Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Át akarnak helyezni egy másik...

Át akarnak helyezni egy másik kerületbe, megtehetik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Budaörsön élek, XI. kerületben dolgozom. Korábban a VIII. kerületben dolgoztam ugyan ennél a cégnél ahol most, viszont a főnökkel való nézeteltérés miatt úgy döntöttek ide helyeznek át, viszont egy kolléga kilépése miatt át akarnak helyezni a XIII. kerületbe. Fiatal apuka vagyok, nem szándékozom 1 órával korábban kelni, és később sem hazáérni, mindezt anélkül, hogy bármi formában állnák az üzemanyagom. Ezt megtehetik? Elvileg ideiglenes helyettesítés lenne egy másik kollégával felváltva, viszont ez nekem nagyon nagy ráfizetés még úgy is, ha heti váltásban csináljuk. Van bármi a kezemben, vagy szépen törődjek bele?



2022. jún. 5. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg
2022. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Meg.
2022. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Sajnos meg, de te is megteheted, hogy otthagyod őket. Ez szerintem már nyomós ok lehet az azonnali hatályú felmondásra, mert lényegesen megkárosítana anyagilag.
2022. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

3.-ra.


Nem áll meg, mivel városhatáron belül történik az áthelyezés. Voltam HR-es.

2022. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

HResként mondjuk nem kéne hülyeséget/féligazságokat beszélni.

Kérdező, munkaszerződés szerint mi a munkavégzés helye?

2022. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

5.-re.


Bocsi, hogy élek.

2022. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#5

Szerződés szerint XI. kerületi telephely.

2022. jún. 5. 21:54
 8/19 anonim ***** válasza:

7.-re.


És az apró betű?

2022. jún. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8

Átfutottam a szerződést, sehol nem írják, hogy máshol is kéne lennem..

2022. jún. 6. 00:00
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatásnak hívják, és ezek a szabályok vonatkoznak rá:


"53. § (1) A munkáltató jogosult a munkavállalót átmenetileg a munkaszerződéstől eltérő munkakörben, munkahelyen vagy más munkáltatónál foglalkoztatni.


(2) Az (1) bekezdés szerinti foglalkoztatás tartama naptári évenként összesen a negyvennégy beosztás szerinti munkanapot vagy háromszázötvenkét órát nem haladhatja meg. Ezt arányosan kell alkalmazni, ha a munkaviszony évközben kezdődött, határozott időre vagy az általánostól eltérő teljes napi vagy részmunkaidőre jött létre. A munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás várható tartamáról a munkavállalót tájékoztatni kell.


(3) A munkavállaló hozzájárulása nélkül nem kötelezhető más helységben végzendő munkára


a) a várandóssága megállapításától gyermeke hároméves koráig,


b) gyermeke tizenhat éves koráig, ha gyermekét egyedül neveli, valamint


c) hozzátartozójának tartós, személyes gondozása esetén, továbbá, ha


d) a rehabilitációs szakértői szerv legalább ötven százalékos mértékű egészségkárosodását megállapította.


(4) A (3) bekezdés c) pontjának alkalmazása tekintetében a 131. § (2) bekezdése megfelelően irányadó.


(5) A munkavállaló az (1) bekezdés szerinti foglalkoztatás esetén az ellátott munkakörre előírt, de legalább a munkaszerződése szerinti alapbérre jogosult."


A 131. §. (2) bekezdése azt tartalmazza, hogy a tartós ápolást és annak indokoltságát az ápolásra szoruló személy kezelőorvosa igazolja.


Fentiekből kiindulva joga van a munkáltatónak, de nem véglegesen...

2022. jún. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!