Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért tűnik úgy, hogy gazdaggá...

Miért tűnik úgy, hogy gazdaggá váltak a magyar emberek? Boltok tele vannak, a lakásokat viszik mint a cukrot, tele van luxusautókkal minden nagyváros. Repkednek a 600-800 ezres fizetések

Figyelt kérdés

2022. ápr. 27. 22:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Mert általánosítasz, és hamis következtetéseket vonsz le.
2022. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%
A kulcsszó a nagyváros. Meg az alacsony kamatok. Eddig legalábbid azok voltak.
2022. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%
Jó kérdés. A 6-800 ezres fizetéssel sem könnyű egyről a kettőre jutni. Azok az autók amikre gondolsz, alsóhangon 10 milliónál kezdődnek, és akkor az ingatlanokról még nem is beszéltünk. 6-800 ezres fizetéssel is elég hosszú idő mire összejön az a pénz.
2022. ápr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
67%

Ez a kérdés bennem is megfordult.


Ezeknek a milliós, akár 10+ milliós autóknak a 90%-a tartós bérlet. Cégként bérlik, tartós bérletben. A végén visszaadja, vagy 2-3 évig bérli és aztán 1-2 millióért megveszi, amivel nyer kb. 8 milliót. Ez egy valós dolog, nézzetek utána. (Én sem tudtam erről.)


Az ingatlanokat hitelre vásárolják, amit fizetnek 40 évig.


Amit én nem értek: utazások. Keressetek rá utazási irodáknál. Milliós amerikai/távol-keleti/maldív-szigetek/stb. utak: " BETELT ".

Ki, és miből megy másfél milliós New yorki útra 8 napra??

2022. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Maximum te mozogsz olyan körökben, ahol ez a jellemző. Sajnos az emberi agy ilyen, nehéz belegondolni abba, amit nem tapasztalsz meg személyesen. Azt látod, hogy áll a parkolóban 10 új autó. De azt nem, hogy mellette 100 embernek semmilyen autóra nincs pénze, még használtra sem. Hiszen az nem látszik, hogy valakinek nincs autója. A semmit nem látod.

Még az ellenzéki elfogultsággal nem vádolható KSH adatai szerint is évről évre öregedik el a magyar autóállomány, ez nekem nem arra utal hogy sorra vennék az új autókat az emberek (mielőtt valaki bezzeggyurcsányozni kezdene, 2006 óra minden évben kivétel nélkül ezt tapasztalhatjuk)

2022. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%
Lassan nem is lehet új autót venni, akkora alapanyaghiány van.
2022. ápr. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég beszélgettem erről egy pénzügyi tanácsadó ismerőssel. Azt mondta, nyugodtan higgyem el, hogy ezek a dolgok 90%-ban hitelből vannak. Van egy erős 1, nagyon-nagyon max 1,5 milliós fizetés, akár úgy, hogy kettőjüknek együtt, ennek a harmada helyből elmegy a hitelekre az autóra meg a házra. Sokan képesek nyaralást is hitelből fizetni! Kinek mi a prioritás, ugye. A nagy részének megtakarítása kb. semmi a rengeteg hitel miatt, és bármire van szüksége, mindent hitelre vesz. Jó esetben legalább az egyik kocsi céges. A fizu ugye elbírja a törlesztőket, más kérdés, hogy emberünk ugyanúgy hónapról hónapra nyomorog, mint az, aki keres ötödannyit, mint ő, mert hónap elején a fizu nagy részét már vonják is.

Nagyon durva egyébként. Nem sokkal keresünk ennél kevesebbet, az összbevételünk általában 800-900 ezer, de én nagyon nem érzem, hogy ezt az életszínvonalat megengedhetnénk, vagy akár csak hasonlót. Van egy havi 80 ezres lakáshitelünk, egy öreg meg egy középkorú autónk, eltartunk két gyereket. Nem mondom, hogy rosszul élünk, de közel sincs olyan habzsidőzsi, mint amilyet néhányan hasonló pénzekből megengednek maguknak.

2022. ápr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
20%
MÁVnál diplomás munkákra alig fizetnek ilyen 2-250 ezer nettókat amikor 150 ezer egy albi pesten. Gondolkodj.
2022. ápr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes kérdés, de valahol én is ezt látom, pedig tudom, hogy agglomerációs város alapján nem illik általánosítani. A wellnes szállók dugig, az éttermekbe egy héttel előre kell foglalni, a nagy bevásárlóközpontokban púpozott kosárral közlekedik mindenki és akkor mégcsak nem is egy elit helyen lakunk.

Mi átlag felett keresünk a férjemmel, két céges autónk van, amelyikből az egyik vadiúj, a másik 5-6 éves. Nyilván ha látsz minket, te azt látod, hogy két kvázi új autót fenntartunk fiatal párként és rögtön jöhet is a kérdés, hogy miből? Lassan érkezik a babánk, nekem nem lesz céges autóm, de olyan helyen élünk, ahol jól jönne, ha maradna itthon nekem is egy autó, az eredeti terv az volt, hogy veszünk erre a pár évre egy 5-6 évest. Sokat gondolkodtunk mi is legyen. Amikor az ember azt látja, hogy egy autó, ami 2 éve még 6 millióért ment újonnan, az most 9 és fél évet kell rá várni, vagy azt látja, hogy egy bevásárlásnál alig vesz valamit és simán kiugrik a tárcából 10 ezer forint, akkor azért átgondolja az életben a prioritásokat. Mi tesszük mindezt úgy, hogy nincsenek anyagi problémáink. Mindig is tudatosan éltünk és költekeztünk. Valahol szomorú a számomra az, hogy nagyon sokan még mindig habzsidőzsi elven élnek. Csak ne legyen sírás a vége. Azokat pedig végtelenül sajnálom, akik potom pénzekből élnek. Őszintén nem értem hogy. Mi csak a megtakarításunk mértékén érezzük, hogy eszméletlenül felmentek az árak és már ez is bosszantó. Akinek az múlik rajta, hogy mostmár hó vége előtt egy héttel sem tud mit tenni az asztalra, az kegyetlen lehet.

2022. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
most is a válaszolók 90%-a átlag felett él, milliós havi jövedelmekkel, több autóval. akkor van igazság abban amit látok
2022. ápr. 28. 09:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!