.

Szóval elég ostobaság odavágni más arcába, hogy nesze, oltasd be magad.


A főnököd kommunikálhatná, hogy mi van vele. Mondhatná, hogy azóta negatív lett a teszte vagy tudom is én. Én sem örülnék, ha így járkálnának be a munkatársaim.

2022. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nem nagyon kommunikál velünk a fontos dolgokról ez az ember, 13-as válaszoló.


Ismétlem: be vagyok oltva, beteg is voltam. Nem magamat féltem. De a családban nincs mindenki beoltva (mert úgy döntöttek páran, hogy nem akarják, ez van). Edzésre se akarom elvinni a vírust, ahol meg egy tüdőbeteg edzőtársam is van. Értem Én, hogy bárhol elkaphatom.


De ha már egyszer ott van a két pozitív tesztje, akkor mi jogon jön be a közösségbe, hogy már pedig neki ott kell lenni, mert munka van és nélkül megáll az élet. Leszarom a munkát. A családom egészsége érdekel és nem a tetves határidők. Eddig is megoldottuk online, meg távértekezletben, amit lehetett. Itt nem arról van szó, hogy picit folyik az óra és jujj, otthon kell ülni 10 napot. Ott van a két pozitív tesztje. Láttam ma egy pillanatra a fejét és látszik rajta, hogy szarul van.


Ezért írom, hogy siralmas a legtöbb válasz. Sajnálom, hogy nálatok az a normális, hogyha valaki beteg, vagy covidos, akkor az a norma, hogy megy be a közösségbe, mintha mi sem történt volna. A normális válaszokat köszönöm!

2022. jan. 18. 17:20
 15/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem, azt senki nem mondta, hogy az a normális, ha valaki covidosan közösségbe megy. Én pl azt írtam, hogy nem mentünk, aztán 0%-on áll a válaszom :D Az ellen szólalt fel több ember is, hogy nem lehettek biztosak abban, hogy ő covidos, nem tudhatjátok, hogy milyen teszteket csinált, amiről ti nem tudtok. Akkor még nem írtad a mentősöket meg a második tesztet.
2022. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl. Ha pozitív a teszt, az pozitív (ha negatív lenne még akkor is van esély rá h pozitív, de így még tuti az).

Én rohadtul gyűlölöm, amikor valaki taknya nyála egybe folyik, de azért jön dolgozni - covid nélkül is utáltam. Még amikor büszkén mondja h tegnap még lázas volt, de ma jön, mert ő annyira de fontos. Én emiatt mát küldettem haza kollégát, mert a tököm se akar 2 hétig lázas lenni. Ez a covid meg még ha a betegséget nem is vesszük, egy nagy szívás már a karantén is. Nem tudom mit szólna, ha most szépen mind elkapnátok és kiesne az iroda 2/3a. Idióta az ilyen.

De sajnos nem tudsz vele mit tenni, bár szerintem nem normális hogy ilyenért nem lehet szólni.

Viszont ha be vagy oltva is elkaphatod tünetmentes is, kis eséllyel ugyan, de tünetmentesen fertőzhetsz is, így anyósodék sajnos csak akkor lennének nagyobb biztonságban, ha megkapnák az oltást.

2022. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!


A héten bent volt többször is, "karanténban" az irodájában. Próbált velünk telefonon kommunikálni, a biztonság miatt. De többször átnyitott a mi irodánkba, biztos, ami biztos alapon (ha már eddig nem kaptuk el, talán majd most).


Ma kiderült, hogy még mindig pozitív a covid tesztje. És már bátyja is covidos.


Haza kéreckedtem, annyira ideges lettem. Szánalmas ez az egész, úgy ahogy van, hogy vannak ilyen felelőtlen emberek. Nem magam miatt félek, hanem a szűlök miatt.

2022. jan. 21. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!