Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire szabályszerű 2022-ben...

Mennyire szabályszerű 2022-ben 20 millió forintot készpénzben átadni egy lakás vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Megállapodtam egy lakás áráról, most meg azzal jön az eladó, hogy neki utalás helyett készpénzben kell az összeg. Persze sejtem, hogy burkolt áremelés áll mögötte, és nincs gerince ezt megvallani. Viszont azt hallottam, hogy 1.5 millió fölötti készpénzfizetést a NAV keményen bünteti is.

2022. máj. 16. 06:02
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
34%
Én is KP-s vagyok, nincs is bankszámlám, azon csak addig van pénz, amég a számítógép azt mutatja, lehet maradi vagyok, de én az elektromosság gyenge ellátására nem bízom a pénzem.
2022. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
88%
Ragaszkodj az utaláshoz, ha neki készpénzben kell, akkor majd vegye fel ő a saját számlájáról (és fizesse a nem kevés kp felvét díjat - szerintem ez itt a lényeg, ezt akarja megspórolni).
2022. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen szabályos. Más kérdés, hogy ilyen esetben én ki sem lépnék a bankból, legyen ott az ügyvéd + 2 tanú és ahogy a bank kiadja a pénzt rögtön az eladó kezébe aláírás után.


A "burkolt áremelést" nem értem mire gondolsz..

2022. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
85%
Akkor egy ügyvédnek jelen kell lennie? Vagy két tanu is elég? Ha a bankban adom át, akkor ők igazolni tudják?
2022. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 16. 09:38
 16/60 anonim ***** válasza:
89%

"Nekem bankszámlám sincs itthon Magyarországon"


Mert a 21. században nem létezik nemzetközi utalás.

2022. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
100%

1.5 millió fölötti készpénzfizetést a NAV keményen bünteti is


Csak akkor, ha mindkét fél pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett (cég vagy áfás egyéni vállalkozó)

2022. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
81%

"de én az elektromosság gyenge ellátására nem bízom a pénzem"

tobb milliard ember bankszamlajat gond nelkul tudjak kezelni a bankok, de a te penzeded majd pont elhagynak :D annyira viccesek az ilyen oskovulet emberek

2022. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
88%

Néhány éve kocsiért fizettem kb. 3 milliót autókereskedőnek kp-ban.

Rá egy hónapra a NAV-tól kaptam egy levelet, amiben felszólítottak, hogy részletezzem, hogy történt ez a vásárlás, milyen pézből, stb.

Leírtam, hogy korábbi garázs-eladásból, ügyvédi letétbe helyezett pénzből.

Utána csend lett.

2022. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
33%
Mondom, lehet maradi vagyok, de én nem is az olyan helyzetekre gondolok amég mindennap minden jól megy. Meg amúgy sem szeretem a mai bankokat, nekem csak negatív tapasztalatom van velük.
2022. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!