Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nulla tapasztalattal és...

Nulla tapasztalattal és ismerettel lenne értelme elkezdeni "tőzsdézni"?

Figyelt kérdés

Nem a játszadozásra gondolok, hogy felfele nyíl, lefele nyíl, adok-veszek egy nap egy csomó részvényt.

Olyan középhosszú távban vagy akármilyen határozatlan távban, hogy fél év, 1 év, 2 év. Befektetnék kisebb összeget mondjuk 20-50-100 dollárt vagy max 200-at egészen egyszerűen olyan cégekbe amit a hírekből látok, hogy esetleg sikeres és növekszik aztán el is felejteném. Eleve úgy kezelem, hogy azt a befeketett pénzt már el is buktam, majd mondjuk fél év, 1 év, 2 év múlva ránézek, hogy mégis hogy alakultak a dolgok.


Kicsit mintha szerencsejátékba kezdenék, csak annál talán azért jobb és még csak függőséget sem okoz. Elvégre valóban én nem akarnék ezzel aktívan foglalkozni meg spekulálgatni hanem a mostani helyzet alapján döntök mondjuk 5 cég mellett aztán lesz ami lesz.

Kb mint egy megtakarítási számla vagy biztosítás.


Ha nem nyerek semmit akkor hát bumm nagy dolog, legalább ezt is kipróbáltam. Ha pedig nyerek akkor a már megnövekedett összeget teszem vissza illetve ahogy mondtam, mint a szerencsejáték csak itt valódi esélyeid vannak a nyerésre. Ha úgy alakul, hogy megint nagyobb megtakarításom gyülik össze vagy van "felesleges" pénzem, akkor azt nem játékra vagy autó tuningra költöm hanem befektetem valamibe.


Ezt most mind úgy írtam le, hogy megnéztem a részvény szó jelentését és kb ennyit tudok a tőzsdézésről.

Ennek szerintetek van bármi értelme így vagy pontosan annyit érne így ez az egész mintha valóban a tűzre dobnám most azt a 100-200 dollárt?



2022. jan. 26. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

TANULJ!

(akár a tőzsdéről, akár másról)

Interneten számtalan dolognak INGYEN utána tudsz nézni.

pl. a tőzsdei kereskedés alapjai, stb.

2022. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen pont ezaz, hogy engem ennyire nem érdekel pontosabban inkább azt tudom, hogy ha én valóban akarnék ezzel foglalkozni komolyan, akkor szinte főállásban kellene ezt csinálnam illetve időm nem lenne most ezeket profi szinten tanulni. Persze lehetne ezt szépen fokozatos, de ahogy mondtam nem akarom ennyire beleásni magam mert nem ebből akarok megélni vagy nem akarok most 10.000Ft-ból 500ezret csinálni pár hónap alatt.


Egyszerűen a kényelem miatt kezdenék csak bele, de ugyanazon a szinte mintha most én bemennék a boltba és vennék valamilyen aranyékszert ami számomra egy megtakarítás és mondjuk egyik évben el- vagy zálogba adhatom 200.000-ért a másik évben már mondjuk 280.000-ért.


Másrészt tanulgathatnék most akármennyit, az egyik kérdés alá nagyon jól leírták:

"És ki a nyerő? Nos a brókercégek. Akik a nyerésből így is úgy is kapnak részesedést. Ezáltal nem 50 50%-ban nyernek vezstenek, hanem többen vesztenek mint nyernek.


Bróker cégnek lenni jó.. :D De óriási felelősség papírmunka és gigászi tőke kell hozzá.


Tőzsdézni természetesen nem éri meg.


Dugig van gigászi bankokkal, autómata programokkal ,zsenikkel, szakemberekkel stb stb, akik átlagban többet nyernek, mint buknak."


Illetve csak az alap matek is azt adja ki, hogy ezzel akkor nyerészkedhetnék nagyokat ha valóban minimum több százezer forintot fektetnék be de inkább milliót, tehát míg más összegyüjtögeti a pénzét és félrerak autóra, házra stb addig én ugyanezt a pénzt be kellene tegyem a tőzsdén valahova és akkor már valóban kellene némi ismeret, hogy lehetőleg mégse bukjam el.


Viszont itt 50-100-200 dollárokról beszélünk, ha 5 céget nézek és kimaxolom akkor is max 1000 dollár.

Én nekem ez a tőzsdézés nem lenne több mint mondjuk ha lottóznék csak ennek több az értelme.


Így akartam kérdezni olyanoktól, akik esetleg k*rva komolyan benne vannak ebben, hogy látják e értelmét ennek, egyáltalán most ha még jól is jön ki a dolog, pár száz dolláron nyerek e igazából bármennyit is vagy ilyen kis összeggel semmit nem ér a dolog?

2022. jan. 26. 23:30
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

" Így akartam kérdezni olyanoktól, akik esetleg k*rva komolyan benne vannak ebben"


Honnan tudod, hogy én nem? (1-es)


Tudod, az a baj, hogy az egész mondanivalódat áthatja az, hogy a tőzsde csak felfelé tud menni...

Van elvesztenivaló 1.000 dollárod? Hát akkor tedd meg a tétet és játsz! Vagy kipörgeted, vagy nem... :-)

2022. jan. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Valentino BROssi ***** válasza:
96%
Igen, van értelme. A nem kellően diverzifikált portfóliónak viszont nincs - ebben az esetben vagy vegyél fele részt ETF-eket (pl. BUX, BUMIX, CETOP) és csak a többivel "fogadj" a kedvenceid sikerére vagy pedig legalább 10-20 különböző felépítésű cég között szórd szét a vagyonodat. Ennek mondjuk azért van korlátja, mert a magyar tőzsdén összesen van ennyi cég, az általad elképzelt 10-20-50 dolláros összegekből meg hasztalan külföldi tőzsdén vásárolni a tranzakciós költségek miatt (ha van is hasznod az árfolyam-nyereségen azt elviszi a brókercég jutaléka)
2022. jan. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen én mondjuk külföldbe gondolkodtam valami egyszerű online tőzsdei rendszeren keresztül és nagy cégekbe amik nyereségesek is biztos nem dőlnek be mint pl Apple, McDonalds, Tesla, stb. Nem azért mert szemét vagyok és nem akarom a kiscégeket, startup cégeket támogatni hanem mert ahogy írtam, nincs kellő ismeretem, tudásom a tőzsdézés terén ahhoz, hogy megítéljem egy nemrég indult cég vajon 1-2 éven belül hogyan fog teljesíteni, esetleg becsődöl e.


Az elsőre meg a válasz igen, pontosan erre gondoltam, ahelyett hogy vennék lottó szelvényeket vagy bemennék egy kaszinóba fixen elbukni azt az 1000 dollárt, helyette inkább elköltöm részvényekre, kapásból 5:1-hez esélyt adva magamnak, hogy valamelyik bejön vagy akár mindegyik bejön aztán ennyi.


Nem az osztalékra utaznék, nem kiegészítő jövedelemnek szánom és ahogy már a kérdésben is írtam, nem akarok ezzel komolyabban belefogni.

Egyszerűen amelyik céget én jónak ítélem, abba befektetem ezt a pár fillért aztán lesz ami lesz, ha elbukom akkor elbukom. Még mindig nem bukok így se annyit, mintha most kőkemény belebuzdulnék azzal a szándékkal, hogy márpedig én nyerni akarok ha törik ha szakad aztán a végén már mindent vagy semmit játék lesz.


Hazai szinten mondjuk nem tudom, hogyan működne ez. A hazai megfelelője az az értékpapír lenne vagy kincstári jegy? Bocs ha hülyeségeket beszélek, de ugye nem tudok ezekről szinte semmit.

2022. jan. 27. 01:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Belekezdhetsz, de csak olyan pénzzel, ami ha elvész, akkor sem kerülsz bajba.

Én anno 80 ezer forinttal vágtam neki. Akkor az OTP mélyponton volt, 3 hónap alatt a 80 ezerből 110 ezret csináltam. Később próbálkoztam daytrandeléssel is, de aztán rájöttem, hogy nem az én világom a tőzsde és abbahagytam.

2022. jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Oszinten nem latom h miert nem erne meg. Kripto/tozsde, minden. Bele teszel mondjuk 50.000-et ha semmit nem nyersz akkor is tanulsz rohadt sokat. Amikor meg mar ertelmes mennyisegu penzt tudnal bele rakni akkor meglesz a tapasztalat/tudas/rutin.


Nagyon nem ajanlom hogy a vagyonod tobb mint 10 szazalekaval kezd. Vegigjartam az utat 100 szazalekkal ugy hogy honap vegen tenyleg majkremes kenyeret kellett enni krumplival... hidd el, tapasztalatbol mondom, ha tul sok penzt teszel bele hosszu távon kevesebbed lesz mint ha kicsivel kezdted volna

2022. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!