Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Los Angeles-ből utalnak...

Ha Los Angeles-ből utalnak nekem összeget az OTP-s számlámra, akkor nálam már forint lesz belőle? Ha átutalnak 100e Ft-nak megfelelő összeget, akkor az nekem 100eFt lesz vagy kevesebb valamilyen költség, akármi más miatt?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen.
2022. szept. 20. 11:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem szabad engedni, hogy az OTP váltsa át.

Wise mellett ott van a Revolut, azon is nyithatsz teljesen ingyen egy dollár alapú számlát, és dollárban kapod a fizetést. Majd azt minimális költséggel át tudod váltani forintra, fényévekkel jobb árfolyamon mint hogy azt bármelyik létező magyar bank váltaná át. (Mégha fizetős devizaszámlád van mondjuk az OTP-nél, attól is jobb a Revolut, ott is van egy határ amit középárfolyamon számolnak el, majd afelett nem..)

2022. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az OTP-t. Semmit nem vonnak le. Az Államokból átutalja az összeget és annyi érkezik forintban, amennyiben megállapodtunk. Ezt mondta a bankban az ügyintéző. NAV felé nyilatkozni kell tényleg? Mikor? Milyen nyomtatványon? Katás vagyok. Nincs vállalkozói számlám, mert nekem nem kötelező.
2022. szept. 24. 20:10
 13/14 anonim ***** válasza:
Persze, nem vonnak le semmit, hisz majd váltják neked a dollárt 420 helyett 390-be. Végülis nem vonnak le semmit, mert szimplán ennyiért veszed meg a dollárt.
2022. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hűha! Akkor nem jó információt kaptam a banktól.

Akkor más verziót választok. Köszönöm szépen mindenkinek.

2022. szept. 24. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!