Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a legfőbb indoka annak,...

Mi a legfőbb indoka annak, aki önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítást választja évtizeddel a nyugdíjba vonulása előtt?

Figyelt kérdés

Mi motiválja azt, aki ilyen jellegű, időközben fel nem mondható megtakarítási formát választ? 37 éves vagyok, tehát nem pályakezdő. A kockázati életbiztosításom módosítottam egy kedvezőbb csomagra és közben az ügyintéző igyekezett rábeszélni egy önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításra. Meghallgattam az érveit, de ez nettó hülyeségnek tűnik számomra, amivel egyedül a pénztár jár jól.


Ti mindenre gondoltatok mikor megkötöttétek?



2023. ápr. 20. 05:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10 vagyok

Lakossag penzugyi tudatossaga nulla

Ott az elony hogy passzol hozza es 10-20evvel nyugdij elott tamogatott befektetesi alapkent meg meg is eri

Mint pl most allampapir


Dkj oke

Pmap oke

Real erteke hamis

Ennek ellenere jo alternativa a rosszabbakhoz kepest.


Lakossag nincs tisztaba a pmapnal se a kockazattal csak a kamatot nezi!

2023. ápr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mert, mi a PMÁP kockázata az államcsődön és a korai visszaváltás kamatveszteségén kívül?
2023. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Pmap Negativ oldala:

Allam beallamosithatja bmikor (tortenelem soran volt mar ilyen)

Valtoztathatja a felteteleket bmikor pl 1% visszavaltasi ktg

Megszuntetheti a jovobeni forgalmazasat

Kamat alomszep, realerteke nem annyi

Most nezve jovore kiraly de 2027bol nezve mar qq mert arfolyamok elfognak szallni.

2023. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Allam beallamosithatja bmikor"

Konkrét kommunizmust még Orbán sem akar csinálni.


"Valtoztathatja a felteteleket bmikor pl 1% visszavaltasi ktg"

Igen, és? Előre be lesz jelentve, akkor eldöntheted, hogy benyeled, vagy még előtte eladod.


"Megszuntetheti a jovobeni forgalmazasat"

A meglévő PMÁP szempontjából ez lényegtelen.


"Kamat alomszep, realerteke nem annyi"

Mutass már olyan befektetést, ami ekkora hozamot biztosít MINIMÁLIS kockázat mellett!

2023. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sima deviza szla rendszeres váltással.

EUR/Dollár nem marad igy.

Euros állampapír ütős volt ezért is szűntette meg az állam, mert nem érdeke az euros hitel, ha van forint is.

Okoskodásban te nyertél nem versenyzek.


ETF ként is van kockázat , lényegesen kevesebb.

Elmondtam én vélemnyem szerint mi a máp kockázata, mert itt mindenki csak a kamatot látja azt hogy mire eljön fizetés lesz 400ft os kakaos csiga már ne nézzük.


Párnacihához képest jobb., Mekkától messze áll.

Lakásvásárlási lázra kiváncsi leszek, mert azért ne mondjuk hogy kettő együtt korrelál.

Akinek nincs pénze és inflációba annyit se tesz el mint előtte arra nem vonatkozik, kétlem hogy nagyon mennének feljebb az ingatlanok.

Ez nem ilyen egyértelmű.

2023. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!