Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri venni 6 hónapos diszkon...

Megéri venni 6 hónapos diszkont kincstárjegyet?

Figyelt kérdés
Most van egy aminek ma van az aukció napja. Sose vettem még, csak PMÁP-om van. Ehhez a kincstári számlámon vehetek még DKJ-t is? 9,57% hozamot ír, január 24-ig. Jobb, mintha folyószámlán tartanám azt a pénzt nemde? Olyan 5-600 ezer ft értékben gondoltam, ez csak kis tétel.

2023. aug. 2. 09:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és ez az aukció meg a lejárata kicsit ködös nekem, bevallom ennyire nem vagyok képbe. Ez ha lejár automatikusan megkapom a pénzem, vagy nekem kell eladni? Sorry ha h.lye kérdés csak dkj-t sose vettem.
2023. aug. 2. 09:17
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

-Vehetsz DKJt is a kincstári értékpapírszámládra

-Magasabb a hozama, mint a folyószámlapénznek

-Ha lejár automatikus a névérték jóváírása


-vétel és lejárat között naponta változik az árfolyama, ebben az időszakban a tőkéd kockázatnak van kitéve, ráadásul gyakran nagy a különbség a vételi és eladási árfolyam között tehát kicsi az esélye hogy megéri lejárat előtt eladni.

2023. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mindenképp megvárnám a lejáratot, tehát akkor magyarul a lejáratkor automatikusan jóváírják a névértéket, nekem nem kell eladni jól értem?


Meg a másik: azt írja 9,57% a kamat, viszont azt olvastam itt nincs is kamat, csak a különbözetet kapom meg. Vagyis ha pl 600 000 Ft-ért veszek, akkor azért mondjuk 580 000 Ft-ot fizetek. Vagyis 20 ezerrel többet kapok vissza ha jól értem. Erre jön kamat még 9,57% pluszba, vagy összesen 20 ezer forintot nyertem és ennyi?

2023. aug. 2. 09:31
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Már hogyne érné meg lejárat előtt eladni?! 1% a vételi és eladási ár különbsége, amit nem egészen 1,5 hónap alatt behoz, tehát utána már pluszban tudod eladni.
2023. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Több kamatot ad, mint bármely lekötött betét. Úgyhogy ennél jobbat én nem tudok neked mondani.

Lesz rajta kb 20ezer forint kamatod. Nem nagy pénz, de csak lehajolni kell érte, akkor meg miért ne.

2023. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja közbe rájöttem, hogy a 9,57 az éves kamat, és mivel ez fél évés, ennek a felét hozza. Végül is, ha 6 hónap alatt nincs nagy kockázata, jobb, ha nem folyószámlán áll a pénzem, még lehet veszek többet akkor ebből.
2023. aug. 2. 09:39
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

“Már hogyne érné meg lejárat előtt eladni?! 1% a vételi és eladási ár különbsége, amit nem egészen 1,5 hónap alatt behoz, tehát utána már pluszban tudod eladni.”


Kivéve ha a hozamgörbe rövid vége felfelé tolódik, mert akkor leértékelődik a papír.

2023. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Még egyet nem értek. Vettem. Azt írta a MÁK a hivatalos oldalon erre a DKJ-re, hogy aukció ideje augusztus 2. 11 óráig. Ehhez képest meg mindig elérhető, és lehet venni. Meg miért aukciónak nevezi? Nekem kicsit idegenek ezek a dolgok? Ez nem egy szimpla vásárlás?
2023. aug. 2. 12:21
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Az aukción nem te veszed hanem az intézményi befektetők, (bankok, biztosítók, alapok, stb)

Ha aukción azaz kibocsátótól közvetlenül vennéd akkor “jegyzés” lenne, nem “vétel”.

2023. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 krwkco ***** válasza:
0%

Létezik DKJ akció, de ezen a bankok, befektetési alapok vesznek részt. Magánemberként csak a bankodon keresztül tudnál árajánlatot tenni. Az aukcióval nem érdemes foglalkozni.

Viszont az ÁKK-nál vezetett értékpapírszámládra bármikor tudsz a legkülönfélébb lejáratú (6 hét- majdnem 1 év) DKJ-t venni. Kevesebbet fizetsz, mint a névérték, láthatod az árfolyamon. Itt nem kamat van. A kb. 9,5% hozam abból jön ki, hogy lejáratkor a névértéket írják jóvá a számládon. Automatikusan.

2023. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!