Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemre járok és költözni...

Egyetemre járok és költözni akarok itthonról. Szerintetek kijövök ennyiből?

Figyelt kérdés
Már nem bírom az itthoni létet. Ahogy néztem az albérlet és rezsi árakat, kb átlag havi 100 ezer maradna meg. Ez az összeg, ami a rezsi, bérlet és albérlet kifizetési után megmarad. Szerintetek egy ember megélhet ennyiből? Ebből kell ruhát, cipőt, kaját, tisztálkodási szereket stb vennem. Soha nem éltem egyedül, így még nem számoltam ki, hogy ezek mennyibe lennének.
2023. máj. 26. 12:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem lesz gond ennyi pénzzel megélni. 100 ezerből ki lehet jönni. Havi 30 meg nem olyan keves egyetem mellett félretenni. Melyik egyetemista tesz félre nyugdíjra? :D Elmegy barátnőre, nyaralásra, bulizásra, fesztiválra stb.

Ha biztosra akarsz menni, akkor csak egy szobát veszel ki. Az kb fele annyi lesz mint egy egész albérletet bérelni. Így több pénzed marad.

Ha tényleg szar a helyzet otthon és mérgező a légkör, akkor inkább nebjél szerintem.

2023. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"Már nem bírom az itthoni létet. "

Miért, mi a gond?

2023. máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#12 Hát ez bonyolult. Apám vagy 10 éve lelépett, anyám alkoholista lett vagy 3 éve. Most a nevelőapámmal élek és a párjával. De a párját utálom. Nem szoktam ilyet írni, de agyilag nulla. Egy nagyon buta nő. Folyamatosan parancsolgat, sipítozik, de egy értelmes mondatot nem tud mondani. Sose gondol a másikra (ezt nem részletezem). Emiatt többször összevesztem vele. Már a nevelőapámmal is megromlott a kapcsolatom miatta. És mivel az ő házuk, így nekem kell elmennem.

Ja és vabbak féltestvéreim, akikknek is folyton parancsol, de nagyon hülyeségeket. Nem engedi el őket a barátjukhoz, anyám családjához stb. Ezért is veszekedtem már vele. Nevelőapám meg leszarja. Úgy van vele, hogy legalább neki nem kell foglalkozni ilyenekkel.

2023. máj. 26. 18:11
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Értem, ezek szerint van munkád és saját kereseted?
2023. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%
Hol éltek? Budapest? Milyen szakra jársz?
2023. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Borsod. Miskolcra járok majd szeptembertől. Duális képzésen leszek. Tavaly májusban végeztem az alapszakkal, azóta dolgozok. A félretett pénz és a duális képzésért járó pénzzel számoltam+ ösztöndíjjal számoltam. A bátyám azt mondta, hogy amíg egyetemre járok majd támogat havi szinten 20-30 ezerrel, de ezzel ha nem muszáj nem élnék. Ezt nem számoltam bele.
2023. máj. 26. 18:19
 17/22 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök. Ez lemaradt.
2023. máj. 26. 18:19
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Diákhitel?
2023. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%
Diákhitel csak a végső megoldás legyen. De ha igaz amit írtál, akkor nem lesz szükség rá. 130 ezer elég lesz. Ha nem akkor ott a tesód által ajánlott. Még akkor is jobban jársz, ha egyetem után visszaadott neki, mint a diákhitel.
2023. máj. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
79%
A diákhitelt felveszed és beteszed államkötvénybe tartaléknak.
2023. máj. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!