Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire szabályszerű 2022-ben...

Mennyire szabályszerű 2022-ben 20 millió forintot készpénzben átadni egy lakás vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Megállapodtam egy lakás áráról, most meg azzal jön az eladó, hogy neki utalás helyett készpénzben kell az összeg. Persze sejtem, hogy burkolt áremelés áll mögötte, és nincs gerince ezt megvallani. Viszont azt hallottam, hogy 1.5 millió fölötti készpénzfizetést a NAV keményen bünteti is.

2022. máj. 16. 06:02
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
42%

"Hát ez az. Ezért ástam el a kertben. Dollárban. Állampapír nem fizet semmit államcsőd esetén."


Ez igaz, hogy államcsőd esetén a hajadra kenheted az állampapírod. De miért pont dollárban? A dollár az értékének kb a 98%-át már elvesztette, mindenki szabadulni akar tőle, te meg elásod a kertben? :D

2022. máj. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
19%
Akkor legalább mondhatom, hogy saját hülyeségemen buktam el mindenem, de tudod én utálok más hibájából, melléfogásából szívni, volt elég az életemben ilyen. Szóval igen fontos dolgokban csak magamban bízok, kifogásokat keressen aki szeret hápogni meg magyarázkodni.
2022. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
70%

Ajánlom a figyelmedbe Mészáros Péter A falevél című könyvét:

[link]


Eléggé helyre rakja az embert pénzügyileg.

2022. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
88%
41es én jelenleg jó nagy pluszban vagyok a dollárnak hála. 300 környékén vettem anno, most 362ért tudnám eladni. Lassan meg úgyis ingatlant veszek.
2022. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
59%
Nem azt mondtam, hogy rossz a dollár, hanem, hogy hosszú távon nem érdemes rá építeni.
2022. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
59%
És meddig várjak a visszaváltással? Mi a megérzésed? Még pár hónapot kibír 360 felett az árfolyam szted? Vagy esetleg megy még feljebb?
2022. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
80%

"Én is KP-s vagyok, nincs is bankszámlám, azon csak addig van pénz, amég a számítógép azt mutatja, lehet maradi vagyok, de én az elektromosság gyenge ellátására nem bízom a pénzem."


Kitörölheted a papírpénzzel, nincs benne semmi ami érne is valamit. Ráadásul még gyúlékony is.


Csak is az arany!

2022. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
0%

Te a Dollár/Huf árfolyamról beszélsz, én pedig egy gazdasági ciklus végéről.

Nem látom a jövőt, a történelmet viszont ismerem.

2022. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
14%
Olyat én sem említettem sehol, hogy forintban tartom a pénzem, csak annyit, hogy utálom a bankokat emiatt se kártyám se virtuális pénzem nincs.
2022. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
81%
Most a kriptopiac amúgy is padlót fogott xd
2022. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!