Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire szabályszerű 2022-ben...

Mennyire szabályszerű 2022-ben 20 millió forintot készpénzben átadni egy lakás vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Megállapodtam egy lakás áráról, most meg azzal jön az eladó, hogy neki utalás helyett készpénzben kell az összeg. Persze sejtem, hogy burkolt áremelés áll mögötte, és nincs gerince ezt megvallani. Viszont azt hallottam, hogy 1.5 millió fölötti készpénzfizetést a NAV keményen bünteti is.

2022. máj. 16. 06:02
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
74%
Off: egyébként miért büntetik a készpénz felvételt?
2022. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
9%
Csak KP.
2022. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
81%
#51: Mert a készpénz drága.
2022. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
18%

#51 Azért mert a kp-t ki kell nyomtatni a banknak.

Nem tudja a semmiből előállítani mint a bankszámládon lévő elektronikus pénzt.

2022. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
31%
Mi a baj ezzel?? Zsebautomata, kiveszek beteszek. Hasitasi nem ker kodot!
2022. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
83%
54es szted a bank nyomtatja a készpénzt? Olvasgass még a témában sztem.
2022. máj. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
21%

Mert költséges a banknak. Kellenek automaták, kell ember, aki átveszi, odaszállítja, feltölti, de drága biztonsági szabályok is, stb. A pénzt is logisztikázni kell, mint az árut a boltban. Utalás pedig olcsó, ezért "büntetik".

Páran írták, hogy mit majrézik a vevő, adja át a bankban. Miért utána az eladót nem rabolhatják ki? Aztán meg bizonyítsa a vevő, hogy tényleg átadta a pénzt. Utalásnál nincs ilyen, ott a bizonyíték. Nekem mindig az jut eszembe, hogy nem egyenes úton jár, aki kp-val éli az életét.

2022. máj. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
68%
Nem olvastam végig mind az 50 választ, de most vettem pár hónapja lakást és az eladó szintén kp-ban kérte a pénzt. Érdekes hogy ezt senki nem írta itt a válaszolók között (soha senki nem csinált még ilyet?), de nyilván úgy csináltuk, hogy az ügyvédemnek utaltam a pénzt és ő az ügyvédi letéti számlájáról nevetséges összegért kibírta venni azt készpénzben és úgy lett odaadva az eladónak. Az ügyvédeknek valamilyen óriási kedvezménye van a készpénzfelvételre a letéti számláról. Pl. lehet nekem azt kivenni 50 ezer forint lett volna, neki volt 5 ezer forint. Nézzetek utána/higgyétek el, az ügyvédek szinte fillérekért tudnak készpénzt felvenni ilyen esetekben. Szóval ezt így kell csinálni. Saját maga senki ki ne vegyen a pénzt bankból ilyenkor.
2022. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
88%

Én írtam de lepontoztak mint állat.

Különben van bank ahol 20-30e Ft a felvétel az se vészes, a magyar államkincstár 6000 ft-ot ker, így van bőven megoldás csak jobb kiabálni hogy akkor meg se veszem azt a lakást amit akarok mintsem hogy gondolkdjak

2022. jún. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
59%

A vevő azt kér érte amit akar.

Az eladó pedig vagy elfogadja vagy nem.

2022. jún. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!