Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elővásárlási jog,mit lehet...

Elővásárlási jog,mit lehet utólag tenni,ha már a szerződés megtörtént és a ki is lett fizetve?

Figyelt kérdés

Hogy érthető legyen, vettem a társasházban egy garázst ahol lakom. De mivel osztatlan közös tulajdonú a teremgarázs szintenként,így elővásárlási joga van akinek már ott van garázsa. Ez a vásárlás cca 2 éve történt, ügyvéd csinálta a szerződést. Most került a földhivatal elé/ időben be lett adva,csak nagyon nagy a csúszás a hivatalnál/

Most viszont kérik, hogy ki lett e rakva anno a hirdetés az elővásárlással kapcsolatban, amit a közökepviselőnek kell igazolni,nem is lenne evvel baj,csak ha most azon az áron kerül ki akkor rögtön megveszik, hiszen azóta 2x drágább lettek a garázsok.

Mit tudok tenni,én nem hibáztam,de nem szeretném elveszíteni amit cca. 2 éve kifizettem. Köszönöm a segítséget



2023. márc. 13. 10:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"az a baj,hogy nem volt kirakva,az ügyvéd evvel nem foglalkozott,csak megírta a szerződést,mindenki aláírta az eladó a vevő /én/ tanuk-és az ügyvéd pecsét stb."


És kellett volna foglalkoznia vele?


Sőt, szemét leszek, nem lehet megkenni a közös képviselőt? Még gonoszabb leszek, mégis hogy lehet 2 évvel később bizonyítani, hogy nem volt kint?

2023. márc. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Tudok jó ügyvédet Budapesten, ez valami kókler, aki előtt szerződtél?
2023. márc. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Adsz a közös képviselőnek egy százast, és azt ír alá amit mondasz neki...
2023. márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azt kell tudnod igazolni, hogy megtörtént a tulajdonostársak értesítése a vételi ajánlatról. Ez valamilyen átvételi elismervénnyel (főleg tértivevénnyel) történhet, ehelyett lett bevezetve társasházi garázsoknál a kedvezményes lehetőség, hogy a kifüggesztést is elfogadják. Csakhogy ez a kedvezmény 2022.05.02. óta él, szóval ha azelőtti az adásvétel, akkor a térti kell. Szóval ez esetben a közös képviselős megkenős sztori legfeljebb azzal a kiegészítéssel működhetne, hogy az adásvételi szerződés kötésekor elfelejtettetek tértizni, de valamikor utána (2022.5.2. után) eszetekbe jutott, akkor viszont már lehetett kifüggeszteni, úgyhogy azt csináltátok.
2023. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!