Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemre járok és költözni...

Egyetemre járok és költözni akarok itthonról. Szerintetek kijövök ennyiből?

Figyelt kérdés
Már nem bírom az itthoni létet. Ahogy néztem az albérlet és rezsi árakat, kb átlag havi 100 ezer maradna meg. Ez az összeg, ami a rezsi, bérlet és albérlet kifizetési után megmarad. Szerintetek egy ember megélhet ennyiből? Ebből kell ruhát, cipőt, kaját, tisztálkodási szereket stb vennem. Soha nem éltem egyedül, így még nem számoltam ki, hogy ezek mennyibe lennének.
2023. máj. 26. 12:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Én havonta kb 40-50 ezret költök ezekre úgy, hogy mellette, de a haverokat akiknek a barátnőjükre is költeni kell is megfogja a havi 100k.
2023. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%

#1


Szóval napi 1500 forintból kijön a teljes kajálásod, ruházkodásod, és lakásfenntartás, stb?

Biztos nagyon tartalmas kaják lehetnek, amikor ez kb. egy sparos sajtos szendvicsre nem elég. Mit eszel, füvet?

2023. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%
Én biztos nem költöznék el 100k-ból nyomorogni és egyhelyben taposni.
2023. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Semmi értelme 100 ezerből nyomorogni. Hidd el, nem olyan szörnyű az a mamahotel, ha közben tudsz félre tenni. Én csak 32 évesen tudtam külön költözni, de nem bántam meg, mert addigra nem albérletbe, hanem saját lakásba költöztem.

Egy felnőtt ember havi kajája alsó hangon 50 ezer forint, hacsak nem akarsz szemetet enni. Szóval ha épp elég is lenne az a 100 ezer, semmi megtakarításod lenne, egyhelyben toporognál. Se lakás önerő gyűjtögetés, se nyaralás, se nyugdíj, se semmi.

2023. máj. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem hittem, hogy ennyire kevés. Köszönöm a válaszokat.

Szerintetek mekkora az az összeg, amivel beváltható? Ahogy írtam egyetemre járok. Nem célom félrerakni az egyetem alatt nyigdíjra, nyaralásra. 100 ezret úgy írtam, hogy havi 30 ezret félreteszek váratlan kiadásra. Szóval valójában 130 ezer.

2023. máj. 26. 15:08
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

"Nem célom félrerakni az egyetem alatt nyigdíjra, nyaralásra."

Öreg hiba! Utazgatni két életszakaszban szokott tudni az ember: fiatalon vagy nyugdíjasként. Ha most nem szánsz pénzt az utazásra, család, munka és gyerek mellett már nem lesz rá időd. Ha most nem teszel félre nyugdíjra, akkor nyugdíjasként nem lesz miből utaznod, mert az államtól nem fogsz nyugdíjat kapni.

2023. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
#2 a lakhatás kapásból kiesik, a kérdező azt mondta az nem taetotik bele. Magamra főzök, nem tudom napra mennyi jön ki de ha jól számoltál biztos annyi. Nem spórolok amúgy, megveszem amihez van kedvem xd
2023. máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#7


Tisztitoszerek, tisztalkodasi szerek, stb.


Kerlek meselj, mi egy atlagos napi menu, ha etkezesenkent kevesebb jut, mint 500 ft?

2023. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Aki főz, simán meg tudja oldani, 1500 forintból kijön 1 kiló akciós csirkemell vagy 1,5 kiló csirkecomb. Ennyi húsból 4-5 napra lehet főzni finomat, tartalmasat.
2023. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
Reggeli, vacsora hidegkaja, felvágott vagy kolbász kenyérrel meg valami savanyúsággal, ha máshoz van kedvem péksüti mondjuk. Ebédet heti 2x szoktam, most chilis bab és rakott krumpli volt a heti menü, de ezer más van még. Jövőhéten kezdésnek majd valószínűleg valami rantott hús lesz krumplisalátával, vagy sült csirkemell/comb "ázsiaiasan" szójaval rizzsel meg zöldségekkel.
2023. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!