Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért tűnik úgy, hogy gazdaggá...

Miért tűnik úgy, hogy gazdaggá váltak a magyar emberek? Boltok tele vannak, a lakásokat viszik mint a cukrot, tele van luxusautókkal minden nagyváros. Repkednek a 600-800 ezres fizetések

Figyelt kérdés

2022. ápr. 27. 22:18
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
10%

#4

Most jöttem haza két hetes USA nyaralásról épp egy hete, és még nyáron is megyünk valami fullos helyre :)

Én stratégiai beszerző vagyok, nettó 440e a keresetem, a férjem raktári csoportvezető multinál, nettó 380e keres. Az 820e, mellette még kapom a gyerekre a 12e családit. Jutalmat is szoktunk kapni,a férjem évi +1 fizetést, én többet, évi +3 fizetést is akár.

Havi kiadásunk olyan 350e ft mindennel együtt.

Szóval jó esetben havi 400e körül simán félre teszünk, ami évi 5 millió ft és még a kb 2 millió jutalom, az évi 7 millió. Ebből simán rá tudok szánni évi 2 milliót nyaralásra.


És mifelénk családban, baráti kör, munkahelyen mi keresünk a legrosszabbul kb mert mi vagyunk a legfiatalabbak mindig mindenütt, én is 28 vagyok a férjem 33. Vannak kollegáim akik senior beosztásban vannak már. Barátnőim, férjem ismerősei is nagyon sok jobban keres mint mi. Nem vagyunk mérnökök, orvosok, vállalkozók. Egy festő, gázszerelő, meg hasonlók is jóval többet keres mint mi.. Akkor hogy ne lehetne kifizetni egy drága utazást?

Tavaly voltunk amúgy 2 hetet Maldív szigeteken, 1.2 millió volt 3unknak, nem egy akkora összeg ha nem minimálbérért dolgozol. 4 ismerősöm volt a Maldívon az elmúlt 2 évben ahogy facen láttam

2022. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
85%
És a gyakorikérdések pénzügyek témaköre reprezentatív kutatásnak minősül? Nyilván az jön ide, akit érdekel a pénzügye, vagyis van pénze, aminek a sorsa érdekelheti. Nem a kisnyugdíjas Gizi néni meg a 13 gyerekes fogatlan borsodi cigányasszony jön ide olvasgatni...
2022. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
26%

Szar ügy az, ha azt hiszed hogy itt minőségi az élet!

Csak a nyomorultak nem interneteznek, és így nem tudnak ellenpontozni...

Százezreket lakoltattak ki - de őket nem látod, ugye?

A munkanélkülieket nem látod, ugye? Mert nincsenek, azt hiszed?

A falusi nyomort sem látod...

Ugyanmár!

2022. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
29%

Hajléktalanok, szegények mindenhol vannak a világon.

Mi jobban élünk mint a világ 70%-a, ez meg a másik.

2022. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
26%
Sokan élnek így lazán átlagos vagy akár átlag alatti fizetésből is. Ha meg van a megfelelő indulótőke, még csak sokat sem kell keresni hozzá. Akik fiatalon így tudnak élni, azoknak a tőkét jellemzően az előző generációk biztosították. Ha a tőkét magadnak kell előteremteni, az átlag feletti fizetéssel is évtizedek kérdése.
2022. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
lényegében 1 millió Ft alatti jövedelmekről nem is hallok, itt is a legtöbb ember vagy ismerőse afölött keres ahogy írják. tényleg nagyon jól megy most az országban akkor
2022. ápr. 28. 10:40
 17/38 anonim ***** válasza:
69%
Ha például nem kell lakbért vagy törlesztőt fizetni évtizedeken át, akkor lehet helyette új autót venni hitelre átlagbérből is. Ha van esetleg még egy-két ingatlan amit ki lehet adni az tovább javít a helyzeten.
2022. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
korábban ezekre miért nem volt lehetőség? emlékszem a 2000 ezres évek elején nem láttam ezt a töménytelen gazdagságot, pedig akkor is lehetett hitelt felvenni, lakást kiadni
2022. ápr. 28. 11:02
 19/38 anonim ***** válasza:
69%
Felnőtt az a generáció, akik már nem a kommunizmusban nevelkedtek, és nem hajlandóak gombokért eladni a lelküket a munkáltatónak, nem ezt tekintik normálisnak. Vannak munkavállalói oldalról is elvárások, ha egy cég fejlődni akar hozzáértő dolgozókkal, és nem kéthavonta cserélgetni a brigádot, akkor kénytelen élhető feltételeket biztosítani. Ennyi történt.
2022. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
78%
Talán azért, mert az utóbbi években alacsonyak voltak a kamatok és ez pörgette a fogyasztást. Az alacsony kamatok jobban ösztönözték a hitelfelvételt és kevésbé a megtakarítást.
2022. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!