Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átvertek jófogáson, vagy...

Átvertek jófogáson, vagy várjak még?

Figyelt kérdés

Igen, buta és naiv vagyok. Tudom, ha újra kihangsúlyozod az nem segít, csak rosszabb kedvem lesz tőle.


A történet röviden: jófogáson találtam egy jó állapotú telefont, ami minimálisan olcsóbb volt, mint a többi hirdetés (65-90 között hirdetik ezt a telefont, de ez 68 volt).


Felhívtam a srácot, aki 20 körüli és, mint utólag kiderült roma (de tényleg értelmesen írta a hirdetést, azt hittem magyar) és lebeszéltük a részleteket. Természetesen előre utalás volt csak jó neki, mert új telót akart venni a régi árából, meg amúgy is volt már aki nem vette át tőle a csomagot. Belementem.


Először csak nem látta az smst az utalásról, de "bement a bankba" és ott megmondták neki, h tényleg elutaltam, így egy óra múlva visszahívott, hogy látja az utalást, megy a postára. Közbe azért az elején is mondta, h ha nem jó nekem előre utalással, akkor megérti, illetve feladásnál is rákérdezett, hogy legyen-e 1 napos küldemény. Ezek alapján én megbízhatónak ítéltem, azért egy csaló csak nem kérdez ilyeneket...


Délután hívott, h feladta a csomagot, írjak már neki jófogáson, h eltudja küldeni a képet a feladó vevényről, de írtam neki egy ":)" jelet és azóta se küldte a képet. Ez volt 3 napja, és még nem érkezett meg a csomagom. Elvileg legrosszabb esetbe ma kéne megjönnie, de ha nem jön akkor mit csináljak? Írtam már neki, h küldje már el, de még nem látta az üzit.


2022. febr. 10. 07:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent paypalon kell utalni, vasarlaskent. Ott van varancia, h visszakapod a penzed, amennyiben nem erkezik meg az aru.

Ha egy eladonak ez nem felel meg, akkor lehet gyanakodni, h sunyul.


A beszelgetesekrol keszult screenshottal, meg egyeb bizonyitekokkal felkeresheted a rendoroket, h tudnak-e majd vmit trnni erdemben, az nem tudni.

2022. febr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Hívd fel, kérdezz rá. Ha ködösít, mondd meg neki, hogy ha nem küldi el, vagy nem utalja vissza a pénzed, feljelented. Ha utalnod kellett neki, akkor megvan a neve és a bankszámlaszáma + a telefonszáma is, a rendőrség be tudja azonosítani.
2022. febr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megadta minden adatát, e-mail, telefon, facebook stb. Ezért nem hiszem, h tényleg átvert volna, csak hát még mindig nem érkezett meg a csomag és hétfő délután lett feladva.
2022. febr. 10. 08:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez tanulopenz. Rendorseg se fog csinalni semmit az uggyel...
2022. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az is elkepzelheto, h a posta a covid miqtt limitalt letszammal dolgozik, ezert csak kesik a csomag.

Kerd el esetleg a feladas bizonylatat, h megnyugtato szamodra. De 1-2 heten belul meg kell erkeznie.

Maskor pedig legyel okosabb, idegenben nem szabad megbizni teljesen sosem.

2022. febr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel 50 ezer felett van értékben talán történik valami. Mondjuk a mai napot még várd meg, aztán írd meg neki, ha átbacott, akkor mész a rendőrségre. Esetleg egy küldemény azonosítót küldhetne, mert ha tényleg feladta, akkor nyomonkövethető a csomag.
2022. febr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A poén, h postás vagyok, és most tényleg elég leterheltek vagyunk. Az egyik kollégámnak se jött meg 3 napja a csomagja, amit Emagról rendelt.
2022. febr. 10. 08:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak késik a csomag, de ez könnyen ellenőrízhető, ha kérsz tőle egy ragszámot.

Ha átvert, rendőrség. Valszleg nem csak te vagy áldozat és akkor lehet, hogy tesznek is valamit.


És legközelebb ne utalj előre.

2022. febr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Felhívtam és azt mondta, h megírja az azonosítót, csak épp vezet (tényleg hallottam), de 1 óra múlva se történt semmi. Akkor innentől biztosra vehető a csalás?
2022. febr. 10. 12:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem.

Irjal neki, h ketsegeid vannak, kuldje el a feladasi bizonylatot, ahogy mondta.

3 nap utan pedig meg korai csalasra gyanakodni.

(Ettol fuggetlenul lehet az, de rengeteg egyeb ok is allhat a hatterben)

2022. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!