Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Át akarnak helyezni egy másik...

Át akarnak helyezni egy másik kerületbe, megtehetik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Budaörsön élek, XI. kerületben dolgozom. Korábban a VIII. kerületben dolgoztam ugyan ennél a cégnél ahol most, viszont a főnökkel való nézeteltérés miatt úgy döntöttek ide helyeznek át, viszont egy kolléga kilépése miatt át akarnak helyezni a XIII. kerületbe. Fiatal apuka vagyok, nem szándékozom 1 órával korábban kelni, és később sem hazáérni, mindezt anélkül, hogy bármi formában állnák az üzemanyagom. Ezt megtehetik? Elvileg ideiglenes helyettesítés lenne egy másik kollégával felváltva, viszont ez nekem nagyon nagy ráfizetés még úgy is, ha heti váltásban csináljuk. Van bármi a kezemben, vagy szépen törődjek bele?



2022. jún. 5. 18:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, évi 44 napot áthelyezhetnek, természetesen a bejárát fizetni kell



30. A munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás

53. § (1) A munkáltató jogosult a munkavállalót átmenetileg a munkaszerződéstől eltérő munkakörben, munkahelyen vagy más munkáltatónál foglalkoztatni. *

(2) * Az (1) bekezdés szerinti foglalkoztatás tartama naptári évenként összesen a negyvennégy beosztás szerinti munkanapot vagy háromszázötvenkét órát nem haladhatja meg. Ezt arányosan kell alkalmazni, ha a munkaviszony évközben kezdődött, határozott időre vagy az általánostól eltérő teljes napi vagy részmunkaidőre jött létre. A munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás várható tartamáról a munkavállalót tájékoztatni kell. *

(3) A munkavállaló hozzájárulása nélkül nem kötelezhető más helységben végzendő munkára

a) a várandóssága megállapításától gyermeke hároméves koráig,

b) gyermeke tizenhat éves koráig, ha gyermekét egyedül neveli, valamint

c) hozzátartozójának tartós, személyes gondozása esetén, továbbá, ha

d) a rehabilitációs szakértői szerv legalább ötven százalékos mértékű egészségkárosodását megállapította.

(4) A (3) bekezdés c) pontjának alkalmazása tekintetében a 131. § (2) bekezdése megfelelően irányadó.

(5) A munkavállaló az (1) bekezdés szerinti foglalkoztatás esetén az ellátott munkakörre előírt, de legalább a munkaszerződése szerinti alapbérre jogosult.

2022. jún. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor már csak egy kérdésem maradt: üzemanyagot kell állniuk?
2022. jún. 6. 14:39
 13/19 anonim ***** válasza:
Most úgy vagy bejelentve, hogy kocsival jársz? (Budaörs-XI kerület vonalán mondjuk elég nagy ökörség) ha igen, akkor ki kell fizessèk. Ha most bèrletet fizetnek, akkor nem kell kifizessèk, mivel ott a bèrlet)
2022. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem fizetnek bejárást semmilyen formában, de Budaörs - Újbuda közt ez nem annyira számít.

Kocsihoz azért is ragaszkodom annyira, bármikor lehet otthon valami (ezt nem írnám le, így sem akartam ennyire konkrét lenni), ami miatt haza kell rohannom..

Anno kérdezték is, mikor felvettek, hogy nem-e tudnék a XIII-ba is menni, már akkor is mondtam nekik hogy nekem az már nem éri meg.

2022. jún. 6. 16:30
 15/19 anonim ***** válasza:

Eleve kellene bejárást térítsenek, bérlet 86%a vagy min 9 ft/km

Ha nem fizetik jogellenes

Milyen szar hely ez?

2022. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ez az érdekes, teljesen bejelentett, multinacionális cég, korában még bajom sem volt senkivel, csak mióta volt egy kis nézeteltérés a főnökömmel azóta jövök rá, hogy amúgy rendesen lehúznak..
2022. jún. 6. 17:04
 17/19 anonim ***** válasza:
A bejárást, csak X km.-en túl kell fizetni. Településen belül nem kötelesek.
2022. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17, Budaörs meg a XI. kerület két külön település
2022. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Közigazgatási határon kívülről történő munkába járáshoz hozzá kell járulnia a munkáltatónak.


Tömegközlekedés esetén legalább a bejárás költségének 86 %-át ki kell fizetnie.

Saját gépjárművel történő munkába járás esetén pedig az SZJA törvényben meghatározott km-összegig adó- és járulékmentesen fizethet.


Közigazgatási határon belüli közlekedést nem köteles téríteni, de döntése alapján megteheti.

2022. jún. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!